Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nem háborodtak fel az...

Hogy nem háborodtak fel az emberek a munkaerőpiac szón, és annak igen gyakori használatán?

Figyelt kérdés

Mik az emberek újkori pénzért kapható rabszolgák??? S) Ja és nem voltam még alkalmazott, csak foglalkoztató. Tehát nem személyes sértettségből írom. (Bár az ember legrosszabb főnöke saját maga, mert ha talpon akar maradni, és fejlődni, akkor sokszor amit mással nem tenne meg azt magával képes.)

Soha nem használtam a dolgozok, vagy a munkások megszólítást, emberek vagy kollégák - ha én is részt vettem abban a munkaterületben aktívan.


2015. ápr. 26. 00:14
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Szavaknak hatalma van.


A "humán erő forrás" az már nem is emberi agy szüleménye.


Amúgy a szocializmusban is volt maszek, magánszféra, nem mellesleg a multiktól erősen védve.


Arról van szó, hogy nem fogunk itt rendszert váltani, azt soha nem lent szokták, és sokan. Hanem a sértő és lekicsinyli szavakkal természetesé válnak dolgok amik előtte nem. A munkavállaló kifejezte, hogy az a munkát ami amire jelentkezett elvállalta, de nem csak a szerkezeti ellem. (Amúgy a munkatörvény könyve szerint át volt vezényelhető máshova is - tudom).


Tény én is mint munkaadó dolgozom egy rakás, még több embernek is legtöbbször mint az általam foglakoztatott emberek.


Az alkalmazottam, alkalmazottak a (cégnél) és munkaadóm szavak nem sértő szerintem. - lehet ezzel csak én vagyok így. Bár ha mindegyik ember a beosztottam lenne az még egyszerűbb lenne. - ja és ennyit a telefon és autógyártásról.


A szavaknak teremtő ereje van.


humán erőforrás - ettől ha valaki nem háborodik fel, az kasztrendszerben gondolkodik

2015. ápr. 28. 22:52
 22/33 anonim ***** válasza:
72%

"humán erőforrás - ettől ha valaki nem háborodik fel, az kasztrendszerben gondolkodik"


Ekkora baromságot is régen olvastam!

2015. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 The Vault Dweller ***** válasza:
86%

Azért hívják munkaerőpiacnak, mert az egyik oldalon munkaerőt kínálnak, a másik oldalon meg munkát.


Az ember csak akkor leszek pénzért kapható rabszolgák, ha nem nekik fizetnek a munkájukért, hanem a gazdájuknak.

2015. máj. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Mindenki csak egy csavar a gépezetben, vagy még az sem, de ettől a megfogalmazások kihatnak.


A kripli és buzeráns és a rokkant és meleg közti különbségre akartam utalni. Ha még érzékletesebb akarok lenni a nyomorék szó olyan mint a munkaerő, a humánerőforrás meg a a péniszét más azonos neműekkel kényeztető. Tehát "testi nyomor" és szexualitásra kiélezni, és arra hogy csak egy csavar valaki a gazdaságban szerintem ugyan olyan sértő. Főleg így "csavarpiac" egyetlen apró darabkája. Hogy ezt hogy nem lehet érteni.

2015. máj. 1. 15:19
 25/33 The Vault Dweller ***** válasza:
86%

Na, itt van a kutya elásva: hogy SZERINTED ugyanolyan sértő.


A valóságban a legtöbb embernek viszont nincs baja azzal, hogy a munkaerőt munkaerőnek nevezik. A humán erőforrás meg pont hogy az igazságot mondja el: bizony, az ember egy erőforrás. Méghozzá a legértékesebb, mivel ahol humán erőforrásra van szükség, ott a humán erőforrást mással nem lehet helyettesíteni, csak korlátozottan.


Ezért van az, hogy a világ gazdagabbig részén a munkaerő kerül a legtöbbe egy cégnek.

2015. máj. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
21%

"a világ gazdagabbig részén a munkaerő kerül a legtöbbe egy cégnek"


Attól függ, milyen cégnek, mert járulékokkal együtt "1 db munkaerő" ma is óriási teher egy kisebb vállalkozásnak. Főleg ha nem szürkén, hanem 8 órára van bejelentve azzal a bérrel, amit valójában is kézhez kap.


Egyébként a rabszolgasággal annyi párhuzam azért van, hogy egy fix béres dolgozó ember akármennyi hasznot is hajt a cégének, ő abból nem lát több pénzt általában, jutalom, prémium (megint csak köszönhetően a remek adórendszernek) alig van valahol. A fizetések pedig nagyjából olyan szinten mozognak átlagban, hogy abból meggazdagodni aligha lehet.

2015. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 The Vault Dweller ***** válasza:
0%

Előző, ha fizetésből meg lehetne gazdagodni, egy idő után senki sem dolgozna. Egyébként a gazdagság is relatív, egy átlag norvég munkás például kifejezetten gazdag egy magyar minimálbéreshez képest (meg szinte minden másik emberhez képest) viszont szegény Bill Gateshez képest.


A munkabérből nem lehet meggazdagodni, de van lehetőség arra, hogy meggazdagodj máshogy: a felesleges pénzed befektetésével (így gazdagodott meg Warren Bufett, a világ második leggazdagabb embere: újságkihordással kezdte gyermekkorában, egész életében szerényen élt, és az így felhalmozódott pénzét fektette be) vagy vállalkozással, vagy tanulással.

2015. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Az nagyban ügyeskedéssel lehet csak meggazdagodni - jómod még elérhető egy jól fizet szakmával - , meg az is kell, hogy nem csípnek fülön miközben meggazdagodsz, és kész a többi ritka szerencse aminél esélyesebb a Lottó. Ismerek pár magyar milliárdodost, és pár euro multi milliomost - dolgoztam nekik - barátságos ember vagyok és megbízható, így nem csak beajánlottak a másiknak, de sok mindent meséltek is, és láttam is - már mindegyiknél szerintem elévültek az ügyek, azért ezek nem Gyurcsány patkányok, de 5-10 éveket húzhattak volna le pár húzásukért. Warren Buffett valami 165 évet kb. , és ott még el sem évül az USA-ban az adócsalás, ha jól emlékszem. Ha száz Forintot lopsz tolvjk vagy, és ha 1 milliót is, de ha 1 milliárdot már "uram" és gazdag ember. Néhány sudri bunkót, mint múltkor a Bentley-seket, a túl sok társszerv, megvesztegetésének hiányában lecsuknak 1+ milliárd után is.


Ja a legdrágább a munkaerő szöveg jó volt. Még volt ~20-25 év - a jóléti államok kora - amikor igaz is volt. De már a Holland szociális ügyekért felelős miniszter is bejelentette "Vége a jóléti államoknak." A sport cipők zömét varró gyermek kezek, és a sok EU-ba importált költség takarékos mocskot okádó gyárakból jövő árú dömping már kifordította vagy visszafordította ezt.

Jó Autógyártást, Mexikóig nehéz elvinni, ezért hozzánk hozzánk és a törökökhöz, meg a dráguló volt szoc. blokkba. A lényeg már nem azt a kort éljük, amikor a munkás drága, jó a munka vállalok 3-5% elviszi a munka bérek több mint negyedét, és még 10-15% megint a negyedét, de az egész így sem lényegi. Azért nem BRIC országokban készül az összes autó, mert félnek - joggal - , hogy azok ellopják a technikai tudást. De már a Németeknél is - "egymás haját vágják" - , a szolgáltatás az erős.

2015. máj. 2. 16:25
 29/33 The Vault Dweller ***** válasza:
21%

"Az nagyban ügyeskedéssel lehet csak meggazdagodni - jómod még elérhető egy jól fizet szakmával - , meg az is kell, hogy nem csípnek fülön miközben meggazdagodsz"


Ne haragudj, nagybátyám 3 szintes házban lakik Ausztráliában, egy igen előkelő negyedben, egy óriási saját telek közepén. Saját vízvezeték-szerelő cége van, és telik belőle mindenre, luxus terepjárótól kezdve a világkörüli utakon át. Most Angliában alapít céget. Nem ügyeskedett, nem csalt, hanem adott egy szolgáltatást, ami tetszett az embereknek, fizettek érte, és most ő gazdag.


Az, hogy csak csalással lehet meggazdagodni, kommunista hazugság.


Bill Gates sem azért lett gazdag, mert lopott, hanem azért, mert készített egy op-redszert, amit az egész világ használ. Warren Buffett sem csalással gazdagodott meg, hanem kereskedelemmel. Semmivel sem nagyon bűnöző, mint egy piaci kofa. A kofa is drágábban adja el a javakat, amikhez hozzájut, Buffett is.


"Ja a legdrágább a munkaerő szöveg jó volt. Még volt ~20-25 év - a jóléti államok kora - amikor igaz is volt. De már a Holland szociális ügyekért felelős miniszter is bejelentette "Vége a jóléti államoknak." A sport cipők zömét varró gyermek kezek, és a sok EU-ba importált költség takarékos mocskot okádó gyárakból jövő árú dömping már kifordította vagy visszafordította ezt. "


Mese habbal.


A jóléti államok rendelkeznek jelenleg a legstabilabb anyagi háttérrel. Már 100 éve vége van a jóléti rendszereknek, legalábbis folyton ezt hajtogatják a csóró országok önkényurai, aztán valahogy mégis az lett a vége, hogy a gazdag demokráciák csak nem mentek sehova.


A holland szociális ügyekért felelős miniszter az meg egy ember, jó lenne, ha azt is részleteznéd, hogy miért mondta, amit mondott.


Az árudömpingen meg hadd ne röhögjem el magam. Jajj de rettenet, hogy a kínaiak gyártják helyettünk a ruhát, meg az Iphone-t, csak éppen azt felejted el, hogy a haszon nagy része ugyanúgy a jóléti államok felé áramlik (mivel az ő gyáraikban készíti a kis kínai az olcsó cuccot) illetve hiába a keleti dömping, a világ legnagyobb hozzááadott értékű termékeit Európában és Észak-Amerikában készítik.

2015. máj. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Bátyádról nem mondok semmit, családtag, tiszteletben tartom.


"Bill Gates sem azért lett gazdag, mert lopott, hanem azért, mert készített egy op-redszert" - a bekapcsoló gombót tudta hol van, meg tudott rendszer- nem operációs, hanem üzemi - -vezérlési programot írni kicsiben. Már hivatalosan is a Apple Lisa OS-ének a nagy team munkában készült mása a WIN 1.0 és a kifejlesztő csoportban pár munkanapnyit vett részt. Akkor még Xerox egér mint periféria az Appletől jött mint ötlet. A naiv barátokhoz nem szokott Steve Jobs, a frusztrált kis különc zseni, aki csinált a magyar 60-as 80-as IQ-jú embereknek, ja az az USA-ban az 80-as 100-as közti IQ-jú többség egy így könnyen eladható op-rendszert, a kis Gates meg csalással mint jó barát meglátogatta és elopta amit csak tudott az ötleteiből. évtizedes elsőkézből és bő évszázados másodkézből való széleskörű mély tapasztalatom van a témában.


Államkapitalizmus csúcs vezetői és vörös bárók mikor és mit mondtak azt is elemezhetjük. Hát nem ezt. De az "Oszd meg és uralkodj!"-hoz, a kommunisták ˇ1/4 igazsághoz adtak 1/5-öd maszlagot a nyugatról, új nézőpontot így könnyebb eladni, mint egy majd félezer éves múltra vissza tekintő maszlagolásra rákenni valamit - elég levenni a leplet. Én is ülhetnék ilyen dolgokért, ha lett volna nyomozás, de már elévült.


Warren Buffett gépfegyver és oltóanyag és tízed annyi embernek való rizs, hogy fel is használják, igazán szépen adta át előbbi mocsoknak.


Tudod az én bejárónőm is jól keres, az öt plázás boltosé 1996 óta nem kapott fizetés emelést. Ha megengedhetjük, a saját portánkon polgárok rendet és kellemes környezett tartunk. Egy ember vagyok a hétmilliárdból, mint a bejárónő aki a saját munkájával nálam jobban is járt mint én, - tiszta nyugi -. csak az például nekem nem hiányzik. Nálam: Nyugalom=halott vagyok. Tehát csak a régi mondás miatt, a szemét dombon, vagy palotában úre az ember? A sok újgazdag magyar a szemét dombon, majd talán az unokája. Ez nem csak kell a fogyasztó. Holland milliárdos Holland ő tízed annyira sem, multi-kulti mint egy átlag Holland középosztály béli polgár dinasztia sarja.


"világ legnagyobb hozzááadott értékű termékeit Európában és Észak-Amerikában készítik." - pár nyelv tudással és jó diplomákkal/vagy igazán jó diplomával. Nem a török nyelvű BOSCH üzemben és raktárban Németországban csapodik le a haszon.


Én ismerek nem olyan magasan képzett embert, akit Magyarországra német fizetéssel csábítottak vissza. És itthon az ingatlan és szolgáltatás nem kevéssel olcsóbb, még ha minden más drágább is. - írtam kik viszik haza, és milyen arányban a fizetéseket.

2015. máj. 5. 08:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!