Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van itt olyan ember, aki úgy...

Van itt olyan ember, aki úgy gondolja, hogy a WTC-tornyok nem a belecsapódott repülők miatt dőltek össze 2001 szeptember 11-én?

Figyelt kérdés

Én személy szerint úgy gondolom,hogy a világ egyik legnagyobb átverése a szeptember 11.-én történtek.

Akit igazán foglalkoztat a dolog az megnézheti ezt a tanulságos videót.:


https://www.youtube.com/watch?v=MP-Cunho7Ho



2014. szept. 12. 17:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
47%
Már nem azért, de ne egy youtube-videóból szedd az anyagismereteid ha lehet egyes acéltípusok akár 4-500 fokon is megolvadnak a rész és hasonló anyagok szennyezése miatt, de mindez amúgy se lényeg akárhány tűzoltóval beszéltem eddig mind azt mondta, hogy lehetséges, és ilyesmiben szerintem nagyjából csak ők a szakértők, olyan dolgokat nem veszünk mi számításba ami nekik triviális pl pincetűz miatt is összeomolhat a teljes épület mert a szellőzőnyílásokon annyi éghető gáz áramlik a fentebbi szintekre hogy az berobban, és ez csak egy szimpla példa.
2014. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező: nem kell megolvasztani az acélt ahhoz, hogy összedőljön. Én építőmérnök vagyok, terveztem szerkezetet tűzteherre, a lényeg: hő hatására az acél szilárdsága csökken, mondok neked számszerű példát:


vegyünk egy átlagos S235-ös szerkezeti acélt: ennek a tervezési szilárdsága 235 N/mm^2 (folyáshatárnak nevezik, de ez nem olyan folyás mint a vízé, hanem amikor húzás hatására képlékennyé válik, a lényeg, hogy erre az értékre tervezzük a szerkezetet). Namost kb 100 fokig ez állandó, 500 fokon már csak 140 N/mm^2, 600 fokon csak 70 N/mm^2. Namost 800 fokot simán elérsz azzal, ha az irodabútorokat meg papírt begyújtasz, nem beszélve a kerozinról. Ha valamit 235 N/mm^2-re terveznek, akkor az 400 fokon összeomlik. És nem kell az acélnak megolvadnia, elég, ha csak meggyengül. Azon kívül szerkezeti hibás is volt az épület, de ez már csak hab a tortán.


A földrengés tervezés meg egész más téma, azt nem kéne idekeverni...

2014. szept. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
11-es. De ez az épület nem olyan acéltípusból volt. Erre ennyi a magyarázat.
2014. szept. 12. 18:13
 14/37 anonim ***** válasza:
40%
Mi az, hogy nem olyan acéltípus? A szerkezeti acél az szerkezeti acél, és pont. Ráadásul minden acél így viselkedik.
2014. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
49%
Ja értem ez pont olyan acéltípusból volt amit csak a 2500 Celsiuson égő termit olvaszt meg bár 1500 fok sem lehet az acél olvadáspontja.
2014. szept. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
12-es. Én akkor is kétlem,hogy az az épület,így,ebben a formában összedőlt volna attól,hogy beleütközött volna pár repülő. Egyébként ha megnézzük a felvételek,akkor látszik,hogy amikor beleütköznek a repülők,utána egy ideig csak füstöl az épület. Na most tudjuk,hogy a füst a nem megfelelő égés terméke. Mégis egyszerűen összedől az épület egy kis füstölgés miatt. Ezeket a dolgokat nem csak én firtatom,hanem a tőlem sokkal,de SOKKAL jobban hozzáértő szakemberek is. Vegyük a kerozint. Attól nem lett volna olyan hőség,hogy megolvadjon az acél,ráadásul nagy része el is robban az ütközés pillanatában. Ja és nincs olyan acél,ami 4-500 fokon olvadna meg.
2014. szept. 12. 18:20
 17/37 anonim ***** válasza:
77%
Te nem érted: én nem azt mondtam, hogy megolvad, hanem hogy kisebb lesz a szilárdsága. Sokkal, 800 fokon már csak az eredeti 10%-a, és olvadásról szó sincs. És bizony a föst is iszonyat forró. A tökéletes égéssel égő láng ég 1200 fok körül, a füst persze hidegebb, de nem annyira sokkal.
2014. szept. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
15-ös,dehogy érted. Ba.ki nem lehetsz ennyire hülye. Én azt írtam,hogy az acél nem fog megolvadni szabad tűz hatására. Pl. termittel lehet megolvasztani,és hogy az alapzatnál megolvadt darabokat találtak,amikor több héttel is égtek. Még a kerozin begyulladása sem képes ilyen hőre.
2014. szept. 12. 18:24
 19/37 anonim ***** válasza:
54%
Ez komoly? Tényleg ha egy irodaházba becsapódik egy repülő ott mindennek tiszta égéssel füst nélkül kell eltűnnie, ez profi érvelés a részedről, és mi az hogy a kerozin nagy része elrobban tudod te milyen folyamatok játszódnak le egy robbanás során? Épp ezaz hogy jóval nagyobb hők vannak ott robbanásnál, mint szimpla égésnél és minden olyan "szakértőre" aki szerint nem omolhatott össze az az épület egy tucat mérnök jut akik be tudják bizonyítani, hogy lehetséges ami történt, de gondolom tipikus összeesküvés-elmélet hívő vagy ha van rá bizonyíték akkor tuti nem úgy történt, mert a bizonyíték megléte gyanús.
2014. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
66%

http://www.youtube.com/watch?v=kwvG5s_bt3M


Itt Dr Dulácska Endre professzor van ezen a videón, a 35. perctől kicsit mesél a WTC-ről. Magyarországon építőmérnöki körökben ő az Atyaúristen. Ő igazi szakértő, ha nem hiszed nézz utána, a BME építészmérnöki karán tanít, a Sziltan tanszéken.

2014. szept. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!