Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lehet ma Magyarországon...

Lehet ma Magyarországon munkát találni hátszél nélkül?

Figyelt kérdés
Azt hallatom ma már egy takarítónői álláshoz is protekcióra van szükség. Ti hogy találtatok munkát? Itt bealhatjátok, hogy ha volt segítség.
2009. okt. 28. 14:44
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
32%

Igen, temérdek munkalehetőség van. Én nem vagyok diplomás ember, de mikor sima gimnáziumi végzettséggel munkát kerestem (kb. egy éve), alig tudtam dönteni. 2 cég alkalmazott volna akár egyből, valamint volt még egy utolsó mentsváras munkalehetőség egy haramdik helyen (egyik sem MLM meg hasonló badarság). Az egyik cégnél dolgoztam is egy ideig, majd tavasszal otthagytam, és vállalkozó lettem.


Magyarországon van munka, csak keresni kell, és nem nyavajogni meg sajnáltatni az embernek magát.

Van egy rakás hirdetőoldal, felmész, egy nap alatt végignyálazod (ahelyett pl. hogy ide írogatnál), kiírod, ami szóba jöhet meló, majd másnap telefonálgatsz, E-maileket küldözgetsz. A végén meg választasz közülük. Én is ezt tettem, mielőtt úgy döntöttem, hogy vállalkozó leszek. És - láss csodát - lett munkám.

Persze lehet, hogy nem olyan munka lesz, ami szíved vágya, és lehet, hogy nem hárommilliót keresel percenként, de mukát lehet találni, és ez tény.

Utána meg már az embertől függ, hogy mit kezd magával.

Mindenkinek adott a lehetőség, hogy az életét jobbá tegye. Csak rajta áll vagy bukik. Mástól hiába várja a megváltást, a sült galambot félúton lelőtték.

Vagy teszel magadért, vagy elbuksz. Ilyen az élet, ilyen a kapitalizmus.

Ja, megjegyzem: nem Budapest és nem is nagyváros! A nagy büdös Alföld a jóisten háta mögött, ott van ez a hely.

Oda lehet küldeni a lepontozást is. :)

2009. okt. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
hát én egy szolgáltató cégnél dolgoztam még tavaly br 90ért plusz jutalék. Mikor terhes lettem megkértem a főnököm, hogy emelje meg a bruttom, max nem fizet jutalékot, mert 90re nevetséges pénzt fogok kapni, ha otthon maradok a gyerekkel. Erre kiröhögött. Akkor elküldtem az önéletrajzomat egy csomó helyre (közben sajnos elvetéltem) de semmi. A férjem ismerőse a konkurenciánál üzletvezető és odaadta neki az önéletrajzomat. Ő felküldte a központba és behívtak állásinterjúra kb 200emberrel. 2körös interjún voltam, 40embert vettek fel. Nem szólt senki semmit az érdekemben és nem hiszem, hogy számított volna, mert volt olyan lány akinek vmi középvezető volt a pasija és őt nem vették fel. Számított a tapasztalatom valamint, hogy nem voltam hülye a dolgokhoz és nem a nulláról kellett megtanítani nekem mindent.
2009. okt. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

A takarítónői példa nem a legjobb. Ha valamihez igazán szükség van bizalomra, akkor ez az...

Nem tudom, értitek-e?

2009. okt. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
annyit tudok, hogy diplomával szinte csak segítséggel lehet, de azt is sok helyen lesz@rják... nem tudom máshol milyen a helyzet
2009. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
Jó munkát nem lehet találni. Rabszolgamunkát (napi 10-12 óra robot, minimálbérre vagy arra se bejelentve, havi 100-ért se) hellyel-közzel lehet.
2009. okt. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
Utolsó mondja a frankót!
2009. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
ezért kell jóban lenni bizonyos emberekkel
2009. okt. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm mesélte, hogy kukásautóra szemétokolói állást is csak úgy tudott találni, hogy volt egy ismerőse aki ismerte a szemét szállító cég vezetőjét, így őt választották arra az 1 helyre a rengeteg jelentkezőből.
2009. okt. 29. 13:50
 9/39 anonim ***** válasza:
83%

Amit az első válaszoló ír,már meg ne haragudjon érte,de baromság.

Én mindent megtettem,hogy melót találjak,de csak 1 év után sikerült,pedig bármit elvállaltam volna.

Hirdetések?A felét fel sem veszik,másik fele "majd visszahívjuk",aztán soha többet nem hall róluk az ember.

3 szakmám+érettségim van,tenném hozzá.

2009. okt. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
25%

Akkor válaszolok, mert hát megszólítottak.

Én vagyok az első, és ezúton is köszönöm a lepontozást. Vártam, holott csak a saját tapasztalataimat írtam le.


Ne is lepődjön meg az ország meg a többi ember. A többség úgy áll hozzá, hogy ami nem egyezik a saját kis begyepesedett elméletével, azt elnyomja, leköpi, stb. (lásd a lepontozás eredményét). Így nem is jut semmire az életben, mert a fejét csak a homokba dugja.


Én találtam munkát gyorsan. Az, hogy te nem, arról nem én tehetek. Mondtam már többször itt a gyakorikérdéseken, hogy ez MÁR NEM A COCIALIZMUS, ahol mindenkinek van melója! Itt meg kell szerezni a melót, és nem a szánkba röppen.

Én találtam többet is. Te nem.

Ez nem azt jelenti, hogy nincs, hanem azt, hogy te béna voltál. Pont.


Bizony a kapitalizmusban (amit a legtöbbb ember oly' bőszen várt a rendszerváltáskor) csak az ügyesebbek meg a rátermettebbek jutnak előbbre. A többieknek meg a maradék jut. Ez van. Ezt akarta a jónép.

Én nem túlzottan szimpatizálok a kapitalizmussal, de ennek ellenére alkalmazkodom hozzá. És találok munkát.

Az, hogy te nem találsz, az azt bizonyítja, hogy nem vagy elég alkalmazkodóképes. Arról meg már nem én tehetek, hanem te.


Ui.: Légyszi, ezt is pontozd már le. Kiválóan bizonyítja majd, hogyigazam van. Köszi. ;)

2009. okt. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!