Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jogos az utasok felháborodása?...

Jogos az utasok felháborodása? A jegyért/bérletért jár az ülőhely?

Figyelt kérdés

[link]


Főleg távolsági járatokról van szó.

Helyi járatokon, városi buszokon nem számít az ülőhely, ugyanis elég rövid az utazási idő.


Én környékbeli vagyok, itt a Kisalföld Volánnál elég nagy fejetlenségek vannak.A járatokat egyre inkább ritkítják, de a busz befogadóképessége ugyanolyan.Még, hogyha vennének hosszabb, 3 tengelyes távolsági buszokat, akkor még oké.

Vagy , ha nem akarnak 2 nagy buszt indítani, akkor indítsanak egy nagyot meg egy kisebbet.Vannak azok a kisebb, rövidebb buszok, biztos kevesebbet fogyasztanak, mint ezek a nagyobbak.


Az utasok felháborodása teljesen jogos, az álló utas is ugyanúgy kifizeti a jegyet/bérletet, mint az ülő.


Szerintem vagy vegyenek több, 3 tengelyes távolsági buszt, vagy sűrítsenek.



2014. febr. 25. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogos hát, én nap mint nap ilyen busszal járok h alig férünk el rajta sőt még van olyan ember aki fel se tud szállni mert már annyira teli. Csak az is érdekes h aki nem fért fel a buszra az oldja meg máshogy az utazást hiába van bérlete és ezzel jogosultsága az utazásra, de bezzeg ha bérlet/jegy nélkül utazik vki arra rá vernek egy akkor büntetést. Igénytelen az egész volán társaság.
2014. febr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Ha VENNÉNEK nagyobb buszokat, akkor a bérletek ára igencsak megemelkedne, mert valamiböl ki kell azokat fizetni.
2014. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ezért utálok utazni és próbálom kerülni azokat a buszokat amiken tömegnyomor van, csak a gond az, hogy 2-4 óránként járnak a buszok. Egy út úgy 45 perces (volán)busszal és, ha sokan vannak akkor végig állsz. Ugye táskát le kell venned a hátadról, a földre nem teheted le, mert ilyen időben tiszta latyak - ilyen esetben táskával a kézben, egykezes kapaszkodással egy nonstop kanyargós és emelkedős úton 45 percen keresztül igen kellemetlen állni. Arról nem is beszélve, hogy utána még vonatozni is kell még 30-40 percet.


Na, jó volt egy kicsit panaszkodni. :)

2014. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Amennyiben az utasok ragaszkodnának az ülöhelyhez, akkor azt is be kellene számolni, hogy csak annyi utást engethetne fel a soför a buszra, ahány ülöhely van - a többit nem vihetné el.
2014. febr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"A jegyért/bérletért jár az ülőhely?"

Nem tudom, csak azt, ha bliccelek a BKK-n, csak akkor ülök le, ha nagyon sok szabad hely van...

2014. febr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Több dolog keveredik. Az ülőhelyek dolgát (és a jegyért járó szolgáltatást) a szolgáltató szabályozza. Az illetékes hatóság ezt jóváhagyja. A szabályozás lehet ostoba is, meg lehet a gazdasági helyzethez illeszkedő (azaz más az elv és más a lehetőség). Továbbá a szolgáltató gyakorlata lehet a saját szabályától eltérő.

Ezeket a helyzeteket meg kell vizsgálni és intézkedni. Az intézkedéshez egyfelől lehetőség kell, másfelől hatalom.

És hogy mi miért történik, az is összetett. Lehet pénzhiány, trehányság, visszaélés, pocsék munka és sok más. Amíg nem ismerjük a helyzetet, nehéz (valódi) véleményt mondani.

2014. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!