Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem ez lenne az igazi demokrácia?

Nem ez lenne az igazi demokrácia?

Figyelt kérdés

"Népuralom, egyenjogúság; az a politikai rendszer, melyben a népé a hatalom."


Namármost. Vegyük a Krím-félszigetet. Ott a lakosság elsöprő többsége megszavazta, hogy ők oroszok és Oroszországhoz akarnak tartozni. Aztán pl a Nyugat ezt nem fogadja el.


Akkor Koszovó esetében miért fogadta el?


Vagy pl a Falkland-szigetek esetében is, mivel a szigetek többsége brit származású, ezért arra voksoltak, hogy ők Nagy-Britanniához akarnak tartozni, az USA meg a többi pedig utasította Argentínát, hogy vegye ezt tudomásul, mert ez a népakarat.

Akkor Ukrajna, meg az USA, EU stb miért nem veszi azt tudomásul, hogy a krímiek meg oroszok és oda akarnak tartozni.


(Zárójelben megjegyzem, hogy az a szavazás teljesen törvényes volt, míg a jelenlegi ukrán vezetés, úgy, ahogy van most hatalmon, alkotmányellenes. Olvastam, hogy először az alkotmányt kellett volna megváltoztatni, hogy ez a vezetés felálljon, de nem tették meg, magyarul illegitimek, és ez senkit nem zavar.)


2014. júl. 24. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Te is tudod, hogy ez az egész nem a demokráciáról szól.
2014. júl. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hollófernyiges ***** válasza:

Koszovó helyzete más, mert az állam ahová tartozott, nem biztosította a lakosok számára az olyan alapvető jogokat, mint az élethez meg tulajdonhoz való jog: magyarul százezerszámra kergették ki a szerbek az albánokat. Ezek után a nemzetközi jog sem várhatja el, hogy lojálisak legyenek Szerbiához. A Krímen az oroszokat nem érte hátrányos megkülönböztetés. Másrészt az nem elfogadott, hogy egy közösség szavazással felülírja a nemzetközi megállapodásokat, egy határmenti falu lakói nem szavazhatják meg, hogy akkortól most tartozzunk Ausztriához. Népszavazásos területcsere csak mindkét állam beleegyezésével lehet jogszerű.

A Falkland-szigeteken meg soha élt számottevő spanyol lakosság, az első lakosai franciák voltak, azután Argentína csak jelzésként tartott fent egy kikötőt, míg 1840-ben el nem foglalták a britek. Azóta folyamatosan angol birtok és döntő többségében skót-walesi eredetű emberek lakják. Amúgy 1840-ben még a Krím sem volt orosz többségű.

2014. júl. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A demokrácia illúzió. Az nem demokrácia, ahol az egyik pártnak több pénze van kampányra, mint a másiknak. A valódi döntéseket a bankok és a multinacionális vállalatok hozzák, ez alapján pénzelik az érdekeiket képviselő pártokat, akik demagógiával és fals információkkal győzködik a szavazóikat. Továbbá a mai ember nem alkalmas a demokratikus gondolkodásra, mert túl buta és felelőtlen hozzá. A demokrácia lényege a felelős polgár és a felelős döntések. Amíg az átlag ember ösztön, vallás és indulatok alapján hozza meg a döntéseit, addig itt nem lesz demokrácia. Az átlag ember nem olvas sem gazdaságról, sem tudományról, sem morális kérdésekről ... pedig ezek határozzák meg ma az életet a bolygón és ezen tudás birtokában lehetne csak felelős döntéseket hozni. Ezt amit itt leírtam pár mondatban az emberek 98%-a soha életében nem lenne képes megérteni, pedig nyilvánvaló dolgokról van szó.


Krím esetében meg szimplán csak nem akarják, hogy Oroszország tovább erősödjön. Tojnak ezek a demokráciára.

2014. júl. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"a lakosság elsöprő többsége megszavazta, hogy ők oroszok és Oroszországhoz akarnak tartozni"


Ez még demokráciában sem működik így. Ha valahol megszavazza a lakosság, hogy ide vagy oda akarnak tartozni, akkor attól még nem tartoznak oda. Az osztrák falvak lépésről lépésre mennének át Ausztriába, ha ezt lehetne. Egy ország legfontosabb feladata hogy a területét megőrizze. Ez nem demokrácia kérdése.

2014. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*Az osztrák falvak lépésről lépésre mennének át Ausztriába


az oszrták határ mellet levő magyar falvak -elírtam

2014. júl. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pont ezért írom, hogy a demokráciának annak kéne lennie, hogy "népakarat". Pont ez az, hogy ilyenkor nem kéne, hogy ilyen vagy olyan törvény közbeszóljon.
2014. júl. 24. 13:03
 7/8 anonim ***** válasza:

nem létezik demokrácia...


egyébként meg a Krími szavazáson csalás volt.

a papírokon 120%-os a részvétel, ami mint tudjuk lehetetlen

2014. júl. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Pont ezért írom, hogy a demokráciának annak kéne lennie, hogy "népakarat"."


Tételezzük fel hogy minden döntést a népakaratra bízunk. Mi lenne belőle? Egy nap alatt anarchia. A népre max annyit lehet bízni hogy melyik hozzáértő vezesse az országot, operatív kérdést egyet se szabad tömegekre bízni.

2014. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!