Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a baja a devizahiteleseknek...

Mi a baja a devizahiteleseknek? Valaki mondja már el, miért pattognak állandóan?

Figyelt kérdés
2013. jún. 25. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Úgy érzik, hogy a bankok átverték őket, meg nem is akarnak nagyon fizetni.

Ez egy részről érhető, senki nem szeret fizetni és valóban nem volt előre látható ez a gazdagsági változás (vagy válság, kinek mi tetszik), de kicsit szerintem túlzásba viszik.


Oké, hogy sokat buktak, de vannak rajtuk kívül még emberek akik

1. nem vettek fel kölcsönt, mert tudták, hogy milyen következményei lehetnek.

2. felvettek, de szó nélkül kifizették, vagy fizetik ahogy tudják, mert tudták, hogy ez is benne van a pakliban.



Kölcsönt vettek fel, devizában.

Ez mindig is kockázatos volt, buktak rajta, ez van...

2013. jún. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Amikor felvették a kölcsönt,tudták azt,hogy kétesélyes a dolog?Akkor igazából járhattak volna jól is?
2013. jún. 25. 21:11
 3/17 anonim ***** válasza:
47%

1. A bankszektor előre tudta, hogy ilyen irreális árrés lesz cseszett szólni róla tehát tisztességtelen üzleti előnyhöz jutott

2. Az egészet a kölcsönfelvevőre terhelte 100 %-ban megint korrekten ugye.

3.Sok esetben kizárólag devizában kapott hitelt, forintot nem adtak(személyes tapasztalat, kis híján én is beleestem és nem egy helyről hallottam vissza)

4. Nem nevezhető deviza hitelnek, hisz forintban adták, a törlesztést forintban fizették

5. Valaki felvett ötmilliót egy panelra, eddig vissza fizetett kb hatot mégis olyan 13 millával lóg a banknak.


Nem vagyok devizás de teljesen megértem miért pattognak.

2013. jún. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%

3. Ez marhaság, hogy nem nevezhető devizahitelnek, mert nem devizában kapták.

Több hitelszerződést is láttam. Mindegyikben devizában határozták meg az engedélyezett hitel összegét. Csak a kifizetés történt forintra átszámolva. Azon egyszerű oknál fogva, hogy Magyarország fizetőeszköze a Forint.

Ha devizában kapja meg a pénzt, ahhoz, hogy vásárolhasson érte, a felvevőnek is át kellett volna váltania forintra. Amikor törlesztett, akkor a forintját devizára.

Ugyan ott lett volna, ahogyan így.

Felelőtlenek voltak, és most ki akarnak bújni a Fizetés alól.

2013. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Kocsira vettem fel hitelt, forintban nem adtak, egy megbIzható kocsit szerettem volna. 1.5 millóra 4.2 milliót kell visszafizetnem. Már 3 milliót visszafizettem, ha kések 20 napot, ezerrel hIvogatnak és fenyegetnek, hogy a kocsimat elárverezik és ha nem éri el a fennmaradó összeget, végrehajtanak a házamon. Ti meg, a kis kárörvendőek még élcelődtök. Igen, sajnálom, hogy felvettem, de viszont nektek talán nem az extra profitokra szert tevő cégek mellé kéne állni, hanem a megvezetett emberek mellé. Amúgy ti mind olyan okosak vagytok útólag, bár kétlem, hogy azért nem vetettek fel hitelt, de talán amikor Csányi nem akart deviza hitelt folyósItani, mert mondta, hogy baj lesz, de mégis megtette, mert a forint nem ment, akkor már sokan gondolták fent ezt. A kormány miért nem szigorItott, a bank miért adott felelőtlenül. Sok ismerősnél nem is voltak meg a hitelhez a feltételek, mégis megkapták. Se kezdő 20 százalék, se x bejelentett bér. Egy olyan országban, ahol nincs pénzügyi kultúra, talán a kormánynak egy kicsit szabályozni kellett volna.
2013. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

# 4

Hát ez hatalmas tévedés, amit leírtál. Mi is vettünk fel svájci frank hitelt és bizony csak forintot láttunk belőle, ráadásul nem is törleszthetjük a hitelt frankban, csak forintban.


Ha megengednék hogy mi váltsuk át a frankot forintra és fordítva, talán nem éreznénk magunkat ekkora mértékben átb****va. Ráadásul az sem korrekt, hogy amikor megkaptuk a pénzt, akkor az olcsóbb; amikor betesszük a pénzt, a drágább árfolyamon számolnak.


Kérdezőnek pedig:

Képzeld el, azért pattognak, mert félre lettek vezetve. Lehet hogy nem tartott senki pisztolyt a fejükhöz, hogy vegyenek fel hitelt; de akkor is meg lettek vezetve és szimpla uzsora az egész, úgy ahogy van. Az állam pedig semmit nem tesz. Pedig hatalmas nemzetgazdasági kockázat, hogy rengeteg ember pénze megy a bankoknak indokolatlanul, ami aztán vándorol tovább külföldre.


Tudom, hogy az intolerancia és önzés országában nehéz ezeket a problémákat felfogni.

2013. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Sokan tudnak fekete-fehérben gondolkozni és ítélkezni. Talán ha egyszer ők lesznek a vesztes oldalon, megértik, mit jelent hatalommal visszaélni, mit jelent tudással visszaélni, és mit jelent csaló szerződést valakire rákényszeríteni.

Persze hogy van felelősségük a devizahiteleseknek. De előbb az állam teljesítse több kötelességét is. Ne herdálja el a gazdaságot, hanem végezze kötelességét, teremtsen (tartson meg) munkahelyeket. Ha nekem közvetve azt ígéri az állam, hogy kössek nyugodtan szerződést, mert lesz munkám a visszatérítéshez, akkor kötök. Ha nekem azt ígéri az állam, hogy ellenőrzi a bankokat, kötök szerződést, de nem vállalom a bank szerződésszegéséből fakadó következményeket. Ha a bank olyan természetellenes szerződést kényszerít rám, ahol előbb az összes jövőbeli (nem ismert) kamatot kell visszafizetnem, aztán jön csak a tőkerész, az ebből fakadó probléma az állam sara, mert nem rendszabályoz.

Végezetül ha sok kormány, elsősorban az USA hagyja, hogy Lehman és bűnbandája szerte a világban akkorákat csaljon büntetlenül, hogy abba a fél világ belebukik évekre, akkor ennek következményeit fizessék a léha kormányok tagjai.

Tudom, hogy ez nem lehetséges, de kikérem magamnak, hogy más sarát rám kenjék.

Egyébként nincs és nem volt semmiféle kölcsöntartozásom. A problémáimat magam oldottam meg, mert éltem a gyanúval, hogy ha másra bízom sorsomat, nem lesz jó vége. Ma is ez a véleményem.

2013. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nagyon kellett volna lakás (és még mindig anélkül szenvedek), de kb a fele pénzem volt meg hozzá, olyan sok hitelt pedig nem mertem volna felvenni, mert a munkahelyem és a munkabérem nem volt garantálva 5-10 évre...


Ezért inkább várok, spórolok ahogy tudok és amikor, mert most pl megint nincs munkám.

Tiszta hülye lettem volna, ha felveszek hitelt.


Ha mégis felvettem volna, akkor pedig nyilván fizettem volna vissza a szerződés szerint és nem pampognék meg nem randaríloznék az utcán. Max elmentem volna külföldre egy időre biztosabb állásért amíg vissza nem fizetem...


De akik pattognak, azok ezt sosem fogják megérteni. Ha lakás kell és magas életszínvonal, akkor azért meg kell dolgozni!!!

A szerződésben vállaltakat pedig teljesíteni, ha nem, akkor vállalni a következményeket...!

2013. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
39%
A szerződésben árfolyam ingadozás volt feltüntetve és nem tartós, 100%-os árfolyam emelkedés.
2013. jún. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez is ugyanúgy kimeríti az árfolyam ingadozás fogalmát, sőt ha hirtelen beütött volna valami és 1000%-ra megy fel, az is benne van az ingadozásban.


Nem ülnek a bankokban jósnők, hogy előre meg tudják mondani a jövőt.

Ha persze a forint erősödött volna, akkor senki nem panaszkodni, hogy kevesebbet fizet.

2013. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!