Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki sorkatona volt, annak is...

Aki sorkatona volt, annak is van dögcédulája? Tehát kapott?

Figyelt kérdés
Vagy csak a Hivatásosok kapnak?

2014. dec. 7. 14:41
1 2
 1/12 Sezlonyrugó válasza:
Én kaptam
2014. dec. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Igen, kaptak.
2014. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne kapott volna? És ehhez még sorkatonának sem kellett lenni. Az Eüsök is kaptak, akinek pl orvos vagy ápolónő volt a szakmája.
2014. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hordom is.
2014. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
A Petőfiben (rendészek,díszek,törzs) sorkatonáknak nem osztogattak, főleg nem ingyen. A ruhánk is volt vagy 50 éves, a zsoldunk meg vagy 3.000 Ft. Örültünk, hogy nem haltunk éhen, még hogy dögcédula.. Ennyit arról, hogy "kaptak", mint azt írta előttem valaki. Mester taníts...
2014. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

Akkor te csak anyámasszony katonája vótál ötöske.

Hahahaha...

2014. dec. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A Petőfi kifejezetten az ország belső védelmére képezte a katonáit. Rendészekkel, logisztikával, technikusokkal stb. Szerinted mennyire voltunk mi "anyámasszony katonája"? Köztudottan az egyik legkeményebb hely volt, ha nem egyenesen a legkeményebb. Ha viccnek szántad, gyenge volt, ha nem viccnek, akkor menj orvoshoz. Nálunk dögcédulát kizárólag az kaphatott, de az garantáltan, aki főbe lőtte magát őrség közben. (mert hogy ilyen is volt)
2014. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
5#-7# vagyok. 0% azért, mert nem kaptunk a Petőfiben dögcédulát? Normálisak vagytok gyerekek? :DDDD A kérdés arra vonatkozott, hogy a sorkatona is kap dögcédulát, vagy csak a hivatásos? Erre írta valaki(2#), hogy "KAPTAK". Én pedig leírtam, hogy MI NEM, ebből kifolyólag a "KAPTAK" nem lehet igaz mindenkire. Tehát azért a 0%, mert leírtam az igazat? Ez van, ha egy volt (valódi) sorkatona is megjelenik és borítja az asztalt?.. A Petőfiben (2001-2002) NEM JÁRT dögcédula nyomorultak. Ezt el@úrtátok gyerekek, nem kicsit... Nem azt írtam, hogy egyik sorkatona sem kapott országszerte, HANEM HOGY MI N.E.M KAPTUNK A PETŐFIBEN! Ennyire nem megy a szövegértelmezés skacok? Ne csodálkozzatok, ha egy haverotok, barátnőtök sincs, mert sötétek vagytok mint az éjszaka. Na részemről lezártam a témát... Jó ég..
2014. dec. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2014. dec. 7. 17:01
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Mondom én hogy ez anyámasszony katonája vót. Hisztisebb mint bármelyik jány.
2014. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!