Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért viszonyul mindenki így...

Miért viszonyul mindenki így az erdélyi magyarokhoz?

Figyelt kérdés

Miért sajnáltok minket?Miért szól minden arról, hogy a ttestvéreink milyen nyomorban, elnyomásban élnek?

Mire alapozzátok azt, hogy a románok gyűlölik a magyarságot és két lábbal taposnak minket? Hogy nem merünk anyanyelvünkön megszólalni, mert megvernek? Hogy segélyekre, védelemre szorulunk, és azt majd ti, a fejlett nyugatiak megadjátok nekünk? Tudom, hogy a legtöbb ember nem rosszindulatból teszi, de nagyon szarul tud esni.

A tévében is folyton azt nyomatják, hogy milyen lemaradottak vagyunk, igazi balkáni ország,stb.(Egyșbkșnt azt elfelejtik mondani,hogy a ket ország között csekély a különbség, viszont Románia a ceausescu rendszerből fejlődött oda ahol most van).

Magyarországon szar élni(javítsatok ki, ha nem így van)

és néha szükség van arra, hogy lássátok, van akinek nálatok is szörnyűbb, aki oltalmatokra szorul.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett.



2014. jún. 28. 11:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
48%

Csekély különbség van a két ország között? Jó vicc.. :D

Azért vannak fele, harmada akkora fizetések, meg x ezer dollárral lemaradva mondjuk a GDP/fő, nem?

Viccből járnak át 4-500 Forintokért dolgozni hozzánk a románok?

[link]

Egyébként én sok erdélyi magyart megismertem, mert az összes cégnél ahol dolgoztam jelen voltak. Ha egy szóban kéne összefoglalnom őket, akkor én is azt mondanám, hogy összeférhetetlenek. Folyamatosan nyalnak valahova, mindig ahonnan előnyre számítanak. Ha elérték a céljukat utána meg se ismerik az embert. Voltak olyan ismeretségeim, akikkel jól indult a kapcsolat, de mindig kibújt a szög a zsákból. Én nem találkoztam még normális erdélyi magyarral. Sajnálom, de ez az igazság.

2014. júl. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!