Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért ellenzi és/vagy miért...

Miért ellenzi és/vagy miért nem támogatja sok ember azt, hogy MO. Belépett az EU. -ba és a NATO-ba?

Figyelt kérdés
Aki ellenzi az miért? Nem hasznosabb ez, hogy több nagyhatalom "velünk van"?
2010. febr. 21. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Az EU-t azért, mert semmi hasznunk nincs belőle, ugyanis valakik az uniós támogatásokat lefölözik és a maradékból meg már semmire sem jut.

A NATO-t pedig azért, mert így küldhetjük a katonáinkat Irakba meg Afganisztánba.

2010. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hasznos mert felkarolnak pénzt adnak, hátrány mert szabályokat szabnak amik hátrányosak lehetnek.


előnyre kár példát mondanom biztos tudod mik a jók.


hátrányra példa: pl betiltották a régi asszem 100Wattos izzókat, helyettük egy fos gyenge drága a KÖTELEZŐ.


Régebben volt a mizéria a tojás meg az uborka stb körül is. Megszabták, hogy mekkora uborka felel meg az eladásra vagy tojás. Ha egy uborka túl kicsit volt vagy göcsörtösebb, akkor az már nem ment át az EU-s mércén.

2010. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehúznak minket anyagilag, nélkülük is vannak komoly adósságaink. Valós problémáinkat ők nem oldják meg.
2010. febr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem ellenzem egyiket sem. Azok vannak kevesebben, akik igen. Ők viszont számarányukhoz képest túlságosan hangosak.
2010. febr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A NATO-tagság ellenzését még nem nagyon hallottam, és azt nem is értem, igaz eddig nem volt szükségünk a NATO segítségére, de akármikor lehet. Az EU-tagságot valóban azért ellenzik, mert szerintük semmit nem kapunk az EU-tól. Ami persze nem így van, kapunk mi, csak nálunk azt sem arra használják, amire kapjuk, bár ez ellen folyamatosan születnek szabályozások és ellenőrzési módszerek. Amúgy meg hosszú távon szerintem az EU-tagság sem rossz, Európa nagyon közelít egy USA jellegű szerveződéshez, bár attól még messze vagyunk, de ha egyszer egy olyan létrejön, Magyarország nem lenne önállóan verseny- és életképes mellette. Ja és igaz, hogy az EU eddig nem sok problémánkat oldotta meg, de egyedül se tudtuk volna azokat megoldani...
2010. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az EU pályázatok nagyon is jók....ngyon sok pénzt osztottak már ki és rengeteg vállalkozást húztak ki a kakából vagy épp segítettek elindulni.A NATO meg NAto...katonai védettség mindig kell,mert sajna soha nem lehet tudni.De mondjuk nem tudom mi lett volna amikor bombázták Jugoszláviát...mármint ha nem lettünk volna tagok.
2010. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hülyeség az egész! Minek nekünk kapaszkodni a nagyokba. Gondoljátok h ők majd segítenek a kicsiken? Szerintetek nekik mi hasznuk volt abból h felvettek bennünket? Mi az ő érdekeik? Amugy meg ez nem országok közötti unió, hanem minden országból a nagytőke politikai képződménye, sok ország emberei ellene vannak, nyugaton is. Arra jött létre h olyan hatalmat előnyt biztositson a nagytőkének, h a közép, kis vállalkozók, bérből élők őrült hátrányban, elnyomásban legyenek. Kuss a nevük. Szerintem minden országnak lenni kell önrendelkezésének, és magának kell úgy kormányozni h az fejlődést hozzon, nem pedig a nagyobbaktól várni a megváltást, mint az óvónénitől! Gondoljátok h ők azért vannak h a mi fejlődésünket szolgállják?


A NÁTO is egy fos, milyen gáz már ha egy ország olyan gyenge h nem tudja megvédeni magát? Mit érdekel engem Afganisztán, és ha sokan nem értünk vele egyet? Akkor a szemét politikusok miért viszik ki a katonákat, csakhogy az USA seggét nyalják? Szánalmas!

2010. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!