Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyennek képzelitek el a jövőt?

Milyennek képzelitek el a jövőt?

Figyelt kérdés

Európa jövőjét, benne azzal a Magyarországgal amelynek népessége minden évben egy kisvárosnyival csökken. És íme egy cikk elgondolkodtatásképpen: [link]

Nem a kedvenc lapom, de ez érdekes lehet..

A cikkben taglalt problémakör kivetíthető a magyarországi viszonyokra is, a cigánykérdés okán, a szövegben szereplő muszlim szavakat ha behelyettesítjük a cigány szóval és ez a Barikádban vagy a Magyar Hírlapban jelenik meg már szélsőségesnek van kikiáltva, de mindegy ezt csak zárójelben kívántam megjegyezni!

A cikkre visszakanyarodva sokan, még a közügyek iránt érdeklődő emberek is megvonják a vállukat, hogy ugyan mi lenne? Ettő függetlenül szerintem és sokak szerint érdemes lenne foglalkozni a kérdéssel ami megfogalmazódik az emberben : vajon mennyi gond, baj szakad még ránk a demográfia + az ezt ellensúlyozni hivatott majdani bevándorlásokból fakadóan a nem túl távoli jövőben ami igenis elég zordnak ígérkezik. Mit tegyünk majd - nem ellene, mert az elkerülhetetlennek látszik a fehér ember mentalitásának, a körülmények és az európán kívüli népességrobbanás együttes hatásának köszönhetően - ha ideér? Megint csak szeretnék megkérni mindenkit arra, hogy ezúttal felejtsük el a : azon a hídon majd akkor megyünk át, ha odaérünk típusú hozzállást...Előre is köszi a válaszokat 21/F


2010. okt. 27. 23:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

Előbb utóbb rá kell jönni, hogy ez így nem mehet tovább. El lehet halgattatni bizonyos embereket (pl: Sarazzin), de ha nyugat-Európa nagy része nem dolgozik, annak súlyos következményei lesznek. Szerintem nem az a baj, hogy ennyi bevándorló érkezik, hanem az, hogy nem tudnak integrálódni. És hogyha valaki tenni akar az érdekükben valamit, azt már rögtön rasszistának titulálják...

-egy baloldali

2010. okt. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%
jézusom, nyugodj meg, költözz le a pincébe pár hétre, ne foglalkozz ilyen marhaságokkal, fogalmazni azt látom jól tudsz, biztos van/lesz diplomád, keress munkát, vagy csajozz, b@szki 21 évesen ilyenekkel foglalkozni
2010. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
50%

Már megint úgy álltok hozzá a jövőhöz, mintha a technika fejlődése hirtelen megállna, és örökre ezen a szinten leszünk, amin most vagyunk.


Pedig a technika és a tudomány, most az internet korában egyre gyorsabban fejlődik, ez ugyanis öngerjesztő folyamat. Minnél fejlettebb a technika, annál gyorsabban és lényegesebben fog fejlődni. Gondoljátok el, hogy a technika kőkorszakán mennyi időnek kellett eltelnie a tűzgyújtás és a mezőgazdaság feltalálása között, most pedig röpke 15 év alatt eljutottunk egy "agyilag zombi" kategóriájú 286-os géptől az XBOX 360-ig, és 20 év alatt eljutottunk egy "matekzsenik" által használt decentralizált hálózattól a mai, mindent behálózó és összekapcsoló internetig.



Szerintem, ha így halad a technikai fejlődés, akkor ha nem előbb, de legalább 2100-ra ki fognak találni valami módszert, amivel minden ember a bolygón leglaább olyan életkörülmények között élhet, mint mi most, és ezáltal el fognak tűnni a nyomorból születő háborúk, és a szélsőséges eszmék.


Gondoljatok csak bele, hogy 100 évvel ezelőtt, csak egy nagyon szűk réteg tudott olyan komfortban élni, mint mi most, az emberiség nagy része olyasmi körülmények között élt, mint most az Észak-Koreai átlagember.


Röpke 100 év alatt a világ eléggé jelentős részén el sikerült azt érni, hogy az átlagember olyan jól élhessen, mint mi.

2010. okt. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
10%
A politikusok maradványain földönkívüliek rágódnak miközbe egy másikc soport földönkívüli gruppent tol a parlamnet romjain :)
2010. okt. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, azért számomra az sem egy elhanyagolandó szempont, hogy a bevándorlók átformálják az országok etnikai összetételét, kultúrálisan is persze. És bevallom engem nem érdekel hogyha esetleg még többet is adóznak, a világ legtisztességesebb emberei is lehetnek felőlem. Azt hiszem ezt hívják rasszizmusnak vagy idegengyűlöletnek/sovinizmusnak. DE nem tudok mit tenni ellene és nem is akarok mostmár. Lehet, hogy túlkompenzálok és kényszeresen meg akarom tartani a kohéziót annál a közösségnél, ahova sorolom magam. Ez pedig a fehér, keresztény, európai, de leginkább magyar.

Am. tanulok még, de mellette vannak kisebb-nagyobb munkáim is. Tervezgetem a jövőmet és ilyenkor megfigyeli az ember, hogy mi van körülötte. Hova vállal majd gyermeket, van -e értelme ..stb.

2010. okt. 28. 00:07
 6/19 A kérdező kommentje:
Félek nem ezt tapasztalnánk, mi már azt nem éljük meg, mindenesetre engem a minket követő generációk éppúgy érdekelnek, mint a mostani, sőt még áldozatokra is kész lennék, a leszármazottaink könnyebb boldogulása érdekében, ha tudnám, hogy van miért.
2010. okt. 28. 00:25
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

"Európa jövőjét, benne azzal a Magyarországgal amelynek népessége minden évben egy kisvárosnyival csökken."


Kb. 2020-2030 körülre a világ országainak legnagyobb részében csökkenni fog a népesség.


Mindez nem baj, mert a világ túl van népesedve, a mostani Föld nem tud magas színvonalon ennél több embert eltartani.


Akinek aggódnia kell a demográfia miatt, az nem Európa, hanem az a 2-3 ország (főleg Etiópa, Kongó, Jemen), amelyek túl fognak népesedni.


A cikk, amit belinkeltél, emeletes marhaság. A 90-es évek elején kongatták egyes körök a vészharangot, hogy itten a muszlimok leszaporodnak minket. Akkor őket lerasszistázták a liberálisok. Kár, mert jobb lett volna nyíltan beszélni erről és akkor már rég túllennének ezen a hisztin.


A cikk fő állítása ugyanis hamis. A muszlim bevándorlók születésszáma nem annyira magas, mint régen gondolták. Egyrészt a kibocsátó országaikban is zuhan (Marokkóban 5-6 volt az átlagos gyerekszám 1990 körül, most 2-3), másrészt a bevándorló alkalmazkodik a befogadó ország szokásaihoz.


Bár sokakban rögzült az az elképzelés, hogy a bevándorlóknak szigorúan 6-8 gyerekük van, a tény az, hogy átlagosan 2-3.


"a cigánykérdés okán, a szövegben szereplő muszlim szavakat ha behelyettesítjük a cigány szóval"


Akkor ugyanez lesz a helyzet. A cigányok átlagos gyerekszáma 2-3. A magyaroké csak 1-2. Az utóbbi alacsony, nem az első magas. A cigányoké folyamatosan csökken, a csúcson a 90-es évek közepén volt.


Valójában a "többségbe fognak kerülni a cigányok" című hiszti egy elavult 90-es évekbeli diskurzus. A cigányok aránya nem fog 15-20% fölé menni a következő 100 évben.


"európán kívüli népességrobbanás"


Nincs ilyen. Világszerte csökkennek a termékenységi arányszámok. A népességrobbanás egy 60-as évekbeli fogalom. A népességrobbanás kb. az 1920-as és 1970-es évek között zajlott. Már nincs. Vége. Finito.


"Ettő függetlenül szerintem és sokak szerint érdemes lenne foglalkozni a kérdéssel"


Biztosan, de én már egyre kevesebbet foglalkozom vele, mert belefáradtam abba, hogy valahányszor megemlítem a tényeket, ki vagyok kiáltva zsidónak, liberálisnak, cigánynak stb. Mert nem vagyok hajlandó részt venni az elmebeteg kurucinfós rettegésben.


Na, jó pánikolást.

2010. okt. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

23:51


"Pedig a technika és a tudomány, most az internet korában egyre gyorsabban fejlődik, ez ugyanis öngerjesztő folyamat."


A technikai fejlesztés egyre drágább és egyre nehezebb előrelépni.


Az egy kutatóra és időegységre eső innovációk száma a 19. század közepe óta csökken. Jelenleg 17. századi szinten vagyunk ebből a szempontból és ennek a lassulásnak nem látszik a vége (persze a tudomány az olyan, hogy még jöhet egy tudományos forradalom, ami új pályára állítja a fejlődést).


Semmi sem biztos. Mint ahogyan pl. az sem, hogy 2100-ban nem olyan kevés ember fog élni a Földön, akiknek nagyon könnyű lesz jó életkörülményeket biztosítani :)

2010. okt. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"A technikai fejlesztés egyre drágább és egyre nehezebb előrelépni."


Ha szerinted nehéz előrelépni, akkor hogy lehetséges az, hogy az utóbbi pár évben az internet teljesen megreformálta az emberi kommunikációt és a bolygó összekapcsoltságát.


Gondolj csak vissza arra, hogy mielőtt megismerkedtél az internettel mennyire jólinformált voltál ahhoz képest amilyen most vagy!

2010. okt. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%

Aki azt mondta, a cigányok száma nem emelkedik 10-15 % fölé, az nagyon téved. Már most elérték a 10%-ot a teljes népességen belül. Mi már 10 millió alá estünk, de egy cigány családban 6-7 gyerek teljesen általános dolog.

A 8 év alatti gyerekek fele már most cigány.

És hasonlók az arányok Nyugat-Európában is az ottani kisebbségeknél (négerek, arabok). És a kisebbségek helyzete az egyik legégetőbb aktuális kérdés, mivel évtizedekig behunytuk a szemünket a probléma előtt. Egyszerűen azért, mert elképzelhetetlennek tartottuk, hogy kisebbségbe kerülhetünk a saját országainkban.

Itt nagyon át kell gondolni a dolgokat, és sürgősen megoldásokat kell találni.

10 év múlva már késő lesz.

2010. okt. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!