Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kedves EU-ellenzők, milyennek...

Kedves EU-ellenzők, milyennek kellene lennie az EU-nak, hogy tetsszen nektek és támogassátok?

Figyelt kérdés
Létezik olyan formája, ami bejönne nektek vagy inkább szűnjön meg és az lenne a jó?

2014. jan. 26. 00:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én elvből ellenzem az EU-t, nem a konkrét problémái miatt.


Szerintem a lokalizációban van a jövő. Minden országnak, sőt minden városnak, falunak magának kellene megszerveznie a mezőgazdaságot, belbiztonságot, és az általános, meg középiskolai oktatást.


Tehát a kérdésre válaszolva: semmilyen ne legyen az EU. Ne létezzen. Vagy ha létezik, akkor csak egy minimális katonai szövetséget jelentsen, meg néhány szabványt, ami az életet könnyebbé teszi globális szinten, és amit senkinek nem kötelező betartania (viszont mindenki betart, mert ésszerű)

2014. jan. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Én is elvből ellenzem, mivel én keleti embernek tartom magam, aki az ukránokkal, románokkal, oroszokkal érez szellemi, ideológiai rokonságot, nempedig a franciákkal, angolokkal, hollandokkal és éppezért nem támogatom, hogy az ország olyan szövetség tagja legyen, amelyet ilyen országok vezettek. A Szovjetunió sokkal jobb volt.
2014. jan. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én annyira nem ellenzem, de én akkor támogatnám igazán, ha azt csinálnák, amire elvileg létrejött.


A többi ország felzárkóztatása! Eu-s támogatások, és útjának fokozott figyelme, aki lop belőle -> eu bíróság-> sitt (nem maradna magyar politikus)


És azonos fizetések. Ez lenne a legfontosabb.

2014. jan. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk kezdetnek lehetne demokratikusabb, a keleti tagállamoknak nagyobb beleszólást engedve az ügyekbe, mert nagyon nem arról volt szó, hogy gyakorlatilag két ország eldönti, hogy ki meg lehet e szegni az EU-s törvényeket vagy sem, mi legyen a "közös" álláspont.

Az EU most egy diktatórikus német gyarmat. Az amit a XX. században kétszer próbáltak létrehozni szuronyokkal, most békés eszközökkel sikerült.

2014. jan. 26. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az hogy az elveiket ne csak szóban valósítsák meg. Hogy hozzáértő politikusaik legyenek, akiknek van értelme alárendelni a mi gyökér politikusainkat. Sajnos én egy kaptafának tartom őket a magyar politikával, de még rosszabbak is.

És a legfontosabb h ne a nyugati kapitalisták irányítsák az egész kontinenst. Ami most megy az szégyen. Ha Magyaro. nem úgy ugrál ahogy fütyülnek (vegyél fel hitelt, még több hitelt, mégmég, add el mindenedet nekünk) akkor cska érdemes megnézni milyen rossz hírét keltik az országnak.

De a határon túli magyarokkal pl mi van? Nem úgy volt hogy az EU segít összefogni a nemzeteket? Vagy Eegyes érdekek ezt másképp kívánják.

A szabadságokból kb semmi se valósult meg, kb az egyetlen a szabad határátlépés, de ha repülővel mész még az se. Munkát vállalni, tanulni továbbra is macerás külföldön, pláne ha utálják a külföldieket (pl Franciaországban). A legnagyobb röhej h még a mobilszolgáltatók is annyira veszik komolyna az EUt mint mindneki, és ha átlépem a határt máris 10-szeres a tarifa. Meg úgy kb mindennel így van. De mi együk a vacak külföldi kaját, mert valahogy sikerül 5 Ft-al olcsóbbá tenni mint a magyart. Na ne már.

2014. jan. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%

mert aztan a szovjetunio "tagallamakent" marha jo volt, nem kellet az csinalni amit a nagy medve mond, nem egy diktatorikus rendszer volt.

pont az az euval a baj h tul demokratikus, szorosabb politikai unio kellene es a szuverenitas egy reszet feladni.

2014. jan. 26. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Létezik.


Nekem egy kontinentális, külvilágtól elzárkózott Európa tetszene.Persze gazdaság tekintetében nyitott.De, kulturálisan zárt.

Olyan, mint ma Japán.

Tehát nincs bevándorlás,meg menekülttutujgatás, állampolgárságot sem kaphatna olyan, aki nem európai.Ma úgy működik, hogy jön 1 kecskepásztor Kongóból és kaphat állampolgárságot, pedig nem is európai.


Egyéb tekintetben pedig, a tagállamok közötti szolidaritást kellene megnövelni, hogy az erősek segítsék a gyengéket felzárkózni.De ne úgy, mint most, mert így semmit nem ér.


Külpolitika terén pedig a NATO-t el kellene felejteni, mert csak Amerika érdekeit szolgálja és ugráltatja az európai államokat.

Külön közös európai sereget kellene létrehozni és nem az USA fenekét nyalni.

2014. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
El kellene törölni az idióta szabályozásokat, amelyek sokszor hátráltatják a magyar gazdaságot, meg kellene szüntetni a liberális diktatúrát, és egy lazább szövetséget kellene alkotni, ami kimerülne a vámunióban és a szabad munkaerőáramlásban.
2014. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetgazdaságok és nemzetállomak erős szövetsége! Nem nemzetek nélküli globalizált mini-világállam.
2014. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Olyannak mint Csernobil. Na akkor tetszene. Ott is már kezdenek szaladgálni az őzek.
2014. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!