Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért drágább minden legalább...

Miért drágább minden legalább 100%-al a media marktban?

Figyelt kérdés

jártam ma ott és egy jack elosztó, ami minden boltban 250 Ft, az a media marktban 950 Ft volt.

Azért a 950Ft az mégiscsak 380%-a a 250FT-nak nem?


Mellesleg egy Headsetet is néztem, ami mindenhol máshol 16 000Ft,

A média makrtban 27 000 Ft volt.

Mi az oka ezeknek az irracionális áraknak?


2013. dec. 28. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, a media marktba gyakran járnak be olyanok, akik nem értenek hozzá, nem nézik meg máshol mennyibe kerül, ezért ennyiért is el lehet adni, megéri nekik, különben olcsóbban adnák.
2013. dec. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

De nem szól nekik senki?

Tőlem mindig megkérdezi valaki, ( dehogy valaki szinte mindenki) hogy de jó! honnan van?

Nem hiszem el, hogy ennyi év után sem mondta nekik senki sem, hogy ez borzalmas rablás.

2013. dec. 28. 21:31
 3/12 anonim ***** válasza:
De nem feltétlen, vannak jó árban is néha telefonok például, jó lehet nem annyira olcsó mint valamelyik gsmnél de normális garanciát adnak hozzá, és az nekem megér +5 ezer ftot, mert eddig mindig szükségem volt arra a garanciára.
2013. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert ha megdícséred az embereket (pl. a reklámban azt mondod nekik, hogy ők nem hülyék), akkor mindent elhisznek neked. Pl. azt is, hogy az a jack-dugó 950 forintot ér, és nem kevesebbet. Persze pont az benne a lényeg, amit előttem is írtak: a megdícsért vásárló olyannyira lojálisnak érzi magát a dícséret után az áruházhoz, hogy úgy véli: neki már nem is kell tájékozódni az árakkal kapcsolatban, hiszen ő nem hülye, biztos nem verik át. Pláne nem az, akitől a dícséretet kapta.
2013. dec. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

de ez a garancia dolog hülyeség, azt szerintem minden boltban kapsz.

Sőt egy kis garázsboltban még családiasabb is a hangulat, de nem is igazán ilyenekről beszélek, szimplán beírtam a netre a terméket az árgép pedig kihozott néhány outletet, ott vásároltam számítógépet ( 200k Ft-ot költöttem a gépre, ez egy media markthoz hasonló helyen alkatrészekből tudtam volna összerakni 300-350 ezer forintból)

Egyébként kaptam 3 év garanciát ugyanúgy mint a drága boltokból.

2013. dec. 28. 21:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Mert a nagy áruházak fenntartása a menő helyeken rengeteg pénzbe kerül. De így is sokan vásárolnak ott, így megéri nekik, drágábban is el tudják adni az árukat.

Én is ott vettem például telefont a garancia és a tájékoztatás miatt.

2013. dec. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát vannak olyan dolgok amiket megéri ott venni, vannak amiket nem, én például már megsz*ptam a kis bolti telefonos garanciával, mert rosszul javította meg a bolt és az egész telefon tönkre ment aztán semmit nem akartak vele csinálni. Inkább akkor kiadok többet a telefonért. De vannak dolgok amik egyszerűen sokkal drágábbak, de így is megveszik sajnos, hát most egy családanyának nem ez a dolga, hogy utána nézzen és megveszi ami kell neki például.
2013. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Haverom ott dolgozik aztán elsősorban azzal védekezett, h náluk minden van mindig.

De hozzá tette, h ha nem így lenne akkor is jönnének az emberek, mert egyszerűen hülyék, nem foglalkoznak az árral, másrészt van aki ettől érzi magát többnek, h ő ott vásárol.

Kb máig 250 forint náluk egy szaros DVD,cd de máig viszik az emberek.

2013. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

én egy ilyen jack elosztót akartam venni ( ez nem a media markt hibája, mert vidéken egyik boltban sem ismerik a létezését) de nem is tudtak róla, hogy létezik.


[link]

2013. dec. 29. 00:21
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindent annyiért lehet eladni, amennyiért megveszik. Ha ott megveszik többszörös áron, akkor annyiért is el lehet adni.

Egyébként jack dugó és jack dugó között is nagy különbségek lehetnek. Abban is lehet jobb minőségű és rosszabb. Nem mondom, hogy a MM-es biztosan jobb, de nem elképzelhetetlen. Olyan ez, mint egy autó. A Suzuki is elvisz bárhová, meg a BMW is. A Suzuki 3 milla, a BMW 10.

2013. dec. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!