Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy fogalmaznád meg azt,...

Hogy fogalmaznád meg azt, miért lettél nemzeti érzelmű és miért fontos Neked a nemzeti elköteleződés?

Figyelt kérdés
Szebb jövőt!

2015. jan. 22. 11:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez vagy van vagy nincs.
2015. jan. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy az első mondja.

Vagy van valakinek nemzeti elkötelezettsége, vagy nincs.

2015. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is a hagyományos értékeket helyeztem előtérbe, de azt megfogalmazni, hogy miért "lettem" ilyen érzelmú, azt nagyon nehéz. Én sosem váltam ilyenné, ugyanis mindig is ilyen voltam. Akkor kezdett el legjobban érdekelni, amikor kis koromban megtudtam, hogy felmenőim között szerepel az egyik legsikeresebb kuruc hadvezér, akinek a tasolya még mai napig is meg van.

De azt látván, hogy mivé fajulnak azok az országok, amelyekben a modern gondolkodás és agymenés uralkodik, mindig igazolódik bennem, hogy ez a jó irány, és nem az, amit azok követnek. Bár már ezt tőlünk nyugatra is egyre többen veszik észre szerencsére.


Én nem a mostani helyzet miatt vagyok büszke arra, hogy magyar vagyok, hanem azért, mert ilyen sok éven át képesek voltunk meg maradni, kevés olyan nép van, amely ennyi megpróbáltatás után mindig talpra tudott állni. Csak hogy az elmúlt 100 évet nézzük: túléltük Trianont, a 2. Világháborút és a kommunizmust.

2015. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

"amely ennyi megpróbáltatás után mindig talpra tudott állni. Csak hogy az elmúlt 100 évet nézzük: túléltük Trianont, a 2. Világháborút és a kommunizmust."


Ja, csak baromira nem álltunk talpra belőlük.


Trianont nem dolgoztuk fel, még ma is politikai kérdés, a nemzeti oldal világfájdalmának egyik központi kérdése.

A 2. világháborút dettó.

A kommunizmust sem gazdaságilag, sem szellemileg nem hevertük ki.

2015. jan. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4:

Ez így van, azt nem is állítottam, hogy kihevertük ezeket. Trianont nem is lehet kiheverni, mivel egy országot csak azzal lehet kiütni, ha elvesszük a területeit. Ha háborúban elesnek az emberek, azt a nemzet sokkal inkább megoldja, gondoljunk csak a török idejére, amikor is a lakosság nagy része odaveszett.

2015. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%

"De azt látván, hogy mivé fajulnak azok az országok, amelyekben a modern gondolkodás és agymenés uralkodik,"


Tehát a modern gondolkodás a rossz. Ahha... Jogos akkor inkább kövessük a 100 évvel ezelőtti gondolkodásmódot. Az asszony otthon a gyerekkel, az apa meg eredjen el dolgozni.

2015. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Az életem egy szerencsétlenség. Ebben a nyomasztó élethelyzetben szükségem van gyökerekre, és ezt a nemzetben találom meg. Amiatt, hogy nemzeti vagyok máris többnek vagy jobbnak érezhetem magam másoknál: akik nem elkötelezettek eziránt vagy akik más nemzet tagjai. Ezzel kompenzálom szerencsétlen életemet, így nyer létezésem értelmet.


Szebb jövőt!



Ui: Igen, ez irónia akart lenni. Arra akartam utalni, hogy valamihez képest pozicionálhatjuk magunkat. Ha "nemzeti"-nek, akkor azt mások, a "nem nemzeti"-ek kárára tehetjük, ahol - kimondva vagy kimondatlanul - is többnek vagy jobbnak érezzük magunkat. Például azért, mert régen élet nagyszerű magyar emberekhez hasonlíthatjuk magunkat, elvégre az ő sarjuk vagyunk, vagy állíthatjuk, hogy a magyar nemzet miért csodásabb más nemzetnél. És szerintem ez nem szerencsés, mert egy hamis illúzióba kerget (abba, hogy a magyarok jobbak mint a nem-magyarok).


Ha valakinek a "nemzeti" annyit tesz, hogy ezt az országot fontosnak tatja, tradícióit tiszteli, érte dolgozni, tenni hajlandó DE NEM GONDOLJA, hogy más országok vagy nemzetek rosszabbak vagy alacsonyabbrendűek nálunk - akkor tőlük elnézést kérek.

2015. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%

7:

Meglepődnél.... ;). Én ezt pont fordítva látom.


6:

Mi a baj azzal, amit felvázoltál? Netán az asszony dolga nem az, hogy a ygerekkel otthon maradjon, vagy mit próbálsz meg sugallni felénk? És ha te azt hiszed, hogy ez a legnagyobb ismérve a tradicionális gondolkodásnak, akkor olyan buta vagy, mint egy marék föld.

2015. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Hát azért a nők is dolgozhatnak ha netán úgy gondolják. Nem csak a nők dolga a gyereknevelés. Nem úgy élünk már h van 5 gyerek azt az asszon legyen mindig otthon. A nők is akarnak karriert.
2015. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszadásokat. Furcsa, hogy igazából senki sem tudta konkrétan megfogni, megfogalmazni, ahogyan én sem tudom ezt az érzést.
2015. jan. 22. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!