Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek eről az 50...

Mi a véleményetek eről az 50 óra önkéntes diákmunkáról?

Figyelt kérdés

2013. máj. 19. 20:39
1 2
 1/13 tetro ***** válasza:
34%
melyikről?
2013. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Mi ez ,nem hallottam róla?
2013. máj. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

A kevés értelmes ötlet egyike volt ez, nem véletlen, hogy nem nagyon hozzák fel már mióta, gondolom a nagy semmi lesz belőle.


Ez még tán 2011-ben került kitalálásra, hogy az érettségi feltétele lenne 50 óra "önkéntes" munka elvégzése a középiskolásoknak valamilyen segélyszervezetnél.


Én szinte végig dolgoztam ténylegesen önkéntesen ilyen diákszervezetnél, és az egyik legjobb döntésnek tartom az életemben. A szervezet profilja miatt mindenféle csoportokkal lehetett találkozni, gyerekkórházban szerveztünk műsort, ételt és forralt bort osztottunk hajléktalanoknak, menekülteknek tanítottunk magyart és ezek olyan tapasztalatot adtak nekem 18-20 éves korom táján amit életem végéig hasznosítani fogok.


Persze az önkéntesség kulcsa az, hogy önkéntes és ne kötelező legyen, gondolom ezért is söpörték ezt az ötletet a szőnyeg alá, rájöttek, hogy unatkozó, a témában nem érdekelt "önkéntesek" több kárt okoznak, mintha nem is lennének egyáltalán ott.

2013. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De,hát munkanélküliség van!
2013. máj. 19. 21:20
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem nem rossz ötlet. Nálunk volt ilyen a suliban osztályfőnöki órákon és nagyon szerettük. Elmentünk kutyát sétáltatni, árvaházba gyerekekkel játszottunk.
2013. máj. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi köze az önkénteskedésnek a munkanélküliséghez?
2013. máj. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Volt balszerencsém nem egy középiskolás sopánkodását hallgatni emiatt a közvetlen baráti, rokoni körökben érvényben van már ez egy ideje. Az elvárható vernyákolás lefutott a kötelező önkéntességről, de utána a nagyobb volumenű dolgok mellett eltörpült egyszerűen és sunyiban be lett vezetve.
2013. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Jó ötlet, csak ne nevezzék önkéntesnek azt, ami kötelező.
2013. máj. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Támogatnám az ötletet
2013. máj. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pro Patria ***** válasza:
0%

Ez az egyik legjobb intézkedés.

Nagyon is fontos, hogy megtapasztalják, milyen saját két kezükkel dolgozni, hogy mit jelent a szó: dolgozni.

Ez olyan, amit csak az érez át, aki benne volt. Mesélni lehet róla, de megtapasztalni kell. Egészen máshogy áll ezután a világhoz. Más lesz az értékítélete.

2013. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!