Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországban miért baj a...

Magyarországban miért baj a nacionalizmus, mikor más europai országokban teljesen természetes?

Figyelt kérdés
Amikor kulfoldon jártam észre vettem, hogy Europában a legtobb országban teljesen természetes a nacionalizmus, nálunk meg szinte mindegyik párt tiltja és hasonlok, de pl. én egy szláv országban szulettem és ott már oviban sulykolták belém a hazafiságot de a Norvégiában élo bátyám mesélte, hogy a munkahelyén volt már olyan hogy svéd zászlot égettek annyira nem birják egymást.Nem is ez a lénye hanem az,hogy miért "csak" Magyarországon számit szinte már bunnek?
2014. nov. 7. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Mert itt szinte mindenki valamilyen másik náció leszármazottja, de a nagyfokú népességkeveredés miatt ennek semmiféle, még érzelmi, kulturális, történeti alapja sem lehet, tehát merő zsigeri rosszindulat, feszültség, agresszió csupán, ami a "nemzeti" egységet aláássa. Nem véletlen, hogy gazdaságilag ott állunk, ahol.
2014. nov. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Az amiről beszélsz, az nem nacionalizmus, hanem ostoba gyűlölködés.
2014. nov. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Egyáltalán nem baj, csak az ostoba libsik mondják ezt. A normális liberálisoknak is fontos a Haza.

[link]

2014. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Mert volt itthon 50 év kommunizmus, aminek a legnagyobb ellensége a nacionalizmus volt. A kommunizmus/szocializmus lényege a nemzetek felettiség, az internacionalizmus.


Egyébként jól látod, kérdező. A német idejön, simán kirakja a német zászlót és mindenki leszarja. Én kiraknám a magyar zászlót a kerítésemre, egyből nyilasnáci lennék. Az árpádsávosba bele sem merek gondolni.

2014. nov. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem a nacionalizmus a baj hanem az, hogy egyes csoportok/pártok kisajátították maguknak. A másik probléma pedig, hogy sokan azt hiszik az a nacionalizmus ha minden más népet gyűlölünk vagy olyanokat hangoztatunk, hogy a Magyarok építették a piramisokat stb. Szerintem senki se fog leszidni, ha kiteszed a házadra a Magyar zászlót, de viszont ha olyanokat hangoztatsz, hogy "mi vagyunk a kiválasztott nép" akkor ne csodálkozz, hogy egyesek furán néznek rád.
2014. nov. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Magyarországon a nemzeti tudatot összekeverik a féktelen gyűlölettel.

Nincs olyan párt, szervezet ma Magyarországon, ami nem gyűlöletre építeni a hazafiasságát. Ha van ilyen, akkor javítsatok ki.


Meg származásra büszkének lenni, legyél büszke arra, amit te értél el.

2014. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kben az eszmével van baj hanem annak végrehajtóival.
2014. nov. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nacionalizmus magyar változata azzal egyenlő, hogy egy magát nacionalista vagy nemzetinek nevező réteg ki is akarja egyben rekeszteni a nemzetből azokat akik nem úgy értelmezik a nemzethez tartozást, ahogy a magát nacionalistának nevező polgár. Ha egy átlag német magát büszke németnek tartja az nem jelenti azt, hogy azt aki tesz erre, azt mindjárt nemzetgyalázó ellenség.


A magyar nacionalizmus egyenlő a frusztrált és kirekesztő gyűlölködéssel.

2020. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!