Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyire fontos ma a házasság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire fontos ma a házasság intézménye?

Figyelt kérdés

Nem állok egyik oldalon sem. Teljesen elfogadom, ha valaki úgy gondolja, hogy a házasság nélkül egy kapcsolat nem az igazi, de azt is megértem, aki csak felesleges megfelelési formalitást lát benne és azt vallja, hogy nélküle is lehet jó egy kapcsolat és lehet egy törvényes házasság is szar.

Érdekelne, hogy pl a nőknek mennyire fontos, hogy hivatalosan elveszik-e őket vagy inkább a tettekre és az életminőségre figyelnek?

Vagy mennyire életszerű, ha egy nő csak azért hagyja el a párját, mert nem vette őt feleségül?



2013. júl. 7. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Ha fontos valakinek a stabil család, akkor igen. Ha csak ba-ni akarsz, akkor csak nyüg.
2013. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

"Vagy mennyire életszerű, ha egy nő csak azért hagyja el a párját, mert nem vette őt feleségül?"


Nem azért hagyja el, mert nem vette feleségül hanem nem egyeznek a jövőbeli terveik. Nekem például a gyereket megelőzi a házasság.

2013. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami tény: a nem házasság, hanem együttélés elfogadottabb, mint régebben. A házasság mára már veszített a jelentőségéből, ha társadalmilag nézzük. Az élettársi kapcsolatból született gyerekeket sem éri hátrány, amiért nem házasságban született.


Ezen belül egyénileg változó. Van, akinek nagyon fontos, van, akinek nem. Nekem annyira nem lett volna az, de a - most már- férjemnek igen, neki fontosabb volt.

2013. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Nekem fontos.Nem lennék olyannal, aki nem akar elvenni
2013. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Törvényesen is a párom családtagja vagyok, felelősséget, kockázatot vállalunk egymásért, mindenben és minden téren közösséget vállalunk, anyagilag, jogilag, társadalmilag. Van jelentősége. Nem akárki vállalt volna fel így és nem akárkit vállaltam volna fel így, életem eddigi legkomolyabb és legfelelősségteljesebb döntésének tartom. Egy új szakaszba lépett az életünk a házassággal.
2013. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekünk is így teljes az életünk a férjemmel és kisfiúnkkal. Az 5-ös válaszoló már kifejtette bővebben, hogy miért :)
2013. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%
Barátnőm azért hagyta el a párját. Mondjuk ott az egész kapcsolat olyannak tűnt, hogy vagy 10 éve jártak, és a srác örökre az anyjával akart maradni, semmi továbblépés. Korábban kellett volna elhagynia!
2013. júl. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7-es: nem biztos, hogy elhagynia kellett volna hamarabb, hanem úgy viselkedni, hogy kiváltsa a férfi igényét az elköteleződésre.


Sok ökör pasi van, de azért a nőket sem kell félteni. Ha egy pasi igazi szerelmet és szeretet érez, akkor nem akar az anyja mellett maradni.

2013. júl. 7. 22:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Off: Amit a 8-asban írsz,jókora hülyeségnek tartom,mert aki Anyuci kisfia,annak arra van igénye,legyen mellette akár egy olyan Nő is,aki 6szor lekörözi az Anyját.De ez más tészta.Csak hidd el,van olyan,amiről Te úgy írsz,hogy nincs.:) Na remélem érthető....

On: Én a kérdésedre úgy tudnék válaszolni,hogy szerintem még ma is fontos a házasság intézménye,bár tény hogy elterjedőben van a másik felállás is,amiről írsz.Nő vagyok,de lettem már majdnem azért elhagyva - illetve eléggé megviselte a kapcsolatunkat,mert nemet mondtam a Páromnak a lánykérésre.Szóval teljesen életszerű ez akkor visszafelé is gondolom.

2013. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Érdekes módon a következő barátjából ki tudta váltani az elköteleződést, és most már boldog házasok. A korábbi srác meg még mindig anyuci kisfia. Az ilyen pasikat egyértelműen el kell kerülnie annak, aki szerelemre, családra vágyik.
2013. júl. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!