Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Két napja áll egy francia...

Két napja áll egy francia túristabusz a házunk előtt. Vajon jó ötlet lenne kirakni az ablakba egy trianonra utaló molinót?

Figyelt kérdés
Éjjel-nappal járatják a motort amúgy és nem is parkolóban állnak.
2013. júl. 19. 22:02
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Tudjanak róla,beszéljenek róla,esetleg fotózzák le,ismerjék meg minél többen a gyalázatot.Legyenek vele tisztában,hogy sosem leszünk hajlandóak elfelejteni senkik kedvéért.
2013. júl. 20. 00:00
 22/34 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem tudom, én k*rvára meg tudok róla feledkezni. Most mit lovagoljak rajta? Jobb lesz attól bárkinek? Ami történt, megtörtént, kész.
2013. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Nemzethalált okoztak,mert szinte életképtelenné tettek egy történetileg 1000 éves gazdasági,földrajzi,vízrajzi egységet,csupán azért,hogy biztosítsák nagyhatalmi érdekeiket Közép-európában.Mindezt a népek önrendelkezési jogának teljes figyelmen kívül hagyása mellett izomból oldották meg,miközben demokráciáról és emberi jogokról papolnak.Az egész szemét Clemenceau banda a felelős ezért.

A turisták valószínűleg nem felelősek közvetlenül trianonért,de a mai németek sem felelősek közvetlenül pl a holokausztért,mégis nemrég még kártérítéseket fizettettek a károsultaknak.

2013. júl. 20. 00:12
 24/34 Pro Patria ***** válasza:
100%
Abszolút felesleges hangulatkeltés, és nem is fogják érteni. Nem "a franciák", mint nemzet felelősek Trianonért, és nem is tudna az a csapat francia turista tenni semmit ellene, sem érte.
2013. júl. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 Pro Patria ***** válasza:
Kedves 00:03-as válaszoló: azzal, ha elfelejted Trianont, elfelejted a milliónyi ma is határon túl élő magyart. Menj el egyszer Erdélybe. Nézd meg, hogyan ragaszkodnak a viseletük, a nyelvük megtartásához. Menj el Nyerges-tetőre a székely '48-asok kopjafáihoz. Lásd az ezer székely lány találkozóját. Megérted, hogy némelyikük ott mélyebb érzelmű magyar identitással van, mint itt, mi, akiknek természetes, hogy anyanyelvén szólalhat meg. Ők ott, a nyomás alatt megtanulták becsülni a kokárdát, nekünk lassan már csak felesleges nyűg. Akkor érted meg, hogy Trianon ma is él, ha mindezt látod. Ha mindezt megtapasztalod, és megérint. Megcsap az a szél, ami ott kint van. Ebbe nem lehet beletörődni. Ez természetellenes.
2013. júl. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:
Ami az emberi vonatkozásain túl a legnagyobb hátránya trianonnak az a nagyság elvesztése.Ércek és egyéb nyersanyagok nélkül nincs ipar és gépgyártás.(komoly gépgyártásunk volt 1920 előtt)Mezőgazdaságban nincs önellátás megfelelő földek nélkül(Európa legnagyobb gabonaexportőre voltunk),a legértékesebb területek nagy részét osztogatta el az akkori francia kormány.Mindezek a tényezők ma ugyanúgy meghatározzák az ország lehetőségeit mint 70 évvel ezelőtt.Annyi a különbség,hogy a szolgáltatói szektor és a turizmus is iparággá nőtt azóta,de a gazdaság motorja mindig a gépgyártás,vegyipar,kohászat,járműgyártás, és mindaz amivel ténylegesen anyagi javakat termelünk meg.
2013. júl. 20. 01:22
 27/34 anonim ***** válasza:
70%

Az I. és a II. világháborúba is a jobboldal rángatta bele hazánkat.


És vesztettünk.


Megkaptuk ami a vesztesnek jár, vagyis Trianonért ne raklamáljunk ,mert ha igazságtalan ha nem ,vesztettünk.


És adós fizess.

2013. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem hülyeség lenne.


Nem azt mondom hogy nem volt nagyon rossz amit csináltak akkoriban,de nem kéne a mai embereket hibáztatni.


Szerintem nyugodtan hagyd őket.

Azt az akkori emberek csinálták (és szerintem azt se kell elfelejteni hogy akkor se az átlagemberek akarták ezt,hanem valószínűleg politikusok!)

2013. júl. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

13:02 vagyok.


Még egy valami,kérdező:

Szerintem próbálj meg nem nagy feneket keríteni ennek,hogy akkor az volt.


Oké,rossz volt,meg minden,de már ezzel nem javítasz a helyzeten.

2013. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
70%
Évente többszázezer magyar megy nyaralni Horvátországba, mégsem rémlik, hogy olyan élményekkel térnének haza, hogy a a horvátok valami fura térképeket mutogattak volna nekik, ahol nincs tengerpartjuk, a Magyar Királyságnak meg van.
2013. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!