Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kik azok akik segítségre...

Kik azok akik segítségre szorulnak?

Figyelt kérdés

Úgy láttam ebben a topicban van a legtöbb szegénységgel kapcsolatos kérdés, azért írom én is ide.


Az átlagosnál szerencsésebb helyzetben vagyok, és szeretnék minden hónapban 10.000 Ft-al segíteni egy-egy (mindig más) családot. Olyan családot, akiknek ez a kis összeg is sokat számít.

Nem feladatom ítélkezni, de elsősorban olyan családokat keresek, akik önhibájukon kívül (nem szerencsejáték, kocsmázás, túl sok gyerek, stb.) kerültek rossz helyzetbe.


Szerintetek hogy lehet rálelni ilyen rászorulókra? Ha máshogy nem megy, egy alapítványnak (Baptisták) adom.


2013. júl. 6. 21:33
 1/9 Vadkan01 ***** válasza:
Kimész az utcára és meghallgatod egy hajléktalannak a történetét és ha beleillik kritériumodba akkor tejelsz, ennyi.
2013. júl. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne alapítványnak add, inkább konkrét családnak. És én nem pénzt adnék, hanem tanszereket, különórát fizetnék be egy rászoruló, de tehetséges gyereknek, pelenkacsomagot vennék, stb. Viszont inkább egy családot támogatnék rendszeresen mint elapróznám. 10 ezer Ft sok, de egyszeri alkalommal nagyon nem húz ki senkit a csávából. Viszont ha egy rászoruló, de arra érdemes családot (vagy a gyereküket) folyamatosan tudod támogatni, az sokkal nagyobb segítség.
2013. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van az ismerettségi körben ilyen család, akkor add nekik, de tényleg ne havonta váltogasd őket, mert az semmilyen hatással nem jár, azon kívül, hogy két hétig több húst meg egészséges ételt tudnak enni.


A megbízható alapítványok támogatása lenne a legcélszerűbb, sok tanulmány készült az emberek adakozási szokásairól, amik azt mutatták, hogy sok jószándékkal adott támogatás elpazarlódik amiatt, mert nem jó módon adják az adakozók.


A baptistáknak én is szoktam adakozni, tudom őket ajánlani, nagyon szimpatikus projektjeik vannak és mindig tesznek azért, hogy pénzügyileg is átlátható legyen a szervezetük.


Ha esetleg nem csak országos szinten gondolkozol, az Orvosok Határok Nélkül (MSF) világszerte gyógyítja a világ szegényeit, ők is megérdemlik a segítséget.

2013. júl. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ahol élek, nincsenek hajléktalanok, és hajléktalannak amúgy sem adnám. (Többször láttam már, hogy jönnek nagy autóval begyűjteni tőlük a napi "keresetet", meg nekik ez annyira nagy pénz, hogy a végén még megölik őket emiatt.) Folyamatosan sem szeretnék egy családot támogatni, inkább úgy, ahogy írtam is. Egy-egy alkalom is tud segíteni, meg több csalásnak adna reményt a kilátástalanságban.

A kérdésem továbbra is az, hogy tudnék ilyen családokat találni?

2013. júl. 6. 22:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyszer tízezer forint senkinek nem ad reményt a kilátástalanságból, ne ámítsd magad. Tízezer forint egy nagybevásárlást ad, vagy egyetlen rezsiszámlát kifizet.


Ha igazán segíteni akarsz valakiken ismerd fel, hogy a kereteddel nem tudsz százakon segíteni, csak nagyon negligálható mértékben. Inkább segíts egy családon, de ők tudjanak rád támaszkodni, ez lenne a felelős adakozás és el is tudnád kerülni a folyamatos ismerettség révén a megalázkodás érzését a támogatottak oldalán, ami mindenképp meglenne ha havonta más ismeretlen kezébe nyomnál egy tizest, hogy hálálkodjon érte, mint egy kéregető.

2013. júl. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tévedsz. Vannak olyan családok, ahol pl a gyerek még sosem kapott ajándékot, vagy ahol nem tudnak iskolakezdésre írószereket venni neki, vagy bármi váratlan költség felmerül, ami már nem fér bele a havi 30.000 nyugdíjba. És még sorolhatnám. Biztosan tudom, hogy örömet okozna nekik, és sok kétségbeesettnek adna kis reményt, hogy számíthat még az embereknek.

Nekem nem kell hálálkodás, utalom a pénzt, vagy küldök csekket, és kész. De nem akarom, hogy tőlem függjön egy család, vagy erre építsen. Rendszert nem fogok csinálni belőle, bármit is mondasz.

2013. júl. 6. 22:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyilván azt csinálsz a pénzeddel amit akarsz, de átgondolatlanul teszed, ha így teszed.


Az örömokozás és a kilátástalanságból kilábalásra remény két egymástól nagyon messze álló fogalom. Adhatsz havonta másoknak egy tizest, abból lehet, hogy a gyerek kap matchboxot, az is lehet, hogy kajára, netán számlára jut. De ott véget ér a történet, mivel nincsenek tömegek, akik követnék a példádat (helyesen).


Te matchboxot (vagy szalonnát/ruhát/egyhavi könnyebbséget a számlák kapcsán) adsz így a családoknak, nem reményt arra, hogy a bank ne vigye a fejük felől a házat, amire lenne esélyük, ha a havi törlesztőbe mondjuk 10-zel többet tudnának rakni.


Persze ez is egy adakozási forma, de messze nem ideális.

2013. júl. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látogass el szegényebb, rossz helyzetű falvakba. És szerintem se pénzt adj, hanem inkább vegyél valamit, pl mosószert, ételt, tartós cikkeket, esetleg tűzifát, stb...
2013. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ConnectCare ***** válasza:

Én nem szegényeknek adnám, mert ott sosem lehet biztosan meggyőződni arról, hogy a szegénység mennyire önhiba vagy nem az és nem is biztos, hogy motiválja a családot erőfeszítések tételére.


Ha én lennék a kérdező, az Országos Mentőszolgálat kapná meg a pénzt, de oda sem pénzt adnék, hanem 10 000 Ft értékben gumikesztyűt vennék (az mindig kell) és azt adnám oda a településemen illetékes mentőállomáson dolgozóknak.

2013. júl. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!