Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az arab-izrael...

Mit gondoltok az arab-izrael konfliktusról?

Figyelt kérdés
Kérlek ne szidkozodjatok és emberi modón írjátok le a véleményeteket. Köszönöm.
2014. aug. 26. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Úgy gondolom, hogy egyik fél sem ártatlan, mind a kettő felelős a most kialakult helyzetért.
2014. aug. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mindkét oldalnak vannak bűnei. Annyi a különbség, hogy a liberális média mindenhol azt adja el, hogy szegény izraelieknek mennyire rossz, és mennyire gonoszak a palesztinok. És sajnos a szélsőjobb az ilyen dolgoktól erősödik, és ez széthúzást is generál a különböző politikai csoportok között. Szerintem se Izrael, se az arabok nem ártatlanok.
2014. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekem az a véleményem, hogy nincs értelme az egésznek. Azért, hogy egy sivatagos, terméketlen földért ezrek halljanak meg, nincs értelme. Izraelnek annyi a felelőssége, hogy ott van. És ezt az ott élő népeknek már rég le kellett volna rendezniük, vagy elfogadniuk, hogy az a maroknyi sivatagos föld többet nem az ő tulajdonuk. Minek akarnak földet ha hamarosan már nem lesz emberük, aki lakhatná? Ezért háborúznak? Tudhatnák, hogy vissza már nem fogják szerezni, viszont ezzel csak a saját népüknek ártanak az arabok. Ez olyan, mintha direkt az oroszlán közelébe mennék, mert az ő hibája, hogy megtámad, de mégis az enyém, hogy odamentem hozzá, hiszen a saját hibámból vagyok ott, saját magamra szabadítom rá az oroszlánt. Az arabok ezt az egészet el tudnák kerülni, békét köthetnének, mégsem teszik, inkább feláldozzák a gyermekeiket a békétlenségért. Mellesleg az arabok egymást jobban nyirbálják mint amennyire az izraeliek az arabokat, de hát a közel-kelet már csak ilyen.
2014. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Egyik oldal sem ártatlan. Mindkét félnek van extrémista rétege, de az a helyzet, hogy ez a réteg a palesztínok oldalán jóval nagyobb.


Az erkölcsi fölényt egyiküknek sem "adnám". Mint tudjuk, a háborúban nincs ártatlanság.

2014. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor mit csináljanak? Meneküljenek? Vagy hagyják megölni magukat, és hagyják, hogy az ellenség pusztítsa el azt, amit eddig felépítettek? Aki védekezik az ártatlan. Mert nem tehet mást. Nagyobb bűn hagyni, hogy egy országnyi ember elveszíti hazáját és családtagjainak nagy részét, mint védekezni és megmenteni több millió ember életét. Régebben, amikor még volt erkölcse az emberek nagy részének, azt tartották bűnösnek, aki nem védi a hazáját. És most azt, aki hagyja hogy az ellenség kezére jusson, és hagyja, hogy az ellenség ártatlanokat mészároljon le saját népéből. Ez olyan, minta valaki meg akar ölni valakit az utcán, és egy harmadik ember nem akar beleavatkozni, mert nem akar bűnös lenni. Ezért meghal egy ártatlan ember, és egy gyilkos megmenekül. Biztos, hogy jót cselekedett az a személy, aki inkább odébbállt és nem segített? Sokan halálbüntetést akarnak, arra az emberre, aki gyilkolt. Hát az nem érdemel halálbüntetést, aki egy másik ország ártatlan embereit gyilkolja, azért, hogy megszerezzenek egy területet? Azokat nem szabad lelőni, mert az súlyos bűn? Azok ellen nem szabad védekezni, és egy megfelelő pillanatban visszatámadni, mert mi is kegyetlen gyilkosok leszünk? Nektek elment az eszetek. Nem szabad embert ölni, nem szabad bevezetni a halálbüntetést, nem szabad megtámadni másik országot, de attól még köteles megvédenie egy embernek azt az országot, ahol fölnevelkedett, és ahol lehetősége volt tanulni, családot alapítani, még ha nehezen is. Talán a magyarok többsége nem ilyen, és támadja azt is, aki tök ártatlan és csak védekezik, támadja azt is aki a szegény betörőt leüti, nehogy leszúrja, de vannak országok ahol még tudnak gondolkodni az emberek, és nem menekülnek svédországba ha megtámadják őket, hanem védekeznek.
2014. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Értem mit akarsz mondani, és nem azért tartom "bűnösnek" Izraelt, mert védekezik, hanem azért, mert minden háború civil áldozatokkal jár, aki pedig civileket öl, akármilyen okból is, nem lehet ártatlan.

Minden tiszteletem az IDF-é, mert a légitámadások előtt értesítik a palesztín lakosságot, és megvetem az extrémista palesztínokat, amiért civilek közé telepítik a rakéta kilövő állásokat, de ettől függetlenül nem egy ártatlan életet oltottak ki az izraeli rakéták.


Az, hogy nincs jobb megoldás, nem azt jelenti, hogy az az egy kivitelezhető opció tökéletes, és támadhatatlan.

2014. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azarab-izraeli konfliktus egy pici resze egy sokkal nagyobb konfliktusnak, a nyugati es az iszlam kultura konfliktusanak. Vannak szelsoseges iszlamistak, akik Allah imadatat akarjak terjeszteni, es mivel Izrael a legkozelebbi nyugati tipusu tarsadalom, hat - egyelore -elsosorban azt tamadjak. De voltak iszlam tamadasok elszorva az egesz nyugaton, es egyre tobb lesz.

A szegeny palesztin nep vedelme csak lepel a Hamasz meg ISIS, meg Al-Kaida es a hozza hasonlok szamara.

2014. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!