Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka ennek a jelenségnek?

Mi az oka ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés

Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy az oldal látogatása során feltűnt, hogy egyes névvel rendelkező/nem rendelkező, de %, illetve stílus alapján felismerhető válaszolók előszeretettel szólják meg a magyar embereket, a magyarságot adott kérdéssel kapcsolatban.

Persze, ha már a kérdés elemeit kicserélem, mondjuk a magyarságot cigányságra, akkor már nem osztják az észt, a nagy megmondóemberek eltűnnek.

Holott az adott esetben a faji hovatartozás nem releváns információ, az egyenlőség nevében ugyan úgy felhozható bármelyik csoport.

Gondolok itt arra például, hogy mai nap folyamán is kikerült egy kérdés az oldalra, amiben azon elmélkednek, hogy a magyarok mire lehetnek büszkék?

Természetesen a már jól megszokott csapat megérkezett és osztotta az észt, hogy itt senki ne legyen semmire büszke bla bla bla.

Ennek megfelelően feltettem a kérdést a válaszolóknak, hogy akkor Mező Misi miért is büszke arra, hogy roma?

Aztán ahogy már fentebb írtam, a mélyen tisztelt társaság hirtelen elcsendesedett, valahogy már nem tartották fenn a véleményüket.

Mi lehet ennek az oka?

Talán nyakig vannak sértődöttséggel?



2015. jún. 3. 17:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

"Holott az adott esetben a faji hovatartozás nem releváns információ"


Hogy érted, hogy nem releváns? Mi releváns ha már a faji hovatartozás sem?

2015. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
9%

"Ennek megfelelően feltettem a kérdést a válaszolóknak, hogy akkor Mező Misi miért is büszke arra, hogy roma?

Aztán ahogy már fentebb írtam, a mélyen tisztelt társaság hirtelen elcsendesedett,"


Nem csendesedett el, csak te hiszed azt, csak mikor ezt beírtad a még vitatkozók a Kodály-módszert szapulták, és sokan nem néznek vissza kérdésekre, ráadásul az, hogy most egy cigány büszke arra, hogy cigány annak mi köze van ahhoz, hogy egy magyar mit gondol a magyarságról? A kettőnek köze nincs egymáshoz!

Meg ha van valami, ami vicces volt az annyi, hogy igazából senki, te sem! Tudott bármit írni, amire büszkének kellene lennie minden magyarnak!

2015. jún. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Egy fő már magára ismert.

Örülök, hogy írtál, legalább van egy élő példa is az olvasók előtt:)

2015. jún. 3. 18:59
 4/25 anonim ***** válasza:
29%

Szalmabábérveléssel mégis mit csináljunk? Mező Misi nem a cigányság, a cigány múlt, a cigányhegedűsök, a cigányzenekar vagy a cigánypecsenye miatt büszke cigány mivoltára, hanem amiatt, hogy ő, mint cigány, példamutató magatartást tanusít, és igenis követnie illene mindenkinek. Ha ez szerinted ugyanaz mint büszkének lenni Adytól-Zrínyiig bárki _MIATT_ (nem rájuk, miattuk! Nagy különbség!) a magyarságra, akkor továbbra sem tudunk veled mit csinálni.


Mert rájuk lehet büszkének lenni. Büszke vagyok arra, hogy miket alkottak. De ettől én, mint egy másik magyar nem leszek több.


Nagyon nagy keveredés van a fejekben a büszkeséggel kapcsolatban (mert nem egy típusa létezik), és tudod az a baj, hogy míg "ti" habzó szájjal "antimagyar" meg "magyarellenes" szövegeket skandáltok, mi csak legyintünk, amiért nem értitek meg miről beszélünk. Pláne, ha nem veszitek észre, hogy nekünk érveltek (mint most, Mező Misivel kapcsolatban).

2015. jún. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Mező Misi nem a cigányság, a cigány múlt, a cigányhegedűsök, a cigányzenekar vagy a cigánypecsenye miatt büszke cigány mivoltára, hanem amiatt, hogy ő, mint cigány, példamutató magatartást tanusít, és igenis követnie illene mindenkinek."


Mondjuk amikor a TV-ben nyilatkozott pont nem erről beszélt, hanem szimplán a származásáról, mert erről faggatták.

2015. jún. 3. 19:12
 6/25 anonim ***** válasza:

"Egy fő már magára ismert.

Örülök, hogy írtál, legalább van egy élő példa is az olvasók előtt:)"


Nem ismertem magamra, csak végigolvastam az ominózus kérdés válaszait...

2015. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 19:12


Én is erről beszélek. Ha csak ennyit mondott, akkor ez az érvelés. Ez az érvelés pedig nem valid. Ha meg azt találja mondani, hogy a cigányprímások miatt büszke cigányságára, akkor pedig bocs, de ugyanakkora ökör, mint azok, akik például a magyar népmesék miatt büszke magyarságára. A magyarságra való (általános értelemben vett) büszkeség pedig megint más. Elismerem, ezek homályos határvonalak, de nagyon nagy baj összekeverni őket. És itt is összekeveri általában mindkét oldal. Ami szomorú, mert mindkét oldal egyből csak vagdalkozni tud, két soros kommentek miatt. Tényleg megéri?


Bár csak a magam, és viszonylag széles ismerettségi köröm nevében beszélhetek természetesen, akik nem az itt lévő GYK-s kommentelők :-)

2015. jún. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Dehogynem ismertél magadra, már oitt is tereled a szót, hogy nem egyről van szó.
2015. jún. 3. 19:24
 9/25 A kérdező kommentje:
Akkor már csak a 66%-os kommentelővel kell letisztáznod, hogy Mező Misi véleményed szerint egy ökör.
2015. jún. 3. 19:38
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Hallod igazán válaszolhatnál a kérdésemre: "egy cigány büszke arra, hogy cigány annak mi köze van ahhoz, hogy egy magyar mit gondol a magyarságról?"
2015. jún. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!