Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nemzeti érzelműek, ti miért...

Nemzeti érzelműek, ti miért tartjátok jobbnak/felsőbbrendűnek a magyarokat például az osztrákoknál vagy a svájciaknál, amikor ezek a társadalmak jólétibbek, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meg akartok engem győzni, hogy helyesen gondolkodtok és tényleg a magyar az übermensch és érdemes fanatikusan lengetni az árpádsávos zászlót, Kárpátiát hallgatni és címeres zokniban járni.

Mik lennétek az érveitek?



2014. ápr. 27. 19:19
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
0%
Hogyan tudná lefesteni valaki, azt amit még sosem észlelt?!
2014. ápr. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Én annak ellenére nagyon szeretem Magyarországot, hogy félig belarusz vagyok, és nem tartom a magyar népet(SEM a fehéroroszt) felsőbbrendűnek bármelyik másiknál. És attól még, hogy más népek is sok dolgot letettek az asztalra, se a magyar, sem az ő érdemeik nem lesznek kisebbek. És nálam a nemzeti érzelem azt jelenti, hogy szeretem a Magyarországot( igen, én Mo-t vallom a hazámnak, mivel Belaruszban csak 3 hónapot éltem, és magyar az anyanyelvem), és büszke vagyok a nemzeti identitásomra, ami nem éppen sovinizmus...Csak szeretem a nemzetiségem. Most már ez is bűn?
2014. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Elnézést, az előbb a Magyarország szó elé bekeveredett egy a betű, mert siettem.
2014. ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
76%
Kedves Kérdező, szerintem teljesen feleslegesen, de azért leírom. Nem tartom a magyarokat különbnek más nemzeteknél. Minden nemzetnek megvan a maga történelme, mindnek megvan a maga helye a többi nemzet között. Viszont minden normálisan gondolkodó embernek a saját nemzetét kellene legközelebbnek éreznie a szívéhez. Igen, a szívéhez! És erre nincs logikus magyarázat, ne is várd. Olyan, mint a hívő, aki akkor is hiszi Isten létezését, mikor mindenki más nevet rajta. Az a nyelv, amit édesanyámtól tanultam, azok a könyvek, melyeket édesapám adott a kezembe, azok a helyek, ahol jártam, az érzés, amit akkor érzek, mikor meghallom a magyar himnuszt... Ha neked mindez közömbös, akkor a hiba Nálad van és csak sajnálni tudlak miatta...
2014. ápr. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Ezek a Drónok nem emberek..
2014. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

"Nem akarok személyeskedni, de szüleidet szereted, többre tartod őket mint a szomszéd szüleit, szívesebben raksz ki a falra egy képet anyukádról, mint egy vadidegenről?"


Igen, mondjuk kirakok róla egy képet a falra (nincs róla képem, de ez most lényegtelen).

Viszont nem járkálok olyan ruhákban, amin anyám arcképe van, nem járkálok koncertekre, ahol anyámat éltetik, nem írok róla verseket és nem beszélek folyamatosan anyámról, mintha rajta kívül nem létezne más a világon és nem szidom más anyját, hogy az milyen szőröstalpú mocsokfajzat és még kecskékkel is hentereg, mint azok a szemét románok.


http://www.youtube.com/watch?v=Acb0v8m1MvQ


Gondolom neked is fontosabb édesanyád a hazádnál, de ettől függetlenül te sem csinálsz ilyeneket édesanyáddal kapcsolatban. Akkor a hazáddal miért tennéd?

2014. ápr. 27. 23:46
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, de a nemzeti érzelem baromi messze van a linkelt videótól. Épp az a határ szerintem, amit említettél, hogy szereted, de attól még a többit nem mocskolod. Ergo provokatív/nagyon rosszul megfogalmazott a kérdésed.
2014. ápr. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Nehéz kocsmatöltelék teríték borz-alom elégedettség..
2014. ápr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
100%
Kérdező te kevered a fazont a faszommal! A hazaszeretett nem egyenlő a sovinizmussal vagyis más népek lenézésével. A hazaszeretet azt jelenti hogy szeretjük a hazánkat mert magyarnak születünk és ez a természetes.
2014. ápr. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
He? Aki igazán szereti a hazáját az nem lenézi a sikeresebb országokat, hanem megpróbál tanulni tőlük, és a tudását a hazája javára fordítani.
2014. ápr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!