Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretném minnél több ember...

Szeretném minnél több ember véleményét kikérni a multikulturalizmusról. Jó ez nekeünk?

Figyelt kérdés
Én még nem döntöttem el magamba a dolgot, ezért is érdekelnének vélemények pro-kontra. Csak normális válaszokat kérnék, ha lehet. Nem vagyok kíváncsi gyülölködésre stb. Köszi.

2014. jún. 2. 15:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Nekem erről az a véleményem, hogy nem kellene beleszólnunk más ember értékrendjébe. Ha valaki szeretne más népekkel barátkozni, más népeket befogadni, más népek kultúráját magáévá tenni, hát tegye, aki magyarkodni akar, tegye, addig jó, amíg nem szólnak bele egymás dolgába. Szerintem minden nemzetnek megvannak a maga értékei, és semmi probléma nincs azzal, ha valaki más nemzetek kultúráját gyakorolja.


Tipikus ilyen kérdés a Halloween kérdése. Sokan fel vannak háborodva, hogy egyre többen ünneplik, de kérdem én: miért baj? Aki ünnepli, az azt is kényszeríti, aki nem akar ünnepelni? NEM! Az lenne a legjobb, ha mindenki tiszteletben tartaná a másikat, és nem szólnánk bele egymás életébe.

2014. jún. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Minél több dolgot ismersz a világból, minél több dolgot mondhatsz magadénak annál jobb nem?

Ha megismersz valami újat azzal több leszel mindig.

Én nem Magyarországon élek, 2 idegen nyelvet beszélek, most tanulom a harmadikat, azt csak puszta kedvtelésből.

Nagyon sokféle emberrel dolgoztam már együtt, minden földrészről. Én nagyon élvezem amikor új kultúrákat ismerhetek meg, új embereket.


A nemzetek, kultúrák mindig is hatással voltak egymásra, most ez felgyorsul, jobban érvényesül. A rasszok mindig keveredtek, újak születtek, egymásba olvadtak.

Ez mindenképpen nagyon jó. :)

Sokszínűség!

2014. jún. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Én alapvetően elfogadó vagyok. nem vagyok szélsőjobbos stb. DE! Mégis elgondolkodtam hogy jó-e ha a nemzetek ennyire keverednek. Például Londonban már alig látni "eredeti" Angolt. Pár hónapja voltam, de Indiai, pakisztáni, arab, néger minden volt ott. Hangsúlyozom nincs velük bajom! De nem tudom eldönteni hogy jó-e ez a folyamat. Hova vezet vajon ez?

Amerikában ugyanezt láttam. Kaliforniában már annyi az ázsiai és a spanyol stb, hogy hihetetlen. Sem Londonban, sem Amcsiba 20 éve nem volt ez így. Szóval látszik, hogy ez egy tendencia, csak kérdés hogy jó-e?

Én hajlok arra hogy jó, de győzzetek meg. :)

2014. jún. 2. 15:33
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

A Halloween tényleg jó példa. Szerintem nagyon jó, hogy már van ilyen is, amikor én voltam gyerek nem faragtunk tököt sajnos. Pedig szerintem jó, a Halloween most kezd beépülni a magyar, európai kultúrába. Ezzel is gazdagabbak leszünk.


A másik a magyar nyelv védelme mindig, hogy milyen szó az, hogy lájkolni meg hasonlók. Ennyi erővel milyen szó a smarni vagy a spájz?

2014. jún. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2 es,

Köszi. Igen én is így gondoltam (gondolom), de picit tényleg elbizonytalanodtam. Az arányok miatt elsősorban. Azt gondoltam Londonban és Amcsiban is mások az arányok.

Olvastam egy statisztikát az USA-ról. A születendő gyerekeknél már kisebbségben vannak a fehérek. Vajon ez jó Amerikának? Mert egy Kínai leszarja amerikát. Mindig is elszigetelten éltek. A spanyol szintén nem fog meghalni az USA-ért. Stb.

2014. jún. 2. 15:37
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Amerikában mennyire őslakosok is a fehérek? :)

Mi is ide jöttünk a Honfoglaláskor, az is rossz volt, mert eljöttünk a hazából (akárhonnan) és átvettünk európai értékeket?

Folyton vándoroltak az emberek, csak ez most felgyorsult.

2014. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartom jó dolognak.


Vannak kulturális zónák, most vonatkoztassunk el attól, hogy dél-európai mediterrán kultúrkör , közép-európai...stb

Van egy európai kontinens, itt az emberek alap értékrendje hasonló.

A svédek beilleszkednek Spanyolországban, a spanyolok is beilleszkednek Olaszországban.

Az ilyen alap kultúrkörben történő mozgolódás egyáltalán nem káros.


Viszont, ha ezt globális szintre emeljük, akkor bizony lehetnek gondok.

A harmadik világ és az első második világ között óriási a különbség, mind mentalitásban, mind értékrendben, kultúrában.

Lehetnek bizonyos kiütközések, például Franciaországban az afrikaiak, illetve az arab bevándorlók és az őslakos európai franciák között.Ez látszik az európai parlamenti választásokon is....


Viszont vannak fejlett, magas rendű kultúrák melyek kompatibilisek lehetnek egymással.

Például a japán-európai, dél-koreai-európai de a még a kínai-európai is kompatibilis egymással.

Azaz alkalmasak az egymás mellett élésre.


Szóval, a multikulturalizmus, korlátozottabb mértékben, odafigyelve a kultúrákra jó dolog is lehet.


De, ha ezeket figyelmen kívül hagyjuk, mint ahogy most teszik, akkor borzalmas lehet.

2014. jún. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6, jogos :)

Ettől még gondolom érted mire gondolok. Amerikába többszáz évig a fehérek domináltak. De még 20 éve is. Ez fordul át most rohamosan.

2014. jún. 2. 15:42
 9/17 A kérdező kommentje:

7 es,

valahogy ezt érzem én is. Köszi.

2014. jún. 2. 15:43
 10/17 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyunk bevándorlási célország, ellenben masszív migráció van hazánkból így nekünk mondhatni jó.


A bevándorlási célországok számára ambivalens, röviden összefoglalva nemzetgazdasági szinten előnyös, kulturálisan a társadalmi ellenérzések és az azt meglovagoló miatt inkább hátrányos a dolog.

2014. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!