Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ilyen eszmerendszer, mint...

Az ilyen eszmerendszer, mint a liberalizmus, csak szerintem óriási nagy humbug?

Figyelt kérdés

A liberálisok ugye azt hirdetik, h szabadelvűség, meg mindent szabad, meg mindent fogadjunk el.

De éppen ők harcolnak a legádázabban általában a szélsőjobbosok, melegfelvonulás-utálók, konzervatívok stb ellen. Milyen módon tiltják meg nekem, hogy szeressem a hazámat? És az h szerintem nem kéne felvonulni a melegeknek (ilyen meg olyan okból) az egy saját személyes nézetem, amihez elméletileg szabadon ragaszkodhatok, miért támadnak le miatta?


Én jelenleg így értelmezem a liberálisok felfogását:

Mindent szabad - kivéve amire mi azt mondjuk hogy nem. Tehát lényegében nagyon leegyszerűsítve egy diktatorikus állapot (-hoz vezethet...).


Kb olyan mint amikor a szocializmust (ami elméletben egy szép eszme volt) levitték a hülye proletár, meg az acsarkodó politika szintjére aztán mi lett belőle. Szerintem az eszmék abban a pillanatban válnak használhatatlanná, hogy a gyakorlatba átültetjük őket. Ilyetén módon szerintem egy pártnak sem kéne eszmékhez igazodni, meg ilyeneket hirdetni.

Csak én gondolom így?


2014. jan. 29. 22:53
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Én egy paradox kérdést intéznék minden, magát liberálisnak valló egyénhez:


Ha a liberalizmus egyik alapeszméje mások autonómiájának tiszteletben tartása (nem szabok meg másoknak semmit, ha nem muszáj), akkor a liberálisok miért érzik úgy, hogy nekik minden másik emberért ki kell állniuk (emberi jogok), akkor is, ha erre senki sem kérte meg őket?

2014. nov. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!