Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretném minnél több ember...

Szeretném minnél több ember véleményét kikérni a multikulturalizmusról. Jó ez nekeünk?

Figyelt kérdés
Én még nem döntöttem el magamba a dolgot, ezért is érdekelnének vélemények pro-kontra. Csak normális válaszokat kérnék, ha lehet. Nem vagyok kíváncsi gyülölködésre stb. Köszi.

2014. jún. 2. 15:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
31%

És ha nem a fehér lakosság lesz többségben mi lesz? :) Semmi.

Amúgy ez, hogy ki halna meg egy országért eléggé sarkított dolog.

Én elsősorban embernek érzem magam, sem Magyarországot sem a mostani otthonomat nem tekintem a hazámnak.

Az sem fontos, hogy fehér vagyok, ezek a dolgok nem mérvadóak, az számít milyen ember valaki, egyenként, nem rasszonként lehet ezt megállapítani.

Ahol szabad lehetek, ahol nyugodtan élhetek, ahol nem diszkriminálnak azt el tudom fogadni hazámnak.


Kíváncsiságból megnéztem a telefonomat milyen zenék vannak rajta, ha már multikulti:


angol

holland

amerikai

dél-koreai

örmény

afro-amerikai

japán


Együttesek, előadók számai, én úgy gondolom ettől gazdagabb leszek.

2014. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szeretem azt, hogy a világ nem egyetlen síkon épül fel. Pl amikor Ázsiában, Afrikában vagy Dél-Amerikában járok, akkor örülök, hogy nem ugyan azt látom, mint a szomszéd városban. Ez teszi a világot szép színessé és érdekessé.


Viszont a környéken ahol élek az tele van Afrikai menekültekkel. Semmi bajom addig velük, amíg nem úgy érzik, hogy a parkokat afféle nagy fűszoknyás kunyhós afrikai fesztivállá kell varázsolniuk. Emiatt nekem egész vasárnap tamtam dobos hangos fekete találkozót kell hallgatnom. Akkor jobban szeretném, ha a vasárnapi nyugalmam megmaradna európai keretek között.

2014. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
#4! Tévedsz! Nem tudom mennyi idös vagy, de kb. 60 évvel ezelött Magyarországon(!!!) szorgalmasan faragtunk töklámpást. (Halloween nem volt.)
2014. jún. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

11,

Értelek, de szerintem pl az usa nagyon megfogja ezt szívni. Gondolj bele (most minden rosszindulat nélkül mondom) a feketék nagyrésze nem a magas munkamorálról híresek. Ez nem új dolog eddig is így volt. A latinok sem az a szorgalmas fajta, gondolom ezt is tudod. Az ázsiaiak szorgalmas nép, de csak magukkal vannak elfoglalva. Adót nem nagyon fizetnek stb, szóval olyan nagy haszna nincs az amerikai gazdaságnak belőlük. Marad az 50% fehér. Ezeknek is egy része munkakerülő. Szóval egyre kevesebben fogják amerikában érdemben segíteni a gazdaságot... és gondolom nem kell részleteznem hogy ez mit jelent a gyakorlatban. Mindenre kevesebb jut majd, nőnek a feszültségek stb. Szóval nem mindegy szerintem. Magyarország persze nem igazán érintett. Szerintem itt nincs negatív hatása a dolognak.

2014. jún. 2. 16:42
 15/17 anonim ***** válasza:
A hetessel tökéletesen egyetértek.
2014. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"És ha nem a fehér lakosság lesz többségben mi lesz?"


Menj el Indiába vagy Zimbabwébe élni egy kicsit és megtudod, hogy mi a különbség.

2014. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nekem semmi problémám nincs a multikulturalizmussal egészen addig, amíg nem próbálják ráerőszakolni az egyik kultúrát a másikra.

Az Egyesült Államok nagyon érdekes ebből a szempontból; egyszerre van jelen a nemzetegyesítő "stars and stripes" őrület és a "homie" életérzés, ami egyfajta "nacionalista" elszigetelődése a különféle nemzetekhez tartozóknak (Chinatown, kis Olaszország... stb.). Nagyon nehéz ezt megfogalmazni szavakkal; igazából érezni kellene a bőrödön.


Úgy gondolom, hogy a feketék nem szeretnének "kifehéredni" (bármennyire is erőlteti a gondolatot a Huffington :) ), ahogyan a latinok és az ázsiaiak sem.


Dél-Floridában pl. az ázsiai-amerikaiakat tartják a legfegyelmezettebb adófizetőknek, nagyon sokan dolgoznak az egészségügyben (orvosként). Mivel egyre nagyobb részük "hajlandó" asszimilálódni generációról generációra, ezért eléggé elterjedtek a vegyes házasságok (ázsiai és europid). Ellenben; egymás között és a feketékkel kifejezetten gyűlölködők (pl. egy koreait vérig sértesz, ha kíniainak nézed és fordítva); ezt nem árt szem előtt tartani, amikor társaságba mész.

2014. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!