Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nemzeti érzelműek, ti miért...

Nemzeti érzelműek, ti miért tartjátok jobbnak/felsőbbrendűnek a magyarokat például az osztrákoknál vagy a svájciaknál, amikor ezek a társadalmak jólétibbek, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meg akartok engem győzni, hogy helyesen gondolkodtok és tényleg a magyar az übermensch és érdemes fanatikusan lengetni az árpádsávos zászlót, Kárpátiát hallgatni és címeres zokniban járni.

Mik lennétek az érveitek?



2014. ápr. 27. 19:19
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:
100%

Kérdező te nagyon feketén-fehéren látod a dolgokat. Vagy tényleg ennyire gáznak érzed ha valaki büszke arra, hogy magyarnak született?

Úgy gondolom ha valaki szereti az országot ahol él, a nyelvet amit beszél, a kultúrát, ételeket,italokat stb az egyáltalán nem megvetendő. Más nemzetnél ez teljesen természetes dolog.

Én szeretem a hazámat, de nincsenek címeres, nemzeti színű cuccaim, nem hallgatok Kárpátiát, nincs zászlóm sem és nem érzem magam felsőbbrendűnek azért mert magyar vagyok.

Van egy csomó minden ami rosszul működik ebben az országban, (főleg a politika) de ettől már gyűlölnöm kéne? Vagy letagadnom ha netán külföldiekkel beszélek?

Nekem nem menne.

2014. ápr. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 Igor Igorovics válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=fD48R21eSTk


Tudom, hogy hiába, de másnak hátha szerzek vele pár kellemes percet.

2014. ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
25%

Te tényleg ilyen hülye vagy? Attól h nemzeti érelmű vagyok nem tartom a magyarokat felsőbbrendűnek az osztrákoknál vagy a svájciaknál se senkinél. Akire te gondolsz az a soviniszta. Szerintem te valami magyar ellenes zsidó vagy magyar ellenes roma vagy magyar ellenes szláv vagy magyar ellenes román vagy, vagy pedig baloldal párti vagy. Vagy csak simán bolond. (ja bocs az mind ugyanaz)

Egyébként Ausztriát én (korábbi) testvérországnak tekintem az 1867 és 1918 között fennállt különleges, kettős (dualista) állam, pontosabban államszövetség, az Osztrák–Magyar Monarchia miatt.

2014. ápr. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

Nemzeti érzelmű vagyok. Ugyanakkor nem tartom a magyarokat felsőbbrendűnek másoknál. Minden orzságban látom a szépet, és nálunk is látom azt, hogy hol lehetne javítani. Ugyanakkor a nemzeti öntudat, s az, hogy az ember büszke a hazájára, természetesnek kéne, hogy legyen. Elég szomorú, hogy nálunk már nemzeti érzelműnek számít az, aki ezt természetesnek veszi.

Kedves kérdező! Az általad példaként hozott országokban az átlagember így gondolkodik, de természetes is, hogy büszkék a saját hazájukra (mégsem mondja rájuk senki, hogy übermenschnek tartják magukat). Mégis úgy próbálod beállítani, mintha nekünk szégyellni kéne, ha büszkén vállaljuk magyarságunkat, illetve mintha ők felsőbbrenddűek lennének nálunk. Ki is gondolkodik akkor szélsőségesen?

2014. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
8%
A nacionalizmus(hazaszeretet)természetes dolog minden europai országban!Egyedul Magyarországon vannak idiota libsik és baloldaliak.Én egy szegényes, elszakitott teruletrol származom(Szilézia) még is egész életemben magyarnak vallom magam pedig 1-2 alkalommal, ha voltam Magyarországon, de érekes, hogy ameddig Magyarországon sok libsi és baloldali idiota ellenzi a hazaszeretetet addig más europai országokban teljesen természetes.A zenének meg mi koze a hazaszeretethez?Ha már ennyire érdekel én Rammstein-t és RomEr-t hallgatok.
2014. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
30%

Magyarország Europa kezdetétol 1920-ig:

-a mai Magyarország

-Felvidék

-Nedec

-Erdély

-Kárpátalja

-Várvidék

-Muravidék és Murakoz

-Dráva-mente és Fiume

-Vajdaság

Ezek a teruletek mindig magyarok voltak és a mai napig(!) magyarok élnek ezeken a helyeken!!

Hosszu távon birtokolt:

-Horvátország

-Szlavonia

-Dalmácia

Átmenetileg birtokolt teruletek:

-Bosznia

-Szerbia

-Moldva

-Bulgária

-Galicia

-Lodoméria

-Szilézia

-Dél-Morvaország

Perszonálunio:

-Lengyelország

Formálisan birtokolt terulet:

Jeruzsálemi Királyság.

2014. nov. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Kérdező,

Gondolom te vagy aki hetente feltesz egy-egy provokatív kérdést.

A nemzeti érzelem egy csekély kisebbséget leszámítva nem jelent felsőbbrendűséget.

Amerikában jártamban-keltemben minden második házon kint láttam az amerikai zászlót, senkit nem zavart, hogy sokan amerikai zászlóval "díszített" öltözékben járnak.

Németorszában sem zavar senkit, hogy a szomszéd tíz méteres póznáján német zászló lengedez. Hasonló a helyzet a szomszédos országokban (Romániában nem egy házat láttam, amik piros-sárga-kékre lettek festve).

Csak nálunk van egy "hangos kisebbség", aki -ha valaki ki merne tűzni a házára egy magyar zászlót- kűlönböző negatív jelzőkkel illetnék. Talán még tüntetést is szerveznének ellene...

Az árpádsávos zászló egy történelmi zászló, más lenne, ha nyilaskereszt lenne rájta. Csak ti tuladonítotok neki akkora jelentőséget. Mint ahogy a rovásírásnak, székelykapunak, turul madárnak, magyar címernek...

(Néhány éve Gyurcsány kijelentette, ha megnyerik a választást "eltünteti a rovásírásos helységneveket". Hogy mi baja van vele...? Azon kívül, hogy magyar?)

2015. szept. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!