Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vegyek egyáltalán gázpisztolyt...

Vegyek egyáltalán gázpisztolyt önvédelemre? Túlzás? Gumis ÉS gázos egyszerre?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki ha találkozunk sokszor kampányol amellett hogy vegyek gázpisztolyt, mert Magyarországon nem lehet igazi lőfegyvert kapni önvédelemre.


Van neki egy Pitbull gumis, ami 500 grammos és egy HW88 gázos, ami 300 grammos, azt mondja. Ezeket hordja minden nap magával, meg még 1-2 gázsprayt is.


Most az utóbbi hetekben többször kerültem olyan helyzetbe, hogy örültem volna ha van a zsebemben egy pisztoly, amire rámarkolhatok, mert féltem attól hogy megtámadnak, kirabolnak.


De sosem voltam az a nagy fegyveres, mint az ismerősöm. Ha vennék, akkor 1 darab pisztolyt vennék és mellé még reálisnak tartom 1-2 darab paprika gázspray hordását is. Találtam már olyan kicsi sprayt, amiből simán tudnék akár 3-4-et is hordani (de kb. 2 elég). Abból vettem is, de pisztoly formájú gázfegyvert is szeretnék.

Szóval ha csak 1 darab gázpisztolyt akarok venni, mit vegyek? Pénz nem akadály. A fegyverszakértő ismerősöm szerint 1. a megbízhatóság 2. a rejthetőség. Ő elmondta a magáét, de mások véleménye is érdekel.


2014. ápr. 18. 14:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

"HA veszélyben érzed magad, menj el orvoshoz, ha meg nem érzed veszélyben magadat, akkor fegyverre sem lesz szükséged."


Tehát szerinted valós esély nincs arra, hogy valakit személy/vagyon elleni támadás ér az utcán, vagy akár otthon?



"Valódi önvédelmi helyzetben egy marok kolibrifitymát sem ér. "


Érdekes, a humán tesztek marhára nem ezt mutatják. De persze gondolom azokat gvass meghamisítja, a tesztalanyok valójában beépített emberek.



"Ellenben, ha esetleg a gengszter rendelkezik egy valódi pisztollyal, ami fingáson kívül másra is jó, mondjuk embert ölni, akkor bizony a gázpisztolyos viccönvédekező nagyon ráb... ráfarag."


Az biztos. Kérdés persze, hogy az utcai rablók, zsebesek, kötekedő cigányok hány százaléka mászkál éles fegyverrel. Szerintem valahol a statisztikai hibahatáron mozoghat ez a szám.



"Nincs mivel hősködni, kevesebb eséllyel lövik agyon. "


Ha valakit agyon akarnak lőni akkor vagy célzottan őt akarják eltenni láb alól és akkor szerződtetnie kell valami biztonsági céget, vagy esetleg fegyverrel fenyegetik. Rajtad kívül minden általános iskolát elvégzett ember számára egyértelmű, hogyha valakit fegyverrel fenyegetnek, akkor nem nyúlkál sehova, se gázpisztolyért, se élesért, se a fszáért, sehova.



"Sosem értettem a gázpisztoly-fanokat

(csak tényleg ezeket a gvass meg hasonszőrű idiótákat, akik annyira bele vannak állva f.as.szal előre a fegyverekbe, hogy egy újabb szexuális aberráció-kategóriát lehetne nyitni nekik a pszichiátriai fogalomtárakban, amúgy biztos van is valami ilyesmi parafília, hogy fegyverimádat... lusta vagyok most megkeresni "


Zigrend fizet a dezinformációk terjesztéséért vagy önszorgalomból vagy ennyire hülye?



Kérdező:


Vegyél egy normális gázpisztolyt, abból csak profitálhatsz. Ha valóban biztosra akarsz menni, akkor vegyél mellé gumist is backupnak, mivel zárt térben, erős szélben nem igazán használható a gp. (gumisok közül csak arra kérhető viselési engedély, ami gáz-riasztónak van vizsgáztatva, de alkalmas gumilövedék kilövésére is. pl. Alfa G030)

2014. ápr. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
4%

"Ha valakit agyon akarnak lőni akkor vagy célzottan őt akarják eltenni láb alól és akkor szerződtetnie kell valami biztonsági céget, vagy esetleg fegyverrel fenyegetik."


Tehát azt mondod, nincsenek a rablók, bűnözők kezében Magyarországon éles lőfegyverek. Kérlek alássan, te hazudsz. Egyszerűen és vérlázítóan.


"Zigrend fizet a dezinformációk terjesztéséért vagy önszorgalomból vagy ennyire hülye?"


Téged meg ezen az analógián akkor gvass fizet, gondolom.


"mivel zárt térben, erős szélben nem igazán használható a gp."


Ergo az esetek 90%-ában sz.art nem ér, még csak a funkcióját sem képes betölteni.


"Érdekes, a humán tesztek marhára nem ezt mutatják. De persze gondolom azokat gvass meghamisítja"


Egy bepiált, benarkózott gazembert még éles lőfegyverrel sem feltétlen tudsz megállítani, gondolom akkor, milyen eséllyel lehet kapszaicinfelhőcskéket felé küldözgetve megállásra késztetni....


A gázpisztolynak semmi értelme. A gumilövedékes pisztolynak pedig alig van értelme.

2014. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

1: Te miről beszélsz?


2: Értem, de nem arcoskodás ellen akarom, hanem mondjuk ha ki akarnak rabolni például. Általában késsel, vagy fizikai erőfölénnyel próbálkozva.


3: Jó nagy hülyeséget mondatál, ezt én is meg tudom mondani, pedig nem vagyok nagy szakértő. Nem a maffia ellen kell fegyver. Az emberek 99%-át jellemzően 1-3 támadó akarja kirabolni/megverni, akik jó eséllyel puszta kézzel vagy szúró/vágó/ütő fegyverekkel vannak felszerelve. Hány átlag embert ér az utcán éles lőfegyveres támadás? De olyanról én is sokat olvasok, hogy késsel rabolták ki, ketten verték meg, stb. Az ellen szerintem jó.


7: ?

Mi az hogy hősködni? Te mit csinálnál ha ki akarnának rabolni az utcán? Átadnád a pénzed? Ha betörnek hozzád, átadod a rablónak minden értékedet? Nem bankrablók és nem a maffia ellen akarom használni, hanem az átlag késes megélhetési ellen, vagy a részeg ellen aki megverne, vagy kutyatámadás ellen. Az utcai piti rablónál sosincs Magyarországon éles pisztoly. Nem?

2014. ápr. 18. 22:31
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! Az ismerősöm közben küldött emberi tesztelős videókat gumiról és gázról is. Ezeket megnézve inkább afelé hajlok hogy van értelme a gázpisztolynak.


13:

A szervezett bűnözés, az alvilág kezében biztos sok lőfegyver van, de én csak olyan híreket olvasok, hogy az utcán késsel, vagy fizikai erőfölénnyel rabolnak ki embereket. A maffia meg nem rabol ki embereket az utcán, nem tör be emberek tulajdonába lopni. Pisztolyról vagy fegyverutánzattal való utcai rablásról sem olvastam hírt soha még. És tényleg nem bandaháborúba akarok menni, csak ha kutya megtámad, vagy kirabolnának vagy megvernének piti, kisstílű bűnözők, akkor ellenük jó a gáz és gumi, nem?


Úgy tudom pont azért nagyon jó a paprika spray vagy gáztöltény, mert szembe kerülve egyből elveszti a látását az illető. Legyen bármennyire bedrogozva, bepiálva. Fizikailag képtelen lesz kinyitni a szemét.

Ez pedig elég arra, hogy elmeneküljek. Nem azt akarom, hogy kettőnk (vagy többünk) közül én kerüljek ki győztesen, vagyis a másik eszméletlen teste felett dicsőségesen kellene állni. Csak hogy amíg a saját fájdalmával van elfoglalva, addig el tudjak menekülni. Ne legyek kirabolva, megverve.

2014. ápr. 18. 22:39
 15/19 anonim ***** válasza:

Na ennyi.Lassan nekemis bekéne szereznem egy gumisat pl.

Ha már a hőn áhított .45 Colt nem hozzáférhető drága jó országunkban.

2014. ápr. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
92%

"Tehát azt mondod, nincsenek a rablók, bűnözők kezében Magyarországon éles lőfegyverek. Kérlek alássan, te hazudsz. Egyszerűen és vérlázítóan. "


Nem ezt mondom. Tanulj meg szöveget értelmezni. Én azt mondom, hogy az egyszerű utcai rablók kezében nincs reális esély arra, hogy lőfegyver legyen, illetve nem is célszerű egy kockázatos, nehezen beszerezhető, relatíve drága eszközt használni, ha késsel, fizikai erőfölénnyel ugyanolyan eredményt lehet elérni, hiszen a rabló igyekszik olyat kiválasztani, aki amúgy sem tanusít ellenállást. Ellene pedig felesleges a lőfegyver. Ráadásul az illegálisan kint lévő lőfegyverek nem az utcai rabló Kolompár Nintendó kezében landolnak.


"Téged meg ezen az analógián akkor gvass fizet, gondolom."


Értem, akkor önszorgalomból terjesztesz tévinformációkat.


"Ergo az esetek 90%-ában sz.art nem ér, még csak a funkcióját sem képes betölteni. "


Tehát az utcai rablások zárt térben zajlanak? Ezt nem gondolod komolyan! A gp meg nyílt térre való, zárt térben nem használható. Zárt térben való rablás esetén pedig ott a gumis.


"Egy bepiált, benarkózott gazembert még éles lőfegyverrel sem feltétlen tudsz megállítani, gondolom akkor, milyen eséllyel lehet kapszaicinfelhőcskéket felé küldözgetve megállásra késztetni.... "


[link]

[link]


Ittas ember ellen használható. A drogok meg önmagában elég tág témakör, lehet, hogy az adott anyag pont felerősíti a fegyver hatását. De teljesen mindegy, mert gázfegyverrel mégis több esélyünk van akár drogos bűnöző ellen is, mint gázfegyver nélkül. Ráadásul ezzel garantáltan nem okozhatunk semmi komoly sérülést rendeltetésszerű használat mellett, úgyhogy ez is fontos szempont.



"És tényleg nem bandaháborúba akarok menni, csak ha kutya megtámad, vagy kirabolnának vagy megvernének piti, kisstílű bűnözők, akkor ellenük jó a gáz és gumi, nem? "


Az esetek nagy többségében igen, de ha mégis akad olyan eset, ahol talán mégsem, az se igazán érv, mert összességében, arányaiban nézve jobb az esélye a gázpisztolyos önvédekezőnek, mivel:


-A dörej alapból egy pszichikai faktor.

-A hatóanyag brutális (márha nem a káelef-féle "ciánlűszerrel" próbálkozunk)

-Messzebbre elér mint a puszta kéz/hidegfegyverek

-Kutyák ellen az egyetlen humánus és valóban hatékony védekezési módszer

-Rendeltetésszerű használat esetén se a gumis, se a gázos nem okozhat maradandó sérüléseket

2014. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Na vettem egy HW88 SA nevű fegyvert. Nagyon kicsi, nekem nagyon jó lesz rejtett hordásra két paprika gázspray mellé. Még a munkahelyen sem lehet vele lebukni, mert tegnap kipróbáltam és bevittem suttyomban.

Az ismerősöm adott hozzá könnygáztöltényeket, mert a boltban állítólag nem lehet bele valót kapni és paprika gázzal töltött kapszulákat.

2014. ápr. 25. 16:08
 18/19 kovpet ***** válasza:

Sima 9 mm Knall kell bele, mint a többibe, akárhol kapsz.

A lejáratukat ellenőrizted a vásárlás előtt?

2014. ápr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az az egyik legjobb típus, mert nagyon könnyű , nem akadályoz a mozgásban.
2014. ápr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!