Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Másnak a családjában is volt...

Másnak a családjában is volt munkásőr?

Figyelt kérdés

Én most tudtam meg.


A nagyapám és a dédapám is munkásőrök voltak.


Képzelhetitek, hogy mennyire örültem neki, én, aki világ életében utáltam a kommunistákat meg a jogutódjukat, örökségeiket meg az egész szellemiségüket.


Hihetetlen, hogy ennyi évig eltitkolta előlem a családom.



2013. dec. 25. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Természetesen. Mindenkiében volt.
2013. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezért ne neheztelj a családodra.


Akkoriban 2 lehetőség volt: vagy elfogadod a sorsod, amit eléddob a vezető elvtárs, vagy meghalsz a családoddal együtt, és ha jó kedvükben vannak, akkor a csecsemőt meghadják.


Ha nem lett volna munkásőr, lehet, te se lennél itt, hogy "szégyenkezz", mert egyszerűen nem lettek volna meg a szüleid, ergo te sem.


A kommunizmus az egyetlen olyan rendszer, ahol mindenki jól járna, csakhát az emberiség kapzsiságával nem kompatibilis. Egy fejlettebb fajnál biztos működne, itt viszont sosem fog.


De mégegyszer: ne haragudj rájuk, nagyvalószínűséggel csak a családjukat védték.

2013. dec. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért munkásőr csak politikailag megbízható ember lehetett. Nem adtak fegyvert a kezébe csak úgy akárkinek.
2013. dec. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Erre csak azt tudom mondani: na és? Nem ártottak azok senkinek.
2013. dec. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16:55: Legalábbis a 70-es, 80-as években. Ami előtte volt, azt nem tudom.
2013. dec. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sz.r ügy. De hát mit tudnál már tenni. Remélem nem ők verték agyba főbe öregapámat mert nem akart belépni a tsz-be.
2013. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, neked egyszerűen annyira hiányos az ismereted a témakörről, hogy nem tudhatod kellően árnyaltan megítélni ezeket a dolgokat.

A te konkrét esetedről természetesen nem tudhatok, de 1957-ben elég sokan elég sokféle ok miatt álltak be munkásőrnek. Ezen okok között volt, ami mélyen elítélendő (akkor és most is), de volt olyan is, amely tiszteletre méltó (akkor és most egyre inkább). És persze közöttük még számos szebb és kevésbé szép ok akadt.

2013. dec. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
van itt olyan akinek a csaladtagja kápo volt?
2014. jan. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!