Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lesz a korábbi rokkantnyugd...

Mi lesz a korábbi rokkantnyugdíjasokkal?

Figyelt kérdés

Egyre több rokkantnyugdíjastól elvették a nyugdíját vagy lecsökkentették. Nem csak azoktól akik korábban lefizették a dokit, hogy rokkantosítsa, hanem olyanokat is akik nemhogy dolgozni nem tudnak, még az önálló életre is képtelenek.

Ha nem lesz eltartójuk, akkor szép csendben megfagynak, éhenhalnak, vagy csak a gyógyszerek hiánya miatt halnak meg?


(tudok olyanról aki nem bír 5 percet állni vagy 50 métert gyalogolni...)



2014. jan. 17. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

(tudok olyanról aki egész nap nehéz fizikai munkát végez, közben pedig évek óta le van százalékolva és havi több 10ezer forintot kap...)


(tudok olyan faluról ahol a 90es években szint lúzernek számított az aki nem százalékoltatta le magát...)

2014. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos rengeteg a csaló, ez tény. Én tudok olyant(kollégám volt), aki egy kicsit sántít, más baja semmi, felveszi a rokkantnyugdíjat és mellette vidáman 7, azaz hét órában(azaz majdnem nyolcba, szerintem csak azért nem 8-ban, mert akkor egyből, helyből bukná a nyugdíjat, na meg azért, mert így ráér 9-re bejárni dolgozni és nem kell a munka miatt hajnalban kelnie) dolgozik...
2014. jan. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Rosszul fogalmaztam meg.

Nem azokra irányul a kérdésem, akik tudnak dolgozni, hanem akik nem képesek napi 4 óra munkavégzésre sem, és a felülvizsgálaton "nem rehabilitálható" minősítést kaptak és ezzel együtt elvették a nyugdíjukat.

2014. jan. 17. 11:29
 4/6 anonim ***** válasza:
25%

Előző vagyok, tudod, az a baj, hogy rendet kellene vágni: akinek 8 agyműtéte volt(és ennek ellenére valahogy össze tudta szedni magát úgy, ahogy),mint nekem, azt békén kellene hagyni.


Aki meg a 90-es években leszázalékoltatta magát, és mostanra esetleg elérte a nyugdíjkorhatárt, azt meg, ha nem is 20 évre, de néhány évre vissza kellene venni valami könnyű fizikai munkára, ha másra nem is alkalmas(zöldséget pucolni, felmosni egy padlót, porszívózni, borsót fejteni, és ehhez hasonló - nem annyira megerőltető - dolgokat csinálni mindenki tud,ehhez nem kell semmiféle előképzettség, se különösebb fizikai kondi)...

2014. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja hát jól megoldották a rendet, minden rokkantat visszaírnak a felülvizsgálat során, aki nem borogatja rájuk az asztalt, vagy nem szarik oda.


Aki tényleg rokkant az dögöljön meg, ha nincs eltartója?

2014. jan. 17. 11:46
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig tartott a szociális háló.

Azoktól veszik el először, akik nem tudnak kimenni a parlament elé tüntetni, de majd más is sorra kerül.


Anyámnak van 34 év munkaviszonya, és nem nem kapott zsebbe több pénzt (mint ahogy az általános volt).

Lerokkant és most nem tud dolgozni (nem csak papíron)

Most én tartsam el? Fog valaha is nyugdíjat kapni?

Mi lesz, ha megszűnik a munkahelyem vagy ha én is örököltem a betegséget és lerokkanok?

Így biztos nem vállalok még gyereket is.


A nyomorékokra kell ráverni a balhét azok miatt, akiket borítékért százalékoltak le? (akiknek a zöme már nyugdíjas)

Az a hülye, aki ki tudna menni külföldre és nem teszi meg!

2014. jan. 20. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!