Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzem azt, hogy a...

Csak én érzem azt, hogy a feministák igazából azt gondolják, hogy régen a férfiak előnyben voltak, és ezért most ők akarnak előnyben lenni?

Figyelt kérdés
Szerintem a nők mindig csak a jó oldalát nézik a feminizmusnak. A valóság az, hogy a nők gyakorlatilag semmiben sincsenek hátrányban, sőt. De jólesik nekik hisztizni nekik. A feministák meg nem egyenlők jogokat akarnak, hanem "egyenlőbbek" akarnak lenni. Arra sem látok semmi bizonyítékot, hogy kevesebbet keresnének. Egyébként ha már a nők rinyálnak: a nők bizonyítottan enyhébb büntetést kapnak a bíróságokon, a gyerekeket szinte mindig nekik ítélik, ezen kívül ha kisminkelik magukat és felöltöznek ribinek ( ahogy a mnagyar nők nagy része teszi), akkor olcsóbban kapnak dolgokat, előnyben vannak. Ha jól néznek ki, akkor meg gyakorlatilag sínen van az életük.Tényleg, annyira szar lehet nőnek lenni :D.Egyébként meg ha "egyenlőek" akarnak lenni, lehet menni bányába dolgozni, vagy útépítésre. Oda vhogy nem akarnak. Szóval összefoglalva: a feministák azok, akik a nekik kellemes dolgokban egyenlőek vagy többek szeretnének lenni, a kellemetlen dolgokat meg a férfiakra hagynák, és sztük mindenért a férfiak a hibásak. Lassan ott tartunk már, hogy ny@ljuk ki a nők seggét, csak azért, mert nőnek született. Hihetetlen. Igen, elég sok férfit hallottam, akik teljesen tönkrementek válás után, és ugye érdekes: a hajléktalanok 90% férfi. Vajon miért? A nők annyira hátrányban vannak,h kb 7-8 évvel tovább élnek. Vannak nők, akik „érdekes” dolgokból élnek, viszont sztem a többség egyszerűen eltartatja magát. Az is érdekes, hogy a felsőoktatásban tanulók többsége szintén nő. Ott is nagy hátrányban van. Nem az a baj, hogy hülyeségeket beszélnek, hanem az, hogy elérik, hogy idióta törvényeket hozzanak. Nemrég olvastam, hogy Új-Zélandon olyan törvényt fogadtak el, hogy ha találkozol egy nővel egy bárban, megisztok vmi (alkoholt), szeretkeztek, és másnap a nő megbánja és feljelent, akkor téged le fognak csukni nemi erőszakért. Vagy olyan törvényt terveznek (asszem bécsi egyetemen ), hogy legyen 50% százalék nő és 50% férfi. Ezen az egyetemen az van, hogy tesztet íratnak mindenkivel, tehát az okosak bejutnak, a butábbak nem. így akakult,h jóval több férfi lett ezen a szakon, mint nő. Tehát a megoldás,h tegyünk be rosszabb képességű nőket az jobb képességű férfiak helyére,csak hogy a nők ne rinyáljanak. Szánalmas. azt még hozzátenném, hogy itt írta egy nő(!), ezen az oldalon, hogy a mai 20-30 éves nők ( többségük)teljesen el vannak telve maguktól, csak mert nőnek születtek, és azt hiszik,h mindent megtehetnek. ez nagyon igaz. Egyre beképzeltebbek, férfiasabbak. az igazi nő meg nagyon ritka.

2015. márc. 6. 14:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy nemcsak te érzed így, de hogy nem igaz, az biztos.

A feministák között is vannak ostobák, se többen, se kevesebben, mint másutt. De állításaid összességükben nem állják meg a helyüket, legfeljebb elvétve találhatsz ilyen példákat.

2015. márc. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
34%

A feminizmusnak semmi köze a nemek egyenlőségéhez, egy egyszerű soviniszta ideológia. Ráadásul már az is hazugság, hogy a múltban, vagy ma néhány iszlám államban elnyomják a nőket.

Valójában pont a férfiak vannak diszkriminálva, kezdve a nők korkedvezményes nyugdíjjal, vagy az általános hadkötelezettséggel, de ez a lista sajnos nagyon hosszú.

2015. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

JÁR A POFON TORRENTÉTŐL!



Normális vagy, ember? A feminizmus EGYENLŐSÉGET HIRDET JOGILAG, Te meg összemosod (szerintem igenis szándékosan) a NŐSOVINIZMUSSAL, ami ugyanakkora f...ág mint a hímsovinizmus. A glass ceiling ismerős? A jelenség pontosan azt helyzetet foglalja magába, mikor egy nő kizárólag a neme miatt nem tud feljebb jutni az üzleti életben, pedig a profitorientált cég finansziális helyzetét egyenesbe tudná hozni( magyarul kimenteni a stagnálásból, hogy újra nyereséges legyen). Mivel Én a KAPITALIZMUST támogatom, a női kvótát pontosan annyira tartom értelmesnek, mint a tádzsik, üzbég netán felcsúti kvótát- az kerüljön LEGFELÜLRE, AKI PROFITOT TERMEL!!!


Másrészt nem tudom hol látsz Te olyat, hogy az értelmiségi réteg eltartatja magát, ilyet max a piroskörmösnarancsszolis p.csák tesznek, de akinek pld. gazdasági diplomája van, az nem fog így tenni. Azért meg nehogy már bocsánatot kelljen kérnem, hogy életem legfőbb célja nem az otthon ülés kölykök között( meg kell említenem, akinek e szituáció az idill, csak ne erőltesse rám, mert lesznemulass')!


Szóval olyan pofon kéne Neked a témával kapcsolatban, mint amilyet a kardoskúti gyerek kapott!


Aljona

2015. márc. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*tiszteletben tartom, akinek e szituáció a megtestesült idill
2015. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

" feminizmus EGYENLŐSÉGET HIRDET JOGILAG, Te meg összemosod (szerintem igenis szándékosan) a NŐSOVINIZMUSSAL"


Ez igaz, de a feministák 99%-a soviniszta.

2015. márc. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

#3:

Yepp. Nekem 8, hogy milyen nemű aki profitot termel :D.


Azért a "glass ceiling" néha ott húzódik, hogy a valakién pörgés helyett valamit a szakmában is kellene produkálni, vagy fordítva. Ez persze csak az én tapasztalatom, mivel az összes munkatársnőm akire fel tudtam nézni és tanulni tőle szakmailag, az megrekedt középmanageri szinten (a többi fokozathoz nem volt elég... "törtető"). Nem általánosítok, de eddig minden felsővezető nő, akit megismertem, az egy fontoskodó p.csa volt (akár ügyfél, akár cégen belül) bolygónyi szakmai lyukakkal. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden női felsővezető ilyen...

2015. márc. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hűha... Nagyon tipikusan gondolkodsz.
2015. márc. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Yepp.

Nem a gondolkodásom, a tapasztalataim ezek.

Lehet leszavazni, meg nyomatni az igét reggelig, de akkor is ezt tapasztaltam. Ennek ellenére sem zártam ki az ellenkező eshetőség lehetőségét :DDDD

De rendben van!


Minden nő, aki nem cégvezető, az egy alulértékelt és meg nem becsült, féreismert-lekezelt-elnyomott árva lélek. Aki pedig ott van, az mindenki egy szakmai SuperWoman! :D Ez így megfelel?

2015. márc. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Én nem érzem úgy, hogy a nők elnyomnának. Szerintem nagyon is helyes a férfi-nő egyenlőség. Az általad felsorolt helyzetek:


-- Arra sem látok semmi bizonyítékot, hogy kevesebbet keresnének.


--> Nemrég olvastam egy nőtől (hogy hol, ki tudja már?!), hogy ő kevesebbet keres a munkahelyén, pedig éppen annyit dolgozik mint egy férfi.


-- nők bizonyítottan enyhébb büntetést kapnak a bíróságokon


--> Ez nem a női felsőbbrendűséget bizonyítja, sőt. A nők (ha tényleg úgy van, ahogy írod) azért kapnak enyhébb büntetés, mert a férfiakban (lehet, hogy a nőkben is) él az a tudat, hogy a nők a gyengébbik nemhez tartóznak.


-- a gyerekeket szinte mindig nekik ítélik


--> Már nem azért, de a gyerekekkel többnyire a nők nevelik, még mai napig is.


-- a nők bizonyítottan enyhébb büntetést kapnak a bíróságokon, a gyerekeket szinte mindig nekik ítélik, ezen kívül ha kisminkelik magukat és felöltöznek ribinek ( ahogy a magyar nők nagy része teszi), akkor olcsóbban kapnak dolgokat


--> Tudják, hogy kell felállítani a férfiak micsodáját :)) Ha gondolod te is kisminkelheted magad, de akkor megtörténhet, hogy elver valaki.


-- Ha jól néznek ki, akkor meg gyakorlatilag sínen van az életük.


--> Ez így volt a feminista mozgalom előtt is, csak akkoriban az összes gazdag családból származó nőre igaz volt. Ezért sem a feminizmus a hibás, hanem a férfiak farka :)). Nincs olyan törvény, hogy muszáj eltartani a szép nőket :)))



-- Lassan ott tartunk már, hogy ny@ljuk ki a nők seggét, csak azért, mert nőnek született.


--> Már nem azért, de én imádom, ha a körülöttem élő nők boldogak, ezért sok mindent megteszek, hogy könnyebbé tegyem az életüket. Senki sem kényszerít, magamtól teszem. Nevezzük ezt lovagiasságnak :)) Egyénként én inkább elől nyalom őket :))


-- Igen, elég sok férfit hallottam, akik teljesen tönkrementek válás után, és ugye érdekes: a hajléktalanok 90% férfi.


--> Pontos statisztikákat mondasz, vagy csak a hasadra ütöttél? Kolozsváron kevés a hajléktalan, egy jó éve nem láttam egyet sem (vagy csak észre sem veszem őket).


-- Nemrég olvastam, hogy Új-Zélandon olyan törvényt fogadtak el, hogy ha találkozol egy nővel egy bárban, megisztok vmi (alkoholt), szeretkeztek, és másnap a nő megbánja és feljelent, akkor téged le fognak csukni nemi erőszakért.


--> Nem szeretnék kötekedni, de gondolom már te is hallottál olyan esetekről, amikor a férfi leitatta a nőt, és utána megerőszakolta. Lehet, hogy arrafelé gyakran történik olyan, hogy a férfi leitatja a nőt, aztán megerőszakolja, és azt mondja, hogy a nő akarta.


-- Vagy olyan törvényt terveznek (asszem bécsi egyetemen ), hogy legyen 50% százalék nő és 50% férfi.


--> Te írtad, hogy csak tervben van. A tervek pedig gyakran elbuknak.


-- Szánalmas. azt még hozzátenném, hogy itt írta egy nő(!), ezen az oldalon, hogy a mai 20-30 éves nők ( többségük)teljesen el vannak telve maguktól, csak mert nőnek születtek, és azt hiszik,h mindent megtehetnek. ez nagyon igaz. Egyre beképzeltebbek, férfiasabbak. az igazi nő meg nagyon ritka.


--> Én szeretek férfi lenni. Ha nő lennék kevesebb nővel szexelhetnék :))

2015. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, a kérdezőre gondoltam, hogy ezek "tipikus" gondolatok. Ha lesz időm reagálok hosszabban. Rövidebben az én álláspontom az, hogy még most sincs egyenlőség (vagy inkább egyensúlynak mondanám) és ennek hol a női nem, hol a férfi nem esik áldozatául, egyik sem szerencsés.
2015. márc. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!