Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az oka ennek a jelenségnek?

Mi az oka ennek a jelenségnek?

Figyelt kérdés

Gondolom nem vagyok egyedül azzal, hogy az oldal látogatása során feltűnt, hogy egyes névvel rendelkező/nem rendelkező, de %, illetve stílus alapján felismerhető válaszolók előszeretettel szólják meg a magyar embereket, a magyarságot adott kérdéssel kapcsolatban.

Persze, ha már a kérdés elemeit kicserélem, mondjuk a magyarságot cigányságra, akkor már nem osztják az észt, a nagy megmondóemberek eltűnnek.

Holott az adott esetben a faji hovatartozás nem releváns információ, az egyenlőség nevében ugyan úgy felhozható bármelyik csoport.

Gondolok itt arra például, hogy mai nap folyamán is kikerült egy kérdés az oldalra, amiben azon elmélkednek, hogy a magyarok mire lehetnek büszkék?

Természetesen a már jól megszokott csapat megérkezett és osztotta az észt, hogy itt senki ne legyen semmire büszke bla bla bla.

Ennek megfelelően feltettem a kérdést a válaszolóknak, hogy akkor Mező Misi miért is büszke arra, hogy roma?

Aztán ahogy már fentebb írtam, a mélyen tisztelt társaság hirtelen elcsendesedett, valahogy már nem tartották fenn a véleményüket.

Mi lehet ennek az oka?

Talán nyakig vannak sértődöttséggel?



2015. jún. 3. 17:45
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Már válaszoltam.

Leírtam, hogy ferdítettél, így nincs miről beszélni.

Sajnos ma elmarad a sikerélmény;)

2015. jún. 3. 19:46
 12/25 anonim ***** válasza:
31%
Csak a te gyűlölettől eltompult agyadban létezik ilyen jelenség, kedves kérdező. De majd meggyógyulsz, csak kell hozzá 20-30 év.
2015. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Befutott a második versenyző:)
2015. jún. 3. 20:00
 14/25 anonim ***** válasza:

# 9/13 Időpont ma 19:38


Mutasd már meg ezt az ominózus nyilatkozatot, mert én nagyon nem így emlékszem arra, amit mondott mint te.

2015. jún. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Volt egy műsor, valami X faktor utánzat, amikor nem látták az énekest első körben, hanem csak hallgatták.

Na annak az első? részében beszélt erről.

2015. jún. 3. 20:39
 16/25 A kérdező kommentje:
Egyébként Mező Misit én nem tartom ökörnek azért, mert büszke a származására, a félreértések elkerülése végett, mert szerintem nincs abban semmi, ha valaki büszke arra, hogy mondjuk cigány vagy borsodi.
2015. jún. 3. 21:23
 17/25 anonim ***** válasza:

# 16/16 Időpont ma 21:23


Látod? Nem ment át teljesen amit írtam.

Lehet, sőt legyen a származására büszke. De ne azért, mert a száztagú cigányzenekar is cigány, vagy Gipsz Jakab sztársportoló (bocsánat a fantázianévért, nagyon kevés sportot nézek és nem jut eszembe egy sem) is cigány.


Én is büszke vagyok, hogy magyar vagyok. De nem azért, mert volt egy Teller Edénk, egy Karintynk, vagy Zrínyink. Rájuk büszke vagyok. De nem miattuk vagyok büszke magyarságomra.


Érzed a különbséget?

2015. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
9%

"Leírtam, hogy ferdítettél, így nincs miről beszélni.

Sajnos ma elmarad a sikerélmény;)"


Tulajdonképpen ma neked maradhatott el valami sikerélmény, mert én aztán végképp nem ferdítettem semmiben, de jól van, elég furcsa az a vita, ahol az egyik fél kijelenti, hogy neki van igaza, főleg úgy, hogy szerintem azt sem tudja miben! Szerintem meg nekem van, én legalább tudom, hogy miben! ;)

2015. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerény véleményem szerint, ha teszel valamit a hazádért - arra büszke lehetsz.

Ha más tesz érte -azért maximum hálásnak lehet lenni.


Érdekes dolog ez a nemzeti büszkeség.

Arra büszkének lenni, amit mások elértek, akikhez csupán annyi közünk, hogy "egy alomból származunk".

Vagy nem...


"volt egy Teller Edénk, egy Karintynk, vagy Zrínyink"


Teller Ede - "Bár zsidó vallású családban nőtt fel, később agnosztikussá vált."


Zrínyi Miklós - "A horvát Šubić nemzetségből származott, mely 1347-től a zrini kastély után gróf Zrínyinek nevezte magát."


Karinthy Frigyes - "Családneve eredetileg Kohn volt, amit 1874-ben magyarosított Karinthyra."

2015. jún. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

# 19/19 Időpont ma 09:21


Nem véletlenül pont őket neveztem meg, elhiheted :-)

2015. jún. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!