Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha a felére, harmadára csökken...

Ha a felére, harmadára csökkentenénk a segélyeket, akkor az még csak a megoldás fele. Utánna hogyan tovább?

Figyelt kérdés

merthogy akkor csak azt érjük el, hogy mégtöbb ember fog lopni, kényszerűségből.. lásd szlovákiai éhséglázadások, amikor ott is felére csökkentették a segélyeket..


erre mi a megoldás? (szerintetek)


2010. jan. 8. 10:16
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
80%

Nah azoknak akik azon kínlódnak, hogy nincs munka sokaknak de dolgoznának.


Értsétek meg, hogy nem azzal van baj akinek nincs munkalehetősége de igyekszik, és segélyt kap cserébe.


Azzal van a baj akinek ajánlanak munkákat, de nem él vele.


Mellesleg ha cigányokról beszélünk, akkor egy tonna pozitív diszkriminációt kapnak, visszaélnek vele, meg nem élnek vele. igaz ez pár magyarra is jah, egy kalap alá velük, fehér cigányok (nem a bőrszín számít).

2010. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 A kérdező kommentje:

második 11:27esnek..

a kérdés nem a cigányokról szól, hanem a segélyezettekről.. ez sokkal bonyolultabb annál, mint pl ahogy a kuruc.info leírja néha..: "vannnak a cigányok, akik szivják a magyarok vérét, és a magyarok meg csak dolgoznak ,és nem tudják már eltartani őket.."

ha végig olvastad volna a válaszokat, láthattad volna, hogy mi a valódi helyzet..


a kérdés arra irányul, hogy ezt a helyzetet hogyan lehetne szerintetek megoldani..

2010. jan. 8. 11:37
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdés bőven túlmutat azon a problematikán, hogy most segély / nem segély. A gazdaság szerkezete rossz. Emiatt a társadalom szerkezete is rossz, ezek egymásra ható dolgok. Csak sajnos ez a probléma globális, és mi, mint kis ország, nem húzhatjuk ki magunkat a szabadpiacból és miegymásból pl. azért, hogy önellátásra térjünk át.


A segélyezés olyan, mint AIDS-re a C-vitamin. Az okokon sajnos nem változtat. És az áhítattal hangoztatott "munkahelyteremtés" és "külföldi tőkebevonás" szavak hosszú távon súlyos következményekkel járnak, amellett, hogy rövid távon talán valamit lendítenek a dolgokon.

2010. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
83%

Oké, ne álltalánosítsunk fogjuk rá, hogy nem a romákról beszélünk. DE: az összes segélyt felül kellene vizsgálni! Nem csak a szociális hanem a "beteg gyerek" támogatást és a nagycsaládosok segélyezését is.

Nagyon sok nem romát ismerek akik kihasználják a segélyeket és mellete feketén dolgoznak. Elviszik a gyereket orvoshoz párszor oda hordja... már is tartósan beteg lesz, pláne, ha fizet is a dokinak! Számoljuk: egy ilyen papírral emelt családi pótlékot kap, ingyen gyógyszer, ingyen bérlet, ingyen kaja, ingyen tanköny.

A nagy családosak között is van egy pár ismerősöm akik vállalkozók tehát papíron "szegények", persze ők is minden támogatási formát kihasználnak.

Utóiratként: senkit nem akarok megsérteni a fentiek közül, akinek nem ige ne vegye magára. Sőt a véleményem az, hogy aki tényleg beteg gyereket nevel annak több járna, szintén az ismerőseim között van egy súlyosan fogyatékos kislány aki az állam szerint egy szinten vagy egy 10 pöttyös ekcémás gyerekkel, aki lehet, hogy csak papíron az. Én is ekcémás vagyok, az allergiámból kapcsolódóan, és tudom, hogy nem olyan nagy dolog, hogy indokolt lenne a tartósan beteg diagnózis!

2010. jan. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
A munkabéreket meg kell emelni, a segélyezési rendszert meg átgondolni: másként kell szervezni a családtámogatást, a fogyatékossági támogatást és a munkanélküli segélyt is, mert ami van, az kész röhej.
2010. jan. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

A segélyekről nem lehet általánossságban beszélni.Meg kell nézni ki kapja és miért és mióta.Aki 20 éve nem dolgozik még közhasznú munkát se na azzal elbeszélgetnék.Egyes falvakban pl.sok minden nincs / jó út, tiszta árok, rendezett közterület stb./de van néhány erős férfi.Aztán ott a mult rendszer kérdése.Azokban az időkben kevés ember ment tovább a középiskolánál mert az értelmiségieket nem igazán kultiválta az a rendszer.Akkor a sima melósnak volt becsülete.Most fordítva van.Anyám 8 osztállyal dolgozta végig az életét.Ki gondolta volna hogy egyszer ez lesz?És diplomás se lehet mindenki hova vezetne ez?Viszont van felnőttképzés ahol be lehet fejezni az általánost és a nyolc osztályra lehet építeni jó néhány okj-s tanfolyamot ingyen és fizetnek is érte nem is keveset.Tudom mert a közelükben dolgoztam.Persze mondani se kell hogy egyesek csak a pénz miatt mentek tanulni dolgozni egyik se akart.Én 3 hónapja vagyok munkanélküli és nagyon elkeseredett.Nem akarok így élni mások nyakán kispénzből, rombolja az önbecsülésemet de így jártam.Szembe kell néznem azzal hogy 35 vagyok nem vagyok egy matyóhímzés nincsenek kapcsolataim a tanfolyamaimat én nyögöm ki és le vagyok maradva a fiatal csinos diplomás csajok siserehada mögött akik közül sokan -rendszerint kényszerből-elvállalnak minden ócska melót amíg nem lesz jobb mert rá vannak kényszerülve.A munkáltatók meg kihasználjlák és tapaszstalatból mondom hogy az utolsó semmi munkára is amit egy szimpla érettségivel is el lehet végezni olyan feltételeket kívánalmakat kérnek ami felháborító.Én azt mondom hogy aki lehúzott már sok évet tisztességesen és fizette a járulékokat annak kedvezzenek egy kicsit jobban

a tanfolyamok terén vagy a munkanélküli járadékot hosszabbítsák meg ne azzal csesszenek ki aki már bizonyított és tovább akar lépni az életben hanem azokat fogják meg akik már évtizedek óta kikerültek az APEH és a TB stb.látóköréből.Tudom hogy a közmunkábol sincs sok az is befektetéssel jár de legalább mennénk valamerre.

2010. jan. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:

sok jó válasz jött és nagyon örülök neki h egy anyázás sem. :) köszönöm mindekinek a véleményt, és aki épp ilyen gondokkal küzd, annak kitartást...


Én személy szerint egyetemen tanulok.. és azt sem tartom korrektnek ami körülöttem zajlik.. mert a diákok felének, aki államin van, IPhone-ja van, meg MacBookja.. simán ki tudnák köhögni a tandíjat, az ingyenes oktatást annak kellene adni, aki jól tanul , és rászorul..

most mondhatnátok, hogy könnyen beszélek, én is állmain vagyok.. igen igaz.. de én sem biztos hogy rászorulok.. biztos hogy nem lenne könnyű, de ki tudnák fizetni a szüleim is azt a tandíjat.. lehet h jobban is motiválna a tanulásban..


amugy, szerintem Magyarország fel fog nőni a feladathoz.. csak a szerkezetváltáshoz idő kell..

az egyik tanszékvezető tanár azt mondta (Magyar Állam és Jogtöri tanszék) hogy kb 50-60 év kell ahoz hogy ezek a szerkezeti problémák megoldódjanak.. (hozzott is rá példákat a magyar történelemből)


Én pozitív vagyok a jövőt illetően, bár még énsem tudom miből fogok megélni.


mégegyszer köszönöm mindekinek az értelmes válaszokat.

2010. jan. 8. 13:07
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
az egyetemi rendszerben azon is rengeteget lehetne spórolni, ha felemelik a ponthatárokat. így mindenki egyetemre megy szinte, első évben aztán kivágják, de egy évi tandíját megkapja az egyetem az államtól. inkább magasabb pontokat kicsit, aztán azok kerüljenek be, akik végig is járják.
2010. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
74%

Svédországban a 70-es években azzal kívánták fellendíteni a gazdaságukat,hogy megnyitták a határokat a letelepedni kívánkozók előtt.Mert úgy gondolkodtak,hogy több állampolgár+több munkahely=több befolyó járulék=több pénz az államkasszában

Rengeteg-rengeteg pénzt fektettek ennek megvalósításába.A letelepedőket megfelelő szociális segéllyel látták el,amit azért kapott,hohy 1x nyelvet tanuljon,2x foglalkozást tanuljon.Eü ellátást,lakhatást biztosítottak térítésmentesen,hogy minél több embert be tudjanak helyezni a munka világába.

Be is jött,nekik,mert ugye fut a svéd gazdaság.Az más kérdés,hogy ezek az emberek nem úgy asszimilálódtak,mint ahogy tervezték,és így nagy etnikai csatározások folynak Svédországban.Az ember már csak olyan,hogy a saját fajtájához valahogy szivesebben húz.

Kedves kérdező,nem úgy oldották meg,hogy gyertek be,de ne számítsatok arra,hogy támogatunk benneteket. Munkahelyek nincsenek,lakhatásotok,képzettségetek nincs,de melózzatok nekünk,mert különben megdöglötök!

Úgy gondolom,hogy Mo-n is az első módszer szerint próbálgatják megoldani a gondokat,csak valahogy útközben kifogy a szufla....

Mi a megoldás?!Sok péntől minden jobban működne.

2010. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
51%

Hm nincs munka?

Egyik ismerősön lázasan keres 2 embert két hónap múlva induló munkához,viszont jelentkező nincs.Addig mindenki meghallgatja,hogy jajj,de jó a pénz,meg be is jelentené,viszont amikor megtudják,hogy mg-i munkáról van,akkor nem kell,mert az"nehéz".Sokkal könyebb bemenni havonta a munkaügyibe,meg az önkormányzatra segélyért.

Enyébként tény:lopni nem az szokott,aki éhenhalás szélén áll.(mondjuk nem tudom hogyan is enné meg az mp4-et,ékszereket stb...)

2010. jan. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!