Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha legalizálnák a marihuánát? Vagy mondjuk dekriminalizálnák? Nem elveszett ötlet, vagy teljes baromság? Nem mintha reális esélye lenne, vagy ilyesmi, csak kíváncsiságból kérdem.

Figyelt kérdés
Értékelném, ha normális válaszokat (is) kapnék köszönöm.
2015. jan. 3. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Én nem támogatom.

Személy szerint még az alkoholt is szigorítanám.


Magyarországon rengeteg a züllött ember, alkoholista, nem hiányzik melléje még több.


A mariska igaz nem olyan kártékony.Más probléma van vele.Aki rászokik, annál nagy az esélye, hogy egyre keményebb drogokhoz nyúlik.

Éppen ezért nem támogatom.

2015. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Támogatnám, amennyiben elég érett lenne rá a magyar társadalom.

De mivel nem az, ezért nem.


A cseheknél dekriminalizálva van és ott elég jól működik, de ott például akkora alkoholizmus sincs, mint itt.

Prágában lehet kapni füves fagyit is, de sajnos nem tudtam enni, mert elfogyott, ezért abszintos fagyit ettem helyette. :D

2015. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Én támogatom, de leginkább csak azért, mert aki eddig szívni akart, az simán meg tudta oldani. Rengeteg ismerősöm füvezik rendszeresen és nem az alja rétegről beszélek.


Ha legalizálva lenne, akkor csökkenne az ára és normális és ellenőrzött forrásból, normális minőség lenne beszerezhető. Az adóbevételről nem is beszélve.


Arról, hogy a keményebb drogok előszobája... hát nekem is megvan a véleményem, de totál más, mint az előttem szólónak. Ennyi erővel az alkohol meg a drog előszobája.

2015. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Örülnék neki.
2015. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sok értelme nem lenne, hiszen az átlag magyar nem tudná megfizetni, ugyanúgy csak a bűnözők és politikusok (ha ez két külön kategória egyáltalán...) élnének vele. Ők meg megteszik most is. Esetleg annyi "értelme" lenne, hogy utána azzal is lehetne mutyizni, de szerintem csak a nemzeti italboltok és a nemzeti óvszerboltok után fogják esetleg bevezetni, hiszen azoknak nagyobb a piaca, így többet is lehet lopni.
2015. jan. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Crisopher ***** válasza:
75%

Én támogatom. Elég sokan szívnak így is, egyre többen, a kriminalizációnak semmi értelme. És, hogy mik lennének az előnyei?

1) Ellenőrzött forrásból lehetne marihuannát szerezni, ellenőrzött árusító pontokon.

2) Adóbevételeket adna az államnak.

3) Az erre települt maffiát visszaszorítaná.


És hogy miért rossz a kriminalizációs politika?

Elsősorban azért, mivel a "minden tilos" elv odáig vezet, hogy nem lehet megfelelő prevenciós politikát tartani. Ésszerűbb lenne a fiatalkorúak számára bemutatni, hogy mi a különbség az elfogadható és a mértéktelen (káros) drogfogyasztás között, de amíg 100%-osan tiltott a marihuanna, addig erre nincs lehetőség, és csak azt hallja, hogy ez rossz, miközben a környezete pedig kínálja, és jó, hogy nem fogja tudni mi az, ami még megengedhető, és mi az ami még nem.

A fiatalok körében egyre elfogadottabb lesz, idővel muszáj lesz legalizálni.

És van még egy fontos oka. A hagyományos kábítószerek tiltása miatt egyre inkább terjednek a szintetikus kábítószerek, amiknek legtöbbször nem is tudjuk, milyen mellékhatása van. Éppen ezért is lenne fontos, hogy egészséges és nem egészséges drogfogyasztás között különbséget tegyünk. Ennek fontos előfeltétele a jogszabályi környezet megváltoztatása. Csak így lehet hatékony prevenciós politikát is folytatni.

2015. jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

"az átlag magyar nem tudná megfizetni"


He???

2015. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A cseheknél dekriminalizálva van és ott elég jól működik, de ott például akkora alkoholizmus sincs, mint itt."


O rly? [link]


Amúgy kontrollált keretek között elfogadható, tehát szigorú feltételekkel, de legalizálnám.

2015. jan. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
16:23: Mi köze a héliumnak a marihuánához?
2015. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vacuolum ***** válasza:
Én nagyon boldog lennék, ha fáj a fogam nem valami szar fájdalom csillapítót kellene bevennem (kellemes mellékhatásokkal pl.: Cataflam ami gyomor fekélyt vagy vérzést okozhat), hanem csak elszívnék egy jó cigit aztán maximum bárgyún mosolygok tőle 1-2 órát.
2015. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!