Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondás esetén...

Rendkívüli felmondás esetén hogyan írjam meg az indoklást?

Figyelt kérdés

Három napja dolgozok egy cégnél, határozott munkaidőre vettek fel. Az egyik kollégám folyamatosan minősíthetetlen hangon beszélt velem, ahelyett hogy "betanított" volna egész napja azzal telt el hogy becsmérelt, próbált kihasználni és szégyenbe tenni a munkáltató és a többi kollégám előtt, később kijelentette hogy nem hajlandó velem együtt dolgozni és elintézi hogy kirúgjanak.

Mivel ő régóta a cégnél dolgozik és nincs a rovásán semmi ezért reménytelen hogy a munkáltató nekem adjon igazat három nap után, ezért jobbnak láttam felmondani(nem bírtam tovább).

Az indoklásnál ennyit bírtam eddig írni: "Egyik kollégám több ízben is minősíthetetlen hangon beszélt velem valamint május 15-én és 16-án szóvá tette hogy nem hajlandó velem együtt dolgozni. "



#felmondás #indoklás #rendkívűli
2014. máj. 18. 14:35
1 2
 1/15 szántóvető ***** válasza:

miért nem közös megegyezéssel írod meg?talán a főnököd is elfogadná.

a rendkívüli felmondás nem lehetséges mert csak súlyos kötelezettségmulasztás esetén alkalmazható pl. nem kapsz fizetést.

a 3. lehetőség a rendes felmondás,indoklásnak nagyjából elég annyi amennyit fent írtál.ez esetben feladhatod ajánlva is vagy faxon,csak legyen meg a róla az igazoló szelvény.

2014. máj. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
"A határozott időre kötött munkaviszonyt a munkavállaló nem mondhatja fel rendes felmondással."
2014. máj. 18. 14:58
 3/15 anonim válasza:
Kérdező, olyan, hogy rendkívüli felmondás nincs. Nem létezik. Azonnali hatályú felmondás van.
2014. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vesztenivalód nincs, hiszen, el akarsz menni a cégtől. Így aztán mi lenne, ha elmondanád a főnöködnek, milyen stílusban beszél veled az az illető. Valószínű, hogy vannak tanúk is erre, bár nem biztos, hogy kiállnának melletted. Kérhetnéd, hogy hallgasson meg a főnök téged és a kollégát együtt, ott a kollégád is elmondhatja, hogy mi a baja veled. Esetleg lehetne más munkakörbe átmenned, ahol nem kerülnél kapcsolatba az illetővel. A helyedben én megpróbálnám ezeket.
2014. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy a menekülés nem megoldás. Beszélj azzal, aki felvett, hogy mi a helyzet, és amennyiben ehhez nem kapsz segítséget, akkor gondolkozz el azon, hogy felmondasz.
2014. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szántóvető ***** válasza:

valóban nem,viszont van kivétel,javaslom nézz utána:

[link]

2014. máj. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy állítólag nem tudok felmondani mivel határozott munkaidő alatt csak azonnali hatályú felmondással tudok felmondani, arra pedig nem vagyok jogosult. Ha pedig egyszerűen nem megyek be akkor fizetnem kell 3 hónapi átlagkeresetem.
2014. máj. 18. 15:09
 8/15 anonim ***** válasza:
Menj be cseppet részegen, rögtön lapátra tesznek.
2014. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

szántóvetőnek:


Nézd meg a cikk dátumát, amire hivatkozol: 2013.07.01.

2014. máj. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 szántóvető ***** válasza:
kösz a kiigazítást.az azonnali hatályú felmondás nem lehetséges,törekedj közös megegyezésre.
2014. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!