Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez vár ránk szeptembertől a...

Ez vár ránk szeptembertől a Nemzetiben?

Figyelt kérdés

[link]


Eddig is féltem attól, hogy valami álságosan nemzetieskedő kőkori kosztümparádét fog Vidnyánszky csinálni az egészből, elvégre ezt várja el a kormány (ld. Új Színház), de azért ez a kritika még az én elvárásaimat is alulmúlta...


Igény pedig láthatóan csak az első két hónapig lesz rá, amíg kielégíti az átlag vérjobber a tízévnyi kultúraigényét. Az Új Színház és a József Attila ugyanez, két saját szarában fetrengő lyukat csinált belőle a kormány csak azért, hogy csókosok irányíthassák mindkettőt. Aztán meglepődnek, ha a nézőszám a korábbi 2/3-a, fele.


Mondjuk vicces, hogy ugyanúgy a POSZT-on szerepelt Alföldivel az Amphytryon, ami az elmúlt 5 év egyik legjobb színdarabja az országban.



2013. jún. 9. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Most mit vártál? Minden sz@rrá válik amire a fityesz ráteszi a kezét.
2013. jún. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
20%
nyugodtan mehetsz máshova ,ahol folytatódik a meztelen bu..kat felvonultató kabaré...minden jogod megvan hozzá
2013. jún. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Miért? A f@szlengető színdarabok jobban tetszettek?
2013. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2, #3, ti gondolom egy darabot nem láttatok életetekben a Nemzetiben?


Idén már háromszor voltam és még kétszer megyek az évad vége előtt, faszlengetés még nem volt (a következőnél lesz), cserébe minőségi, korszerű, csak a Katonához hasonlítható magas minűségű művészet igen.

2013. jún. 9. 18:49
 5/15 anonim ***** válasza:
97%

Azon fogok röhögni, hogy tényleg úgy befürdik majd, mint Dörner. :D :D :D Az is a harmadára tudta csökkenteni az "Új Színház" nézettségét. :) Ez haláli. :D :D :D :D

Biztos, hogy Alföldi szenzációs sikereinek a nyomába sem fog érni, a szájmagyaroknak nem nagy hála a kultúra, ahhoz némi ész is kellene, hacsak Orbán nem fog minden darabban szerepelni. :D

2013. jún. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező jó faszlengetés nézést kivánok ha gondolod csatlakozz:)
2013. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Amúgy a faszlengetés a fingásokkal együtt Vidnyánszkytól fog érkezni, nyugodjatok meg.


[link]


"Azt reméltem, ilyen ripacs, elsősorban altesti humorra épülő, igénytelen színház már nem létezik - vagy ha igen, hát legalább a POSZT-on nem lehet találkozni vele. Pedig Vidnyánszky Attila debreceni Feydeau-előadásában bármilyen tárgyat, ami kemény és hosszúkás, péniszként markolásznak és simogatnak, s ha lehet, a szereplők lábuk közé is veszik - az előadás alatt több tucatszor. "

2013. jún. 9. 19:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát ez haláli. :D :D :D Nyugi, egyesek gyakori péniszemlegetése is valamilyen rejtett fixációra vezethető vissza. :)
2013. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 margo777 válasza:

hogy fokozzuk a fokozhatatlant, férficsók is volt Vidnyánszky előadásában, és jobbikos barátaimat szeretném tájékoztatni, hogy állítólag ezt az előadást is viszi Vidnyánszky a Nemzeti Színházba jövőre, ennyit a buzulás megszüntetéséről.


Az Amphitryon meg valóban kíváló előadás volt, többek közt Alföldi játszott zseniálisan benne, de az én kedvencem abban Tenki Réka volt. Nagyon sajnálom, hogy ezt a darabot is kidobják a szemétbe, a teljes repertoárral együtt.

2013. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pro Patria ***** válasza:
20%

Gondolom, te is egy budapesti fiatal zöld értelmiségi vagy.


Én ugyan színházba rendszeresen járok, de Alföldi darabjait még nem néztem meg. Viszont egy közeli ismerősöm - szintén értelmiségi - undorral hagyta ott az egyik előadást. Mások is írták már itt, GYK-n, hogy Szegeden is létezett ez a jelenség, miszerint egyszerűen felálltak és távoztak a nézők.

Ismered a viccet?: Mikor fekszik össze egy fiú és egy lány Alföldi darabjában? -> Akkor, ha testvérek.


Filmrendezésben már megtapasztaltam Alföldi művészetét, a Nyugalom c. film kapcsán.


Nem véletlenül volt már akkoriban is botrányoktól hangos a sajtó miatta, amit ő nem a legelegánsabban reagált le:

[link]


Ne legyenek illúzióink, Alföld pontosan ugyanúgy nem szakmaisága, hanem politikai kötődése miatt került a Nemzeti élére, ahogyan Dörner az Új Színházéra.

Ráadásul kíváncsi vagyok, egy esetleges hatalomváltás után hány napig maradna meg Dörner ott, ahol. Ellenben Alföldi kitöltötte a mandátumát.


Azt pedig hagyjuk, hogy nyilas színház Dörneré. Egy másik kérdésnél merült fel ez, ahol ajánlom a 04-12 01:10-es válaszoló kommentárját:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__410..

2013. jún. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!