Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Halálbüntetésnél miért nem...

Halálbüntetésnél miért nem hasznosítják az elítélt szerveit?

Figyelt kérdés

Kínában például hasznosítják, nincs is akkora szervhiány, mint Európában.


Akiket halálra ítélnek, ők általában valami nagyon súlyos bűnt követtek el.

A belső szerveikre úgysem lesz már szükségük.


Másrészt, így törleszthetnek a társadalomnak a bűnükért.



2014. dec. 13. 16:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

# 10


Igen, mert próbáltam mindent leírni, amivel egyetértek. Sőt szó szerint próbáltam megtartani mindent belőle, amivel egyetértek, hogy a lehető legjobban tudjuk fókuszálni a problémakört, kizárva ezzel a félreértések lehetőségét. Te magad is, amikor félreértetted, igazából nem kerültél vakvágányra tőle, csupán nem tértél rá arra a sínszakaszra, amit hozzáépítettem a kérdező sínszakaszához.

2014. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát azért sok múlik azon, hogy hogyan végzik ki a delikvenst.

Villamosszék után a belső szerveiből max. egy jó pörköltet lehetne csinálni, de méreginjekciót követően sem biztos, hogy sokra mennénk a szerveivel.

2014. dec. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Talán mert a két legelterjedtebb kivégzési mód, a villamosszék és a méreginjekció is használhatatlanná teszi az illetékes szerveit.

Kínában (eddig, mert most már ott se) is csak a golyó által kivégzettekkel és az akasztottakkal lehetett ezt a trükköt eljátszani.

2014. dec. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Alapból, belegondolni, hogy egy pedofil, gyilkos szívével élsz, lehet hogy nem egészséges...

De! Olyan törvény kellene, hogy a pedofil, megerőszakoló, gyilkosoktól minden jogot elvenni. Aztán szépen elaltatva kiszedni a szerveit, és felajánlani a transzplantációra váróknak, de úgy, hogy megmondva, hogy ez egy többszörös gyerekgyilkos szíve, elfogadja-e. Én elfogadnám, ha az életem múlna rajta, de biztosan van olyan, aki így visszautasítaná.

Kis off, de én visszahoznám a halálbüntetés mellett a testi fenyítést is. A sok tizenéves kölök randalíroz, balhézik, verekszik naponta. Ha meg kap egy apait, akkor ők húzzák az orrukat, néha a rendőrségig. Ott kezelésbe kéne venni, aztán mehetne a bajba!

2014. dec. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mert képesek lennének azért megölni embereket, hogy kivegyék a szerveiket. Kell egy máj egy jól fizető kuncsaftnak, végezzük ki a kérdezőt.
2014. dec. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!