Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki diplomát szerez...

Ha valaki diplomát szerez akkor automatikusan értelmiségéinek számít? Mert elbeszélgetve néhány friss diplomással nem úgy tűnik.

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 07:33
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%
Mi számít értelmesnek és mi nem?
2013. júl. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem ez ma már egy nagy marhaság.

Valamikor már az érettségivel rendelkezőket is értelmiséginek neveztük.

Később már csak azokat, akik szellemi munkát végeztek és nem kétkezit.

Ha azt vesszük, pl. nyugaton, vagy éppen Japánban vannak már olyan gyártósorok, ahol annak kezeléséhez több elméleti tudásra van szüksége egy "kétkezi munkásnak", mint ma nálunk egy önkormányzati iktatóban dolgozónak.


Szóval akkor ki is az értelmiségi?

Hagyjuk már az emberek ilyen-olyan csoportba való besorolását, megbélyegzését. Egyik ember olyan mint a másik, az egyik az élet egyik területén tud többet, a másik más területen szerzett több tudást, tapasztalatot. Egyik sem több mint a másik, egyik sem értelmesebb a másiknál.

2013. júl. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
73%

"Hagyjuk már az emberek ilyen-olyan csoportba való besorolását, megbélyegzését. Egyik ember olyan mint a másik, az egyik az élet egyik területén tud többet, a másik más területen szerzett több tudást, tapasztalatot. Egyik sem több mint a másik, egyik sem értelmesebb a másiknál."


Ezt ebben az országban magyarázhatnád ítéletnapig az embereknek, úgy sem fogják megérteni. Itt mindenki helikopternek és Univerzum központjának tartja saját magát, a másik embert pedig csúszómászónak, aki fölé kell kerekedni, meg kell taposni lehetőleg minél jobban csak azért, hogy megmutassuk mi sokkal többet érünk nála. Tudod, ez ilyen kényszer mifelénk, hogy mindenki lenéz mindenkit...

2013. júl. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim válasza:
93%
én a tanáraimon háborodok fel, nap, mint nap. (tudni kell, a megye szinte legjobb gimnáziuma, de akkor is..) azt mondták nekünk, hogy aki nem akar egyetemre menni innen, annak nincs miért itt lennie. ezen felül folyamatosan fikázzák a szakképző középiskolákat, de nagyondurván... jó persze, van amiben igazuk van, de ez azért mégiscsak túlzás.. mikor egyik barátnőm mondott egy pi...ba -t az utcán,mikor majdnem hasraesett a jeges úton mikor templomból mentünk vissza a suliba olyan leszidást kapott hogy teljesen kivörösödött az arca meg minden.. közölték vele hogy mit képzel rontja az iskola hírnevét meg így azt gondolják biztos valami szakközepes senki van az utcán..
2013. júl. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
96%

2-es vagyok!

Erre, amit írtok, csak annyit tudok mondani: szomorú!

A mi családunkban van kétkezi szakmunkás is, és van olyan is aki nappalin érettségizett, vagy levelezőn végzett felsőfokút. Soha-soha nem történt olyan, hogy bárki is így viselkedett volna azzal, aki nem volt "iskolázott".


Sőt! Figyeljétek meg a hétköznapokban, számtalanszor lehet találni példát a következő mondásra:

a diplomával együtt nem adnak intelligenciát is!

2013. júl. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 rémuralom ***** válasza:
66%
Manapság én már inkább csak a bölcsészekre mondanám, hogy értelmiségi, ha nagyon muszáj lenne. De nem muszáj, nem használom ezt a szót.
2013. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%

"bölcsészekre mondanám, hogy értelmiségi,"


Na én meg pont a büfé-szakos egyetemistákra nem szeretem használni az értelmiségi jelzőt.

2013. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kisvárosban lakom, és megéltem már jónéhány évet. Középiskolás voltam, amikor híre ment, hogy xy doktor úr, otthon, részegen, kékre-zöldre verte a feleségét, és a mentők vitték el.

Hát akkor megjegyeztem: no ennyit a diplomásokról!


Persze ez csak egy kiragadott példa, de semmivel sem különb egy diplomával rendelkező ember egy tisztességgel, becsülettel dolgozó kőművesnél, asztalosnál, kereskedőnél, vagy akárki másnál.

2013. júl. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
85%

A bölcsészkaron nem csak büfészakok vannak. Egyszer be kellene menni egy bölcsészkarra. Ma nincs rájuk igény, ennyi.


Egyébként ez az értelmiség duma tényleg hülyeség szerintem. Mert nem minden diplomás számít értelmiségnek. Én inkább álláshelyhez kötném. Pl. egy informatikust attól függetlenül, hogy diplomája van, piacképes, és rohadt jól keres vele, nem sorolnám az értelmiség közé.

De pl. egy orvost, jogászt, tanárt, papot már inkább.

Vagy szűkíthetjük tovább a kört. Közülük is csak azokat, akik rendelkeznek egy magasabb műveltséggel és ezt tovább is adják, pl. megjelennek a médiában, közéletben, megpróbálnak hatással lenni a politikára...stb. Én őket nevezném igazán értelmiségnek.

Tehát attól, hogy valaki szerez egy jogi diplomát vagy történész lesz, szerintem még nem automatikusan értelmiségi. Régen - mondjuk 100 éve - persze így volt, mert a diploma megszerzése is sokkal nehezebb volt és garantálta az olyan anyagi és társadalmi megbecsülést, amivel valóban hatással lehettek a közéletre.

Így hát szerintem - attól függ hogy melyik nézőpont szerint vizsgáljuk - a mai magyar értelmiség igen szűk és sajnos elég zárt is. Pár ezer, vagy inkább pár száz főből álló klikk, akik viszont mélységesen alulmúlják - tisztelet a kivételnek - azt a szintet ami tőlük (hivatásuknál fogva) elvárható lenne.

2013. júl. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
72%
Hát attól egyáltalán nem lesz valaki értelmiségi, hogy diplomája van, mivel a bkf-en, corvinuson kb utánad dobják a "diplomát", és ha ilyen könnyű megszerezni, és olyan kevés tudás van mögötte, akkor nem ér semmit, még wc-papírnak sem lehet használni, esetleg ha elviszi papírgyűjtésre, akkor keres vele valami pénzt.
2013. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!