Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ilyen eszmerendszer, mint...

Az ilyen eszmerendszer, mint a liberalizmus, csak szerintem óriási nagy humbug?

Figyelt kérdés

A liberálisok ugye azt hirdetik, h szabadelvűség, meg mindent szabad, meg mindent fogadjunk el.

De éppen ők harcolnak a legádázabban általában a szélsőjobbosok, melegfelvonulás-utálók, konzervatívok stb ellen. Milyen módon tiltják meg nekem, hogy szeressem a hazámat? És az h szerintem nem kéne felvonulni a melegeknek (ilyen meg olyan okból) az egy saját személyes nézetem, amihez elméletileg szabadon ragaszkodhatok, miért támadnak le miatta?


Én jelenleg így értelmezem a liberálisok felfogását:

Mindent szabad - kivéve amire mi azt mondjuk hogy nem. Tehát lényegében nagyon leegyszerűsítve egy diktatorikus állapot (-hoz vezethet...).


Kb olyan mint amikor a szocializmust (ami elméletben egy szép eszme volt) levitték a hülye proletár, meg az acsarkodó politika szintjére aztán mi lett belőle. Szerintem az eszmék abban a pillanatban válnak használhatatlanná, hogy a gyakorlatba átültetjük őket. Ilyetén módon szerintem egy pártnak sem kéne eszmékhez igazodni, meg ilyeneket hirdetni.

Csak én gondolom így?


2014. jan. 29. 22:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
49%

"Mindent szabad - kivéve amire mi azt mondjuk hogy nem."


Lényegében ugyanaz, mint minden más eszme, csak ők a degeneráltságot emelik piedesztálra.


Elég csak megnézni a most futó Való Világ 6-ot. Nekem az egyik munkatársam szokott róla mesélni, hogy mik vannak benne és ilyenkor szerencsésnek tartom magam, hogy nekem nincs ilyesmire igényem.

2014. jan. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Nem baj, nem csak te nem érted, hogy mit jelent a liberalizmus. Már kb tízezerszer leírtam, de most fáradt vagyok és nem írom le megint. (Sértődj be ha nem tetszik)

Az eszmék nélkül meg értelmetlen lenne a pártpolitika. Persze a gyakorlatban tudni kell, hogy mikor nem szabad ragaszkodni az eszméhez. Nem használhatatlanok, csak tudni kell jól használni őket. Hogy jobb lenne-e nélkülük azon lehet vitatkozni, de a nép mindenképpen igényli valamilyen szinten, így egyelőre maradnak.

2014. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
51%
Nem humbug, a liberalizmusnak pont az a lényege, hogy nem foglalkozik a tradíciókkal, hagyományokkal... Haladáspártiak és persze szabadságszeretők.
2014. jan. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
60%

"Mindent szabad - kivéve amire mi azt mondjuk hogy nem. Tehát lényegében nagyon leegyszerűsítve egy diktatorikus állapot"

Tökéletesen igazad van, kérdező. Nagy a szabad(os)ság, a tolerancia - de a felügyeleti jogot mások felett megtartják maguknak,

kőkeményen diktatórikusan.

2014. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Igen de a nép csak azért igényli ezt mert hülye... és valahol az idealizmusok csak a nép továbbbutítására vannak kitalálva.


Egyébként mondd már el, hogy mi a liberalizmus, mer a legtöbb liberális ismerősöm, amikor nekiszegezem a kérdést, hogy ha liberális, akkor mi baja a szélsőjobbosokkal (kiragadott példa - én nem vagyok az. és általában akkor kérdezek ilyeneket amikor nagyban szidnak valakiket, akik nem tetszenek nekik), nem tud mit kezdeni vele. Tehát tipikusan arról beszélünk, amikor egy idea eljut egy emberhez, az magáénak vallja, de tulajdonképpen nem tudja, h az idea mit takar egyáltalán. Csak birkaként követ egy másik embert, aki ugyannnak az ideának a nevében cselekszik (vagy a pártja ilyen nézetekről híres). És itt egyetemistákról meg értelmes emberekről beszélünk, nem a kocsmában iszogató és óbégató "forradalmárok"-ról., meg valóvilágon élő proletárokról..

2014. jan. 29. 23:28
 6/31 anonim ***** válasza:
52%

"Nem humbug, a liberalizmusnak pont az a lényege, hogy nem foglalkozik a tradíciókkal, hagyományokkal..."


Én sem bírom a visítozó asszonykórust, de attól még nem leszek liberális.


"Haladáspártiak és persze szabadságszeretők."


Igen, annyira haladunk már 24 éve a csodálatos, liberális kultúrával, hogy az már maga egy valóra vált, varázslatos álom.


A szabadság is nagyon fontos, nélküle nem lennének ilyen mesebeli lények:


[link]


[link]

2014. jan. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%

"A liberálisok ugye azt hirdetik, h szabadelvűség, meg mindent szabad, meg mindent fogadjunk el. "


Meg kéne értened először hogy bírálni tudd. Mit jelent az hogy valamit elfogadunk? És mi a különbség az elfogadni, tolerálni és egyetérteni között? A liberalizmusnak teljesen más a baja, mint amivel te küszködsz itt. Ezek alapdolgok, minimális IQ-val felfoghatóak. Ha sikerül túl lépni ezen a szinten, vitázhatunk.

2014. jan. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi az a liberalizmus. A másik lehetőség, hogy tudod ugyan mi az, de szándékosan szalmabábot támadsz. Az előbbi a kritizált területre vonatkozó ismerethiányok miatt égő, az utóbbi meg érvelési hiba.
2014. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
76%

"Meg kéne értened először hogy bírálni tudd. Mit jelent az hogy valamit elfogadunk? És mi a különbség az elfogadni, tolerálni és egyetérteni között? A liberalizmusnak teljesen más a baja, mint amivel te küszködsz itt. Ezek alapdolgok, minimális IQ-val felfoghatóak. Ha sikerül túl lépni ezen a szinten, vitázhatunk."


Ilyet tudok én is írni neked. Figyelj:


Sajnálom drága barátom, de te nem értesz semmit. Nagyon nehéz leereszkednem hozzád, de megpróbálom, habár hihetetlenül fárasztó számomra ez az egész. Nagyon untatsz. Annyira szánalmas az értetlenséged és én annyira felsőbbrendű vagyok, hogy szinte hihetetlen, imádom magam.

A liberalizmusnak nem az a problémája, amit te gondolsz, egész más baja van, de mivel nem érhetsz fel hozzám, ezért nem mondom el neked, titok marad. Sajnos nem elég nagy az intelligenciád, hogy hozzám hasonlóan megértsd, nincs még egy olyan értelmes ember, mint én vagyok. Nem magyarázom el neked, mert minek? Nem állunk egy szinten. Te mélyen vagy. Ja, és még egyszer sajnálom, hogy ennyivel jobb vagyok nálad. Ehhez születni kell és te söpredéknek születtél. Szégyelld magad, hogy nem érted.


Na, milyen volt? Mondtam egy csomó, leereszkedő gyökérséget anélkül, hogy lényegében bármit mondtam volna.

2014. jan. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

"Az a baj, hogy fogalmad sincs arról, hogy mi az a liberalizmus."


Akkor meséld már el kérlek, hogy mi az, mert folyton csak ezzel a paraj baromsággal jöttök, hogy "hahh, neked fogalmad sincs róla, hogy mi az", de azt ti sem tudjátok megmondani egyszer sem, hogy miről van szó, csak annyit tudtok nagyon szajkózni, hogy ez nem az.

2014. jan. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!