Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy szerezhetnék gázpisztolyt?

Hogy szerezhetnék gázpisztolyt?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok és szeretnék vásárolni egy vadászboltban gázpisztolyt. Viszont ennek mi a menete? Annyit tudok, hogy 18-at be kell tölteni és ha otthon tartom nem kell hozzá engedély. De ha utcára viszem akk igen. Azt szeretném megtudni, hogy hol szerezhetek ilyen engedélyt?
2015. jan. 11. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Asszem a rendőrségen. Adnak egy csekket amit befizetsz aztán majd postázzák.
2015. jan. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt halottam hogy venni és otthon tartani nem kötött életkorhoz. Ez igaz?
2015. jan. 11. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2/2 Időpont ma 21:34


Így van, egyedül az utcán való - szigorúan rejtve(!) - történő viselés van életkorhoz kötve, de te azon is bőven túl vagy.


Részletesen, jogszabályokkal:


[link]

2015. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vásáráshoz és az otthon tartásához nem kell engedély, szabadon megteheted. Bemész a vadászboltba, fizetsz és hazaviszed. A viseléshez kell engedély a rendőrségtől.

Csakhogy a téma más szempontból gázos (haha ééérted, gáázos :)) Olvasd vissza a témába vágó fórumokat az indexen pár hónapot. Ugyanis az önvédelemre általánosan ajánlott revolverhez manapság csak katasztrofális minőségű gáztöltény kapható, ami gyakorlatban 1-2 lövés után blokkolja a mechanizmust. 1-2 revolvertipus nem érzékeny erre, itt olvashatod:


"- Record Chief 2Inch 9 mm R Knall revolver (6-lovetu): 26.900- +MKH

- Umarex Colt Detective Special 9 mm R Knall revolver (6-lovetu): 37.900- +MKH

(Mint ismeretes, a jelenleg ujonnan kizarolagosan kaphato Wadie 9 mm R Knall revolvertoltenyekkel csak ezek mukodnek csappantyukiszakadas nelkul - ÖNVÉDELEMRE REVOLVERT!)"

[link]


A töltényprobléma óta páran áttértek az öntöltősre, mondván még az öntöltős kisebb üzembiztonsága is jobb, mint a kiszakadós töltény. (hogy értsd, ha az öntöltősben elcsetten, nem veti ki, stb, akkor egy önvédelmi helyzetben ott fogsz állni egy darab vassal a kezedben és értékes mp-ket kellene az újratöltésre pazarolni, stresszhelyzetben, esetleg gyakorlatlanul. Míg a revolver, ha elcsetten, csak húzod tovább a ravaszt. Most a tölténymizériától eltekintve, mert az említett két tipus többek szerint is megy a trágya gáztölténnyel)

2015. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kapott naprakész infót a kérdező , a viselési kérelme változott több kör a yardon és a postán is . A forgók közül a Colt D. viszi a Wadie PV- patront A Record nem volt teszt alatt ezt a fórumon is megerősítették . A Zoraki 914 ami klassz vagy Ekol S99 tipus .
2015. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Csak Beugrottam válasza:
A postán venni kell adattovábbítás iránti kérőlapot,ezt kitöltve (nekem a rendőrségen segítettek kitölteni mert törvényi hivatkozásokat is kell beleírni) a fegyverrel együtt be kell menni a területileg illetéke rendőrkapitányságra,ott megnézik fegyvert és a kezedbe nyomnak egy 3000 forintos csekket ,amíg azt befizeted addig intézik a papírokat, a befizetett csekkel vissza kell menni a rendőrségre.Ezzel vége is ,majd postázzák az engedélyt. (az összeg lehet ,hogy változott mert 2-3 éve csináltam végig és azóta nem érdeklődtem a dolog iránt.)Ja meg a rendőrségen is kellet valami 1500 forintot fizetni.
2015. júl. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!