Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hol hibázott döntően Hitler,...

Hol hibázott döntően Hitler, hol bukta el a háborút?

Figyelt kérdés

2014. jan. 4. 12:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Lett volna olajuk, nyersanyagaik.Én előbb támadtam volna, lehet hogy úgy sem lett volna jó, de úgy gondolom stratégiailag mégis jó döntés lett volna."


Mert az említett három város közelében hol van olaj? Meg ha el is érnek az olajig, akkor sem két hét beindítani a termelést. Amúgy biztos, hogy jobban jártak volna vele a németek, de nem ez lett volna a győzelem kulcsa.

2014. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Ukrajnában. Én az oroszokat támadtam volna meg, foglaltam volna el, csak utána a nyugati államokat. Persze tudom utólag könnyű okosnak lenni. Úgy vélem Hitler nem volt rossz stratéga, csak néhány esetben rosszul időzített. Az USA-t viszon úgy gondolom nem győzhette volna le, talán ha időt nyer, elhúzódik még a háború és technológiai fölényre tesz szert, akkor talán, de még így is kétséges.
2014. jan. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
30%
Ukrajnában nincs egy deci olaj sem, sem most sem akkor nem volt.
2014. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Ott hibázta el, hogy egy rommá hipnotizált "sudra" balek volt.

Bár ahhoz, hogy előjöjjön belőle a felsőbbrendűségtudat, nem kellett túl sokat hipnotizálni.

Eszköz volt az OTO (a Thule-társaság) kezében.

Miután a mór megtette kötelességét, a mór mehetett.

2014. márc. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Elvégezte a nagyoknak az összes piszkos munkát, utána rá is vertek mindent.
2014. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Azért Dunkerque-nél az angolok (és a többiek) se_gére verhetett volna.
2014. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Polarbear válasza:
Ott bukta el, hogy világuralomra akart törni úgy, hogy egy nagyhatalmat sem tudhatott maga mellett. A több frontos háború okozta vesztét, illetve hogy maga a villámháború nem vált be. (Hogy is válhatott volna be egy egész világ ellen.) Fel voltak készülve a háborúra, így ebből adódik, hogy a technikailag fejlett német hadsereg elsöprő volt. Még hogy erősebbek voltak a más nagyhatalmak akár egyenként is... Tigris? Párduc? Német technológia diktált... mindenki kapkodta a fejét, és azon volt, hogy rájöjjenek, miként lehet a bestiákat kiiktatni úgy, hogy ne rendezzenek mészárszéket az elmaradott Shermanok ellen. Rövidítve : Túlzott Szövetséges erőfölény.
2016. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Laza 2 év majdnem.. :D
2016. márc. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!