Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ilyen eszmerendszer, mint...

Az ilyen eszmerendszer, mint a liberalizmus, csak szerintem óriási nagy humbug?

Figyelt kérdés

A liberálisok ugye azt hirdetik, h szabadelvűség, meg mindent szabad, meg mindent fogadjunk el.

De éppen ők harcolnak a legádázabban általában a szélsőjobbosok, melegfelvonulás-utálók, konzervatívok stb ellen. Milyen módon tiltják meg nekem, hogy szeressem a hazámat? És az h szerintem nem kéne felvonulni a melegeknek (ilyen meg olyan okból) az egy saját személyes nézetem, amihez elméletileg szabadon ragaszkodhatok, miért támadnak le miatta?


Én jelenleg így értelmezem a liberálisok felfogását:

Mindent szabad - kivéve amire mi azt mondjuk hogy nem. Tehát lényegében nagyon leegyszerűsítve egy diktatorikus állapot (-hoz vezethet...).


Kb olyan mint amikor a szocializmust (ami elméletben egy szép eszme volt) levitték a hülye proletár, meg az acsarkodó politika szintjére aztán mi lett belőle. Szerintem az eszmék abban a pillanatban válnak használhatatlanná, hogy a gyakorlatba átültetjük őket. Ilyetén módon szerintem egy pártnak sem kéne eszmékhez igazodni, meg ilyeneket hirdetni.

Csak én gondolom így?


2014. jan. 29. 22:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

16:


Te mégis mi ellen akarsz érvelni? Döntsd már el, hogy szerinted a liberalizmus eredendően ugyan jó dolog, csak rossz a megvalósulása (erről én nem fogok vitatkozni, mert nagyjából ebben van is valami), vagy alapvetően hülyeség. Mert ugye azt írod, hogy " Amerika a világ legigazságtalanabb legegyenlőtlenebb országa és ez a liberalizmus megtestesülése, mert lehet hogy az ideológia papíron más kép néz ki, de nem az a fontos, hanem az ami létezik a való világban, nem egy könyvben" Ez a szövegrész azt implikálja, hogy a liberalizmus okés dolog lenne, de ugye a csúnyagonosz ámeriká a világ legnagyobb pöcegödre, ahol mindenki villámló szemű démon és gyerekeket esznek reggelire azért olyan dagadtak és buták, de ez ugye nem a liberalizmus maga, hanem annak a megvalósulása. (Hozzáteszem, Amerika se tökéletes, de amit te csinálsz, az nem enyhén röhejes. Kiemeled a problémákat és a pozitív elemeket figyelmen kívül hagyod.)


Ezzel a gondolatmenettel szemben áll, hogy "azok az idióták aki kitalálták.", meg "Első és legfontosabb, a liberalizmus két dolgot biztosan bebetonoz, az egyenlőtlenséget és az önző, érzéketlen emberi természetet". Ezekből az következik, hogy a liberalizmus rossz dolog, idióták találták ki, és eredendően csak rossz eredménye lehet, jól megvalósítani elméletileg sem lehetne.



Kérlek, ne csak fröcsögj és nyafogj, hanem döntsd el, hogy mi mellett/ellen akarsz érvelni és akkor próbáld újra.


Ja, és azt mondd már el, hogyha Amerika a világ legrosszabb országa, akkor egyrészt, hogy lehet a prosperitási lista 11. helyén, másrészt, hogyan lehet, hogy a szintén liberális európai országok mint pl. Norvégia szintén a prosperitási lista ( [link] élvonalába tartoznak? Akkor csak nem lehet olyan szar dolog a liberalizmus nem? Persze nem tökéletes, de nézzük csak meg a többi opciót!


Élhetnénk a paradicsom megvalósulásában, Észak-Koreában. Mind tudjuk, hogy a mocskos liberális média eltorzítja az adatokat és Észak-Korea a világ legjobb országa, csak a propagandagépezet állítja azt, hogy szar lehet ott élni. Igaz, az ország költségvetésének a nagy része fegyverkezésre megy el, és a lakosság túlnyomó része éhezik, de hát meg kell védeniük magukat a gaz imperialistáktól, nemde?


De megnézhetjük mondjuk Afganisztánt az amerikai beavatkozás előtt, a tálib rezsim alatt. A férfiaknak még a szakállméret is törvényileg meg volt határozva, de hát ez a Szent Könyv szava, az ember pedig nem helyzetheti magát felül az isteni akaratnak, nemde?



Látható, hogy az érvrendszered nem letisztult, hiszen egyszerre kettő, egymásnak ellentmondó dolog mellett is érvelsz, mindemellett a liberális országok még mindig jobb helyek mind azok, ahol nincs liberalizmus, és ezt statisztikák is tudják bizonyítani. (persze, a statisztikákat úgyis meghamisítják, tudom, ne is fáradj.)


Az meg külön tetszett, hogy a "homoszexuális házasság kérdése" nálad a drogokkal meg a bűnözéssel szerepel együtt. Erősen vallásos vagy, ugye?

2014. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

sztem fölsöleges elmenni ilyen ország-ország ellen vitába. nyilván sok az elfogult, van aki 5 éves korától Amerikába vágyik, valaki meg röhelli őket.

viszont abban egyet érthetünk h a világon a legtöbb ostoba ember az USÁban van, és ha egy ilyen kiforratlan, "blőd" ideológia találkozik sok hülyével, akkor jelentősen eltorzíthatja az adott társadalmat. É-Korea azért nem jó példa, mert azokra az emberekre rákényszerítették ami ott van, ellenben az USÁval, ahol az emberek saját bugyutaságuk miatt torzították saját világképüket.


Mellesleg megjegyzem, olyan undorító személyes szabadság sértés, mint ami az USÁban folyik, semelyik másik "demokratikus" országban a világon nem történik. Demokratikus alatt azt értem, hogy olyan, ahol az emberek véráldozat nélkül (elvileg) kivívhatnák szabadságukat. Mégis, a "szabadság országa" az, ahol lehallgathatnak bárkit törvény adta jogon, belelátnak az életedbe, ha vmit nyilvánosságra hozol menekülhetsz, a reptéren felnyúlnak a s.ggedbe, stb... Meg ők azok akik elhozzák a "szabadságot" a világnak... igaz közbe lebombáznak véletlen pár civilt. Meg ha már fordulnak, visznek egy kis olajat is, maguk mögött meg még nagyobb fejetlenséget hagyva.

Persze mindent megtehetnek mert a szabadság feljogosítja őket erre... tehát bárki bárki mond, a liberalizmus manapság legalább olyan elkorcsosult állapotban van, mint a kommunizmus (volt).

2014. febr. 10. 21:16
 23/31 anonim ***** válasza:

"viszont abban egyet érthetünk h a világon a legtöbb ostoba ember az USÁban van"


Ti egyetérthettek, de a valóság nem ez. Az USA-beli átlag IQ szám mindössze egyetlen pontban különbözik tőlünk és mindketten a top 20-ban benne vagyunk.


[link]



"Mellesleg megjegyzem, olyan undorító személyes szabadság sértés, mint ami az USÁban folyik, semelyik másik "demokratikus" országban a világon nem történik. Demokratikus alatt azt értem, hogy olyan, ahol az emberek véráldozat nélkül (elvileg) kivívhatnák szabadságukat. Mégis, a "szabadság országa" az, ahol lehallgathatnak bárkit törvény adta jogon, belelátnak az életedbe, ha vmit nyilvánosságra hozol menekülhetsz, a reptéren felnyúlnak a s.ggedbe, stb... "


Igen, de ennek semmi köze a liberalizmushoz, hiszen a liberalizmus pont az egyéni szabadságjogokért harcol. Megzavarja a helyzetet persze, hogy akadnak szélsőséges terroristák, akik miatt nagyon szigorú a nyugati világ belbiztonsági szempontból, ráadásul a kormányfők amúgy is szeretnek listázgatni, kutatgatni, információt szerezni a lakosságról. De mi köze van ennek a liberalizmushoz, azt áruld már el nekem!



"Meg ők azok akik elhozzák a "szabadságot" a világnak... igaz közbe lebombáznak véletlen pár civilt. Meg ha már fordulnak, visznek egy kis olajat is, maguk mögött meg még nagyobb fejetlenséget hagyva. "


Afganisztánban 2009, 2010 és 2011-ről találtam pontos adatot, és a civil áldozatok túlnyomó többségéért a Taliban volt a felelős. ("According to the United Nations, the Taliban were responsible for 76% of civilian casualties in Afghanistan in 2009, 75% in 2010 and 80% in 2011.[101][102]")


[link]



"Meg ha már fordulnak, visznek egy kis olajat is, maguk mögött meg még nagyobb fejetlenséget hagyva. "


Na persze, olaj. Mindig csak az olaj, igazad van, ne is fáradj a kényes geopolitikai kérdések elemzésével, elég lesz az is, hogy "a mocskos ámeriká megy az olajé'" Főleg hogy pl. Afganisztánban nincs is olaj, Irakban pedig az olajkiteremelés nagy része ázsiai és európai cégek kezében van. ( [link]



"Persze mindent megtehetnek mert a szabadság feljogosítja őket erre... tehát bárki bárki mond, a liberalizmus manapság legalább olyan elkorcsosult állapotban van, mint a kommunizmus (volt)."


Lehet kritizálni a liberalizmust, de te láthatóan egy olyan szöveggel teszed, ahol minden érv egy súlyos tárgyi tévedés volt.

2014. febr. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"Ez a szövegrész azt implikálja, hogy a liberalizmus okés dolog lenne"


Nem, ezzel nem azt mondom, ezzel azt mondom, hogy a liberalizmus papíron egy kevésbé rossz dolog mint a való világban. Tehát a papírforma szerinti liberalizmus csak egy kevésbé rossz dolog mint amit ma valójában értünk liberalizmus alatt.


Egyébként nem a gonosz amerika, a lényeg, csak az hogy egyenlőbb országokban kevesebb a bűncselekmény, a gyolkosság, és a drog. Sokkal kebesebb. és szerintem ez önmagában mindent elárúl.


Mellesleg akik azzal jöttek itt, vagy egy másik kérdésnél már nem is tudom, hogy a Kádár-rendszert csak a hitelek tartották fenn. Amerikát mi tartja főn. Ahhoz hogy kifizessék az éppen aktuális hitelt, új hitelt vesznek föl. Csak a hülye nem látja hogy az USA ezt nem folytathatja sokáig, már most jóval a gdp 100%-a fölött van az adósság, ezt már sose fizetik vissza, és csak nő és nő sosem fog csökkenni, amíg annyi embernek lesz magángépe meg jaktja....

2014. febr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Száz szónak is egy a vége:

Szabad ember, szabad országban, azt tesz, amit - szabad!

2014. febr. 17. 20:56
 26/31 anonim ***** válasza:

"Nem, ezzel nem azt mondom, ezzel azt mondom, hogy a liberalizmus papíron egy kevésbé rossz dolog mint a való világban. Tehát a papírforma szerinti liberalizmus csak egy kevésbé rossz dolog mint amit ma valójában értünk liberalizmus alatt. "


Jó, hát ez nagyon szép, szóval szerinted a szabadságjogok elítélendő, rossz dolgok?


"az hogy egyenlőbb országokban kevesebb a bűncselekmény, a gyolkosság, és a drog. Sokkal kebesebb. és szerintem ez önmagában mindent elárúl. "


Mi az, hogy az egyenlőbb országokban?


[link] Alapján a liberális országokban jóval alacsonyabb a 100 000 főre eső gyilkosságok száma, mint a nem liberális országokban. Persze a liberalizmus az egyenlőség mellett kampányol, tehát szó szerint értelmezve igazad van, hiszen a liberális országokban valóban kevesebb a gyilkosság mint a nem liberális országokban, de te eddig nem emellett érveltél, úgyhogy már megint nem tudom mi a fenéről beszélsz.


Az USA államadóssága pedig nem tartozik ide, úgyhogy arra nem válaszolok.



"Szabad ember, szabad országban, azt tesz, amit - szabad!"


És szerinted az baj? Mellesleg mi a véleményed a fenti érvelésedre adott válaszról?

2014. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

" Szabad ember, szabad országban, azt tesz, amit szabad"

- mármint, amit szabad a libernyákok szerint. A felügyeleti jogot mások tudata felett kőkeményen, fasiszta-mód őrzik.

Gyönyörűszép világunk a libernyákok miatt rohad szét.

2014. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Van egy színvonal, ami alatt nem érdemes foglalkozni az érvekkel. Te ezt súlyosan alulteljesíted. Azért próbáld meg elmagyarázni szépen, hogy miért is teszik tökre a libernyákok a világot!
2014. febr. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
45%

"Persze a liberalizmus az egyenlőség mellett kampányol"


Na ez az állítás minden csak nem igaz. Az USA a világ legegyenlőtlenebb országa, akinek pénze van az mindent megtehet. Ha betudsz fizetni (hasra ütésből) 10 millió dollárt akkor akár gyilkossággal is vádolhatnak akkor is szabadlábon védekezhetsz vagy pl a minap leállították a vizsgálatot CDO-k miatt a Stender&Poor's-nál amik a válság kitörésének egyik legfontosabb tényezői voltak. Átszámítva, 62 milliárd forintért megegyezett a tőzsdefelügyelettel és kész is van. Tehát ha bedöntöd a világgazdaságot most már azt is tudjuk hogy azt mennyiért SZABAD. de ez csak egy mikroszkopikusan kicsi része a problémának. Az egészségügy privát, vagyis ha nincs elég pénzed kifizetni a legmagasabb biztosítási kategóriát akkor bizony arra az x betegség ellátására nem vagy jogosult. A magánnyugdíj privát, vagyis ha kevés a fizud kevés lesz a nyugdíjad és még csak reménykedni se tudsz majd hogy valami állami kompenzációt vagy emelést kapsz, mint nem is tudom melyik országba csinálták hogy a magas nyugdíjakra rátettek egy x összeg fölötti nagy adókulcsot és azt a kisnyugdíjak emelésére fordították piramis alakban vagyis a legszegényebb kapott arányaiban a legtöbbet( M.o.-on se ártana valami hasonló pl. 110 fölötti részére egy 25%-os kulcs ha meg egyedül van akkor meg a 120 fölötti részre menne a kulcs...), és akkor majd öreg korodra nem hogy eü biztosításra még kajára se lesz pénzed, meg hogy osztod be? honnan tudod meddig élsz? hogy lehet ezt örökölni?, ha van egy x ember és jó pár milliót összeharácsolt mert sokak amit csinálnak az nem munka és mégis ő tölti a nyugdíjas éveket a Bahamákon nem az aki egész életében keményen dolgozott, na szóval öröklés egy gazdag pl. pont nyugdíjas kora előtt meghal a porontya megörökli és akkor neki se kell majd egész életében semmit dolgozni csak élvezi az életet... vagy ilyen abszurd dolgok hogy a börtönök is privát kézben vannak és a részvények akkor teljesítenek jól ha minél több az elítélt, vagy az iskolák a nevesek mind privátok, és oda a hatalmon lévők juttatják utódaikat mert csak ők tudják megfizetni, az ösztöndíjak meg hihetetlen szűkekre szabottak és szigorúak tele kiskapukkal miért nem adható ösztöndíj... de estig sorolhatnám akkor is csak a felszínt kapargatnám. A liberalizmus lételem hogy a társadalom megosztott legyen anyagilag és "hatalmilag" - ha te másnak a piacán emberkedsz akkor egy sikátorban végzed, a liberalizmus maga a természet farkastörvénye, vagyis aki kapja marja, semmi köze egy civilizált, felvilágosult és egyenlő társadalomhoz! A liberalizmus egy báránybőrbe bujtatott farkas amit a SZABADSÁG-gal fémjelezve etetnek meg az emberekkel. Semmi köze az egyenlőséghez, nincs benne szolidaliás, a liberalizmus az önzés, a kapzsiságot és hatalomvágyat szül semmi mást, a legrosszabb énünket hozza szép lassan generációról generációra, ami egyértelmű hogy a pusztulásunkat okozza. A liberalizmus senki mást nem szolgál csak a hatalmon lévőket. "Egy adott tárásadalmi és/vagy gazdasági rendszer MINDIG a hatalmon lévők érdekét tükrözi." - nem pedig 99%-ot akinek nincs semmilyen "hatalma". A liberalisták mindig elfelejtik megemlíteni hogy ők akkor jutnak előre ha van kire rálépni, csak akkor tud sikeres lenni ha sok ezer ember megteremti a feltételeket számára. Csak akkor tud valaki gazdag lenni ha van sok szegény. Az egész gazdasági rendszerünk egy instabil fokpiszkálóból épült felhőkarcoló. Aminek jól elkülönített társadalmi rétegekre és eltérő fejlettségű országokra van szüksége. - vagyis lételeme a megosztottság! ez mióta egyenlőség?


"...legyen csak liberalizmus mi vagyis aki kapja marja elv, és húzódjon mindenkinek máshol a start vonal legyen sok éhező és hajléktalan hogy nekem több jusson éljen a liberalizmus és éljen a világot nyomorban tartott/és tartó gyarmatosítok nyugat EU és a exrabszolgatartó USA aki mindig csak jót akar a világnak nem liberalista és nem magának akar jót hanem a világot segít a hatalmával nem pedig MILLIÁRDOKAT tart nyomorban és létbizonytalanságban, és nem dönt országokat háborúba vagy polgárháborúba ha a profit éppen úgy kívánja, nem dönt meg olajexportőr kormányokat ha nem úgy pattannak ahogy füttyentenek neki..."


"...Én csak az tudom hogy szinte minden ország, szinte minden polgára azt hiszi hogy Amerika és Nyugat-Európa azért tart ott mert hogy demokratikus, felvilágosult, szabad, igazságos, nemes, liberális és ha mi is végre azok leszünk akkor úgy fogunk élni mint ők. Ez a legnagyobb paraszt vakítás a világon és a sok hülye meg elhiszi és azt hiszi hogy Amerika a szabadság földje és hogy követni kell, mert példakép, mert szabad, liberális és nemes. Nem azt látja ami valójában van. Azért tart ott a "távol-nyugat" ahol tart, mert mindig is egy alattomos, manipulatív, agresszív erőt képviselt. Meghódították az egész világot és kizsákmányolták, és ma is ugyanúgy nyomorban tartják a világot ahogy a gyarmatidőkben, csak már a színfalak mögött nem nyíltan. Nem tankkal hanem bankkal. Fényes páncélos, nemes lovag, az emberi jogok és a szabadság védelmezői alattomos képmutatók. persze nem vagyok álszent én mint átlag magyar ember, ennek a globális kizsákmányoló rendszernek a haszonélvezője vagyok, nekünk (és itt most minden olvasót értek) azért ilyen jó mert a bolygó 80%-át dicső vezérein nyomorban tartják vagy legalábbis minden tőlük telhetőt megtesznek hogy hátráltassák a fejlődést. Addig olcsó a nyersanyag és addig lesz háború Afrikában amíg a "spanok" ott a górék, miniszterek, diktátorok....


Igazából én akkor leszek mindig pipa amikor a szabadságról papolnak, mit kell arról ódát zengeni. Mindenki azt tesz amit akar, azt gondol amit akar ez természetes és kész. Mára annyit fejlődtünk hogy pl. régen ha valaki éhezett vagy a gyereke éhezett és lopni mert akkor levágták a kezét. Ma csak pár évre börtönbe zárják, ez is haladás, de a Kádár-renszerhez képest mindenképp visszalépés, most is szolgamunkára épül a világ ahogy 1000 évvel ezelőtt is. A háború ma is csak üzlet ahogy 1000 évvel ezelőtt is. Ma is vannak nemesek és jobbágyok ahogy ezer éve..... Szóval éljen a szabadság és a fejlődés :D de mára már elég volt ebből :D belefáradtam, se ti se én nem fogjuk tudni megváltoztatni a világot olyanra ahogy szeretnénk, vagy olyanra ahogy igazságosnak gondoljuk a világ megy a saját feje után és hogy mi lesz a vége senki nem tudja, de én optimista vagyok és remélem hogy a jó irányba tartunk..."


- na és még valami bírom a nyugatot semmilyen felősséget nem érez azért ahogy ma élnek azokban az országokban ahol ők "jelen voltak", egy britt se érzi azt hogy neki ma azért ilyen jó mert 200 évre megnyomorították a világot és hogy az a pár száz millió ember akik ma azért nyomorognak mert ő dúskál, semmi 0 emberség, azon rinyál hogy miért ennyi a a fizetése és nem tud venni Mercit... s z a r i k nagy ívben a másik emberre hogy az éhezik télen halálra fagy, ha beteg nincs pénze gyógyszerre vagy ruhára. Sőt még azt is hozzá teszi hogy az x ország magának köszönheti mert nem "fejlett" és úgy van beállítva mintha ez azon múlni hogy keményen kell dolgozni és kész, és akkor mindenki fejlett lenne és maguknak köszönhetik hogy így élnek... A közönyt és önzést hozott ki belőlünk a liberalizmus. nem ilyen világban kéne élnünk, és ha nem ilyenben élnénk nem is lenne ez a borzalom amit van pofájuk civilizációnak nevezni, minden ember a lelke mélyén jó és olyan nemes eszmék és mély empátia egymás és a természet iránt érzett feltétlen szeretet van bennünk hogy az szavakkal leírhatatlan, de a világ amiben élünk eltorzít minket és elnyomja a jó énünket és a rosszat erősíti és hozza elő....

2014. febr. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"Nem, a liberálisok nem hirdetik azt, hogy mindent szabad, és azt sem, hogy mindent fogadjunk el. Ez egyszerűen szalmabábozás. A liberalizmus valójában az emberi jogok tiszteletben tartása melletti állásfoglalás. Ha elolvasod az Emberi Jogok Nyilatkozatát, (igen, amit 1789-ben adtak ki) láthatod, hogy csupa gonosz, ördögi, emberiségellenes gondolatokat tartalmaz, mint a törvény előtti egyenlőség, a véleményszabadság, lelkiismereti szabadság, emberi méltósághoz való jog, élethez való jog és a többi."


Szerintem egyébként azok az emberek akkoriban eléggé meghökkentek volna egy-egy mai melegfelvonuláson. Rendben, hogy a másság természetes (hiszen az állatvilágban is előfordul - bár tegyük hozzá, a koprofágia, a kannibalizmus, a fiatalokkal, hullákkal és a más fajokkal való közösülés, valamint a nazális szex is, szóval logikailag nem a legstabilabb ad naturam érvelés), de a véleményem az, hogy attól nem fog nőni a melegek társadalmi elfogadottsága, hogy a világ orra alá dörgölik magukat szándékosan olyan viselkedéssel, amiről tudják, hogy sokakban ellenérzést vált ki.


Nem tudom eleve hogy jön össze a "büszkeség" fogalma a melegség társadalmi elfogadottságával.


Továbbá: szeretem, ahogy a liberalizmust magukénak vallók előszeretettel hivatkoznak vitapartnereik intelligenciájára, illetve annak implikált hiányára, ezzel azt a fals dichotómiát keltve, hogy a liberalizmus-konzervativizmus az intelligens-buta tengelyre illeszkedik, ergó mindenki, aki liberális, az felvilágosult, intelligens ember, míg mindenki, aki "nem érti" vagy ellenzi az elveit, az egy elmaradott homo erectus.


És hadd tegyem hozzá, én hogy képzelem az ideális (ismétlem, ideális - az elvekből levezetett) liberalista jövőt, ahol az emberi jogok maradéktalanul érvényesülnek, ami (talán szerencsére) egyhamar nem fog eljönni:

nem lesznek nemzetek, országhatárok, mindenféle kinézetű és származású emberek fognak keveredni egymással, nem igazán lesznek általánosan nemzeti kulturális emlékek, szokások, teljesen hétköznapiak lesznek az eldönthetetlen nemű emberek, a különleges testmodifikációk, a kopasz nők és a miniszoknyás férfiak, a meleg párok sok örökbefogadott, más bőrszínű kisgyerekkel, a nőnek kinéző 13 éves lányok, a nyilvános helyen illetlenkedő tizenéves fiúk, az animalsex-kiadványok, és az iskolai, mindenféle aktusra kiterjedő oktatóórák 5. osztályban.

2014. márc. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!