Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy nem háborodtak fel az...

Hogy nem háborodtak fel az emberek a munkaerőpiac szón, és annak igen gyakori használatán?

Figyelt kérdés

Mik az emberek újkori pénzért kapható rabszolgák??? S) Ja és nem voltam még alkalmazott, csak foglalkoztató. Tehát nem személyes sértettségből írom. (Bár az ember legrosszabb főnöke saját maga, mert ha talpon akar maradni, és fejlődni, akkor sokszor amit mással nem tenne meg azt magával képes.)

Soha nem használtam a dolgozok, vagy a munkások megszólítást, emberek vagy kollégák - ha én is részt vettem abban a munkaterületben aktívan.


2015. ápr. 26. 00:14
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
26%
Mellesleg beleszülettünk ebbe az állapotban, azért nem háborodunk fel. Megszoktuk, hogy eszközök vagyunk, alkatrészek az önmagáért létező állam- és társadalomgépezetben.
2015. ápr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

Alkalmazotti jogviszony = rabszolgaság


Ez erős, vadkapitalizmus ok, talán így van.

2015. ápr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%

Én az Emberi Erőforrások Minisztériumával nem vagyok kibékülve.

Mintha a Mátrix c. filmben lennénk akkumulátorok.

2015. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
29%
Az alkalmazotti viszony filozófiai értelemben vett "rabszolgaság" mivoltának kérdésében nemigazán játszik szerepet az, hogy vadkapitalizmus van, tehát a tőkés korlátlanul kizsákmányolhatja a dolgozót, vagy nem korlátlanul, csak az ésszerűséget, emberiességet meghaladó mértékben (jelenleg ez van), vagy az alkalmazott szigorú törvényekkel védve van (mint pl. Svédországban). Ez mindegy, hiszen a jól tartott rabszolga is rabszolga. Csak akkor csökken a kiszolgáltatottság mértéke, ha az alkalmazottnak növekszik az önérdekérvényesítő képessége a saját helyzetének kialakításában, ezt a célt szolgálnák a szakszervezetek.
2015. ápr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:03


A rabszolgaság: "A rabszolga olyan ember, akit megfosztottak személyes szabadságától, tárgyként kezelik és mint ilyen, valaki másnak a tulajdona. A rabszolgák adásvételének a neve rabszolga-kereskedelem. Fontos jellemző, hogy a szabadságtól való megfosztás fizikai vagy intézményesített erőszakkal történik"


Tehát ameddig feltudok mondani, és át tudok menni másik helyre, esetleg saját céget alapítok... addig ez "filozófiailag" sem rabszolgaság. Csak hibás következtetés és 2 dolog közt hibás párhuzam vonása.


Lehet a kurucinfón ellősz 2 ilyet te vagy az isten, de aki tud gondolkodni az hülyének néz.

2015. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
85%
Utálom a szót, ugyanúgy a "humán erőforrás" kifejezést, de ettől függetlenül ez egy személyes hozzáállás, és nem sokat tehetek ellene. Meg ahogy írod nem a kifejezésmód a lényeges, hanem a bánásmód, és az ezt legimitáló törvényi háttér.
2015. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
24%
#15: Direkt idézőjelbe tettem a szót, és kiemeltem, hogy itt filozófiai fogalomról van szó, tehát a filozófiai szabadság irányából megközelített "rabság" és a szolgaság (hiszen kétségkívül szolgálod a céget) egyesítésével nyert, átvitt értelemben értett "rabszolga" fogalom, nem a tényleges történelmi-társadalmi fogalom.
2015. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
81%

"Alkalmazotti jogviszony = rabszolgaság "


AKkor gyártsál magadnak autót, telefont, műtsd meg magad, termelj meg mindent.....

2015. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Én csak arra lennék kíváncsi, hogy a sok nagyszájú aki a "köcsögpénzeseket" szólja le, vajon képes lenne e megalapítani, felfuttatni, és életben tartani egy komolyabb céget, a fél életét rááldozni, és folyamatosan tartani a hátát a megrendelők előtt...persze könnyebb leszólni őket mint végiggondolni mit is kell tenni azért hogy valaki többre vigye.
2015. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

# 17 hiába rakod időzőjelbe. Mert ha valaki alkalmazott egy cégnél, sehogy nem lehet rabszolga. Lehet sok szóval illetni (pl eladja a lelkét stb) De az hogy rabszolga az sem filozófiailag, sem gondolatmenetében nem helytálló.


Mint ahogy bemásoltam, a rabszolgának nincs választása, fizetést sem kap, és mindenféle emberi jogoktól megfosztják. Ergó egy "tárgy"


Ha ezzel a gondolatmenettel élek: A WC rabszolgája leszek, mert takarítanom kell. Senki nem mondta hogy takarítanom kell, feltéve ha nem akarok bűzös budit.


De ha vállalkozó vagy, akkor meg a megrendelők rabszolgája vagy... ez is baromság, mert nem kényszerít rá senki.


És még sorolhatnám a sort...

2015. ápr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!