Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha gazdag az ember, teli van...

Ha gazdag az ember, teli van pénzzel, azt egyáltalán lehet élvezni itthon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel pl. sikeres vállalkozó az ember, vagy nyer a lottón.

Szerintetek tudná kivel élvezni azt a pénzt itthon, vagy mindenki csak kihasználná hogy előnyhöz jusson általa?

Vagy mindenki csak irigykedne rá? Hogyan viszonyul az átlag magyar emberek a gazdag társaihoz? Nem valami jól igaz? Külföldön meg más a helyzet nem?


2015. jan. 25. 22:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én mondjuk lottót nyernék, azt el nem mondanám senkinek, szép folyamatosan költeném 1-2 dologra ami kell éppen, jogsi, nyelvvizsga, diplomafélév. Mellette meg csinálnék valami vállalkozást, vagy legalább a látszatát, és szépen csordogáltatnám át a pénz benne, így kívülről az látszana hogy becsületes munkával szerezgetem lassacskán a pénzt.
2015. jan. 26. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem egy kis boltom van. Sokan irigykednek rám, még azok is akiknek több pénze van nálam.
2015. jan. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés, ha az ember magából indul ki. Sokféle ember van. Először is, néhány exponált, elsősorban politika-közeli ember kivételével nem lehet tudni a családok gazdagságát. Az, hogy valakit BMV-vel, vagy Audival látnak furikázni, csak azt mutatja, hogy jól megy neki. De hogy ezt éppen el tudja tartani, vagy vehetne akár egy repülőgépet is, az nem derül ki.

Másfelől a boldogság nem pénzkérdés, hanem a saját tevékenységgel való elégedettség kérdése. Ismerek "szegények" és "gazdagok" között is boldog és elégedetlen siránkozó embert is.

Az azonban nyilvánvaló, hogy gazdagabban más színvonalon és igényekkel lehet boldognak lenni.

2015. jan. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tetszik a kérdésed és mint érintett, válaszolok is.

Gazdag családban nőttem fel, tehát nem újgazdagok vagyunk. A szüleim nagyon sok pénzt fektettek a tanulmányaimba és elég fiatalon már magas beosztásban dolgozom, kapcsolat nélkül.Több nyelven beszélek, ennek köszönhetem legfőképp a sikereim. Az éves bevételem nettó 90510000 Ft. Szerintem Magyarországon ugyanúgy lehet élvezni a pénz nyújtotta lehetőségeket, mint bárhol máshol. Nekem eddig még nem volt rossz tapasztalatom amiatt, mert gazdag vagyok. Nyilván vannak irigyeim, de nem provokálom őket és nem mutogatom a vagyonom. 1 teljes éven át törtem a fejem azon, hogy megvegyem -e álmaim kocsiját, aztán megvettem, mert úgy voltam vele, hogy megérdemlem, megdolgoztam érte, az meg hogy mások erről mit gondolnak, nem érdekel. A kihasználást illetően nem tudok sokat mondani. Nem nagyon keresek új barátokat, minden barátom/barátnőm már legalább 5 éve barátkozik velem, nagyrésze inkább 10-15. Másokkal meg teljesen zárkózott vagyok, a legfontosabbon kívül nem beszélgetek senkivel. Próbálkoztak már sokan, hogy segítsek nekik munkát találni, de ilyenekbe nem mentem bele. Nekem sem segített senki és én nem is vagyok hajlandó felelősséget vállalni senki után sem. Önzőn hangzik, tudom, de ez van. Nekem személyszerint nincs sok különleges hobbym, ami nem lenne megoldható Magyarországon. Egyedül a szörf az, ami miatt el kell utaznom mindig. Golfozni, színházba/moziba járni, bulizni, lazulni itt is lehet. :)

2015. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Értem köszi.


"Nekem sem segített senki és én nem is vagyok hajlandó felelősséget vállalni senki után sem. Önzőn hangzik, tudom, de ez van."


Ez nem önzés. Én ha nyernék a lottón nem segítenék senkinek sem. Biztos pl hogy ha az osztálytársaim vagy a munkatársaim megtudnák ezt, például Rolls Royce-szal mennék suliba/munkába egyből mindenki a haverom akarna lenni, meg hirtelen milyen jófej leszek, ezelőtt meg kb. mindenki leszart. Úgyhogy mivel én sem kaptam semmit, így nem is fogok visszaadni.

2015. jan. 27. 11:42
 16/17 anonim ***** válasza:

14. vagyok.

Rosszul fogalmaztam talán. Az oktatást például támogatom. Anoním adományokat adok iskoláknak (nem pénzben) és az intelligens, de szegényebb sorsú gyerekeket szponzorálom. Szívesen segítek másoknak, de munkát szerezni valakinek nagy felelősség. Mi van, ha nem úgy dolgozik, ahogy majd elvárják tőle? Engem hoz szégyenbe, mert én szóltam az érdekében. Viszont, ha valaki tényleg nagyon megszorul, azt kisegítem.

2015. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket például én is támogatnám, de azért meggondolnám hogy kinek az oktatását támogatom...
2015. jan. 27. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!