Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nem háborodtak fel az...

Hogy nem háborodtak fel az emberek a munkaerőpiac szón, és annak igen gyakori használatán?

Figyelt kérdés

Mik az emberek újkori pénzért kapható rabszolgák??? S) Ja és nem voltam még alkalmazott, csak foglalkoztató. Tehát nem személyes sértettségből írom. (Bár az ember legrosszabb főnöke saját maga, mert ha talpon akar maradni, és fejlődni, akkor sokszor amit mással nem tenne meg azt magával képes.)

Soha nem használtam a dolgozok, vagy a munkások megszólítást, emberek vagy kollégák - ha én is részt vettem abban a munkaterületben aktívan.


2015. ápr. 26. 00:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
"Hogy nem háborodtak fel az emberek a munkaerőpiac szón, és annak igen gyakori használatán?"- Háborgok én már régóta, csupán gyenge a hangom hozzá.....a "fentieket" úgysem érdekli....
2015. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
38%
Már megérte kiírni a kérdést, ha te változtatsz ezen. :D Egy normálisabb "főnökkel" (inkább vezetővel, mert a vezető vezet a főnök meg diktál) jobb van a munkaerőpiacon. :D
2015. ápr. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, te is eladod a munkaerőd, csak te abban a helyzetben vagy, hogy formailag magad fizetsz magadnak, de igazából a megrendelők, vevők, szolgáltatást igénybe vevők fizetnek a szellemi vagy fizikai munkádért, akár szellemi, akár termelői.
2015. ápr. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 ConnectCare ***** válasza:
93%
Azért hívjuk piacnak, mert piacként viselkedik. Van keresleti és kínálati oldal és a munkabér, a munka ára annak függvénye, hogy mekkora a kereslet az adott szakma képviselōje iránt. Nem rabszolgapiacot kell ettōl elképzelni természetesen, de itt is ajánlatokat tesznek a felek egymásnak és szerzōdések köttetnek. Mind ahogy az egy piacon lenni szokott.
2015. ápr. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
22%
A kapitalizmusban a munkaerő árú. Az árúk eladása és vétele piacon történik. Mi ezzel a probléma?
2015. ápr. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
80%
Miért kellene ezen felháborodni? Normális ember ezt nem rabszolgaságként éli meg, hanem lehetőségként, és olyan tudást kínál, amire a piacnak szüksége van.
2015. ápr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
7%
Mert az emberek buták.
2015. ápr. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
3%

"A kapitalizmusban a munkaerő árú. Az árúk eladása és vétele piacon történik. Mi ezzel a probléma?"


Az hogy még nem tiltották be a kapitalizmust.

2015. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
20%

A "munkaerőpiac" szót nem tartom sértőnek, mert nincs megszemélyesítve. Ellenben azt hogy egy munkaadó vagy annak családja (főleg ha újgazdagékról van szó) becézget egy általa foglalkoztatott embert, az marha sértő.


Amit hallottam már: munkásom, melósom, alkalmazottam stb. Megszemélyesítve/kijelentve hogy ő az "enyém" és alattam van. Mint a rabszolgák.


Legutóbbi barátnőjelöltnél aki szént újgazdag paraszt család tagja... így beszélt: szóltam a melósomnak hogy xy dolgot csináljon. Ennél a pontnál felfőtt az agyam oszt beolvastam. Aztán még nagyképű kegyed volt megsértődve. A keresztnevét szökő évente egyszer ejtette ki.


Ezek az emberek azt hiszik ők jót cselekszenek azzal, hogy valakit alkalmaznak, és ezzel jogot formálnak arra hogy kisajátítsanak egy személyt. Csak azt felejtik el, hogy egy munkatárs felvétele, jóformán üzlet. Megveszik a munkaerejét/tudását ezzel előnyt kovácsolva a cégnek. Hol van itt az alá/fölérendelt szerep, persze munkában a munkaadó a főnök, de van egy határ amin nem léphetnek át.

2015. ápr. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
95%

Az elméleti közgazdaságtan úgy működik, hogy


Természet + munka = javak.


Ez részletesebben kibontva 4 tényezőre oszlik:


Föld + Tőke (befektetés) + Vállalkozó (kockázat) + Munkaerő = Javak (szükségletkielégítési cikkek, beleértve az immateriálisat is, pl. szellemi termék, szolgáltatás)


A javak létrejöttük után kikerülnek a piacra, és ott cserélnek gazdát, mozognak a bőség felől a szükség felé, a pénz (ellenérték, negatív érték) pedig ellenirányú mozgást végez.

Ennek az alapvetésnek a felrúgása, ha munkaerőpiac vagy földpiac létezik, a pénzpiacról már nem is beszélve. (Ugyanilyen felrúgás a pénzt értéknek tekinteni.)


Alkalmazotti jogviszony = rabszolgaság: olyan szempontból, hogy a "proletárnak" (aki nem rendelkezik elég tőkével ahhoz, hogy vállalkozzon) nincs választása, értékesítenie kell áruként önmagát, mint embert a "munkaerőpiacon", ha életben akar maradni. Az ókori Rómában (ami sok szempontból a modern civilizáció prototípusa volt) sem különbözött sokban a rabszolga és a proletár - az utóbbinak vannak alapvető jogai, nem lehet megölni, ilyesmi.


A mai világ egyik csúcshazugsága, hogy a kapitalizmussal a szocializmust állítja "szembe", pedig valójában a szocializmus kőkemény államkapitalizmus, ahol még az a szabadságod sincs meg, hogy kinek adod el magad, az államnak vagy köteles (KMK!) eladni magad (szabadúszó prosti vs. strici futtat).

2015. ápr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!