Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon melyik a...

Magyarországon melyik a legkevésbé részrehajló, leghitelesebb hírforrás (tv, rádió, nyomtatott és online sajtó), és melyik épp az ellenkezője és melyik irányba, valamint mely sajtó orgánumok melyik irányba húznak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 02:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Én is azt tapasztaltam, hogy a Hír TV-vel szemben - ami tulajdonképpen nem csinál mást csak a Fidesz munkásságát dicsőíti és elmúlt 8 évezik még mindig (nem a híradó, hanem az egyéb beszélgetős műsorokra gondolok) - az ATV, ha nem is pártatlanabb, de teret enged más, nem baloldali véleményeknek és vállalja a vitát.

Mind a kettőt szoktam nézni és nekem ez jött le.

Mondjuk a Hír Tv-n az Ázsia c. műsor szerintem egész jó. Ez itt nem a reklám helye. Csak sosem tudom mikor van.


Ami nagyon érdekelne, hogy online médiában ki kihez húz.

2014. máj. 2. 19:58
 12/17 güris ***** válasza:
41%
Van olyan hogy 6-os csatorna,(a yutube-on is megtalálható)a HIHETETLEN című műsora tök jó,tanulságos.Amit az alternatív hírforrásokról ír az pedig egyenesen megdöbbentő.Ajánlom.
2017. márc. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
41%
Mióta Simicska leg*cizte Viktort, azóta a Magyar Nemzet (mno.hu) vagy a HírTV kiválóak.
2018. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Levente Karvalits válasza:
100%

HITELESSÉG –a „több forrásból” és „legalább 2 hiteles forrásból” szabályon túl

Ha feltételezzük, hogy független, nem részrehajló a magyar bíróság, akkor a sajtóperek, és még inkább az elvesztett sajtóperek (elmarasztalás) száma mutathatja meg, melyek a megbízható információ források.

2019-ben összesen 245 sajtó-helyreigazítási ügyben indult kereset magyar sajtótermékek ellen, közülük 158 esetben kormánypárti médiumot pereltek be, míg 87 esetben nem kormánypártit.

Elmarasztaló ítélet összesen 65 esetben született: 61-szer kormánypárti médium ellen, 4 esetben pedig nem kormánypárti ellen.

Az élen (a 2018-as évhez hasonlóan) az Origo áll 33 darab perrel, melyek közül 25-öt el is veszett, a második helyen a Pesti Srácok végzett 31 perrel, melyből 12-t vesztett el, a dobogó harmadik fokán pedig a TV2 áll, a csatorna 23 pert kapott és szintén 12-t veszített el. A Hír TV a dobogóról épphogy lecsúszva a negyedik helyen végzett 21 perrel és 8 elmarasztalással.

A nagyobb, nem kormányközeli médiumok közül a HVG-nek és a lap online verziójának 18 pere volt, de egyszer sem született elmarasztaló ítélet velük szemben, az Indexet 10-ből kétszer marasztalták el, a 444-et 8-ból két alkalommal részben, a 24.hu-t 12 alkalomból négyszer, szintén részben.

A 2018-as év:

- összesen 109 sajtó-helyreigazítási pert vesztett el részben vagy egészben a 888, a közmédia, a Lokál, a Magyar Idők, az Origo, a Pesti Srácok, a Ripost és a TV2 együtt,

- míg a 444, az Index, (a Magyar Nemzet), az RTL Klub és az Átlátszó szerkesztőségét együttvéve összesen csupán 14 esetben marasztalták el.

2020. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Hitelesség/igazmondás szempontból teljesen logikus amit írtál.


Viszont, elméletileg attól még lehetne hiteles egy hírforrás, hogy egy párthoz, kormányhoz, vagy épp az ellenzékhez tartozik.


Manapság minden, ami nem a kormányhoz köthető azt ellenzékinek mondják.


Ha ennyire benne vagy, szerinted melyik az a hírforrás, ami biztosan ellenzéki, és melyik párthoz tartozik, és melyik az, amelyik mindentől független?


(444.24.168.hvg,átlátszó,azonnali,magyar narancs,portfólió,index,rtl,atv, esetleg valamelyik youtube csatorna, vagy ha kihagytam valamit)

2020. ápr. 27. 16:50
 16/17 anonim ***** válasza:

Ma már annyira túlsúlyos a kormányzati média, hogy ami ellenzéki, nem igazán köthető párthoz. Valójában a mai ellenzéki média inkább szemléletet tükröz.


Ma lényegében azt lehet mondani, a kormányzati média hatalmi propagandát folytat a miniszterelnök ízlése szerint, a többi pedig ezt megkérdőjelezi.

2020. ápr. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Tehát azt állítod, hogy minden olyan média (nyomtatott, online, tv, rádió), ami nem a fidesz irányítása alatt áll, vagy kifejezetten a fidesz oldalán ténykedik, az már ellenzékinek számít, akár lojális valamelyik párthoz, szervezethez, akár független mindentől és mindenkitől? Akár még a szélsőjobbos média is ha van ilyen?


Amúgy az eggyel fentebb sorolt médiumokon (már ha jól használtam) (444 stb.) kívül van még olyan, amit hozzáadnál a listához?

2020. ápr. 27. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!