Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lomtalanítási törvény...

A lomtalanítási törvény demokratikus-e?

Figyelt kérdés

A rengeteg szegény ember miért nem veheti fel a lomtalanításkor kidobott értékes porcelánt a földről, ha mondjuk az el se törik, és beviszi egy antikvitásba, ahol kap érte 51 ezer ft-ot, akkor akár börtönbe is zárhatják, holott ez a pénz elegendő lenne neki egy havi megélhetésre, ami a gazdag úrnak, (aki kidobta a tárgyat)a mérhetetlen túlköltekezési és vásárlási szenvedélyében még egy napi költség sem.


Az utcán hagyott értékes porcelánt, ha a törvény szigorától tartva otthagyja, (mert a szemetes kocsi kezelői biztos bedobják a kukásautóba)

akkor a porcelán immár összetörve a szeméttelepen végzi, ahol mint már csak sitt lesz, értéke: 0 Ft.

Ennek kezelését az adófizetők pénzén finanszírozzák, az utcán maradt elszállítandó lom ebből következően tovább növeli a több millió tonna szemét mennyiségét.

Nem lenne akkor már jobb, ha jobban engednék a gubizást, hiszen a kezelendő szemét mennyisége is ennek értelmében kevesebb lenne?


2015. júl. 15. 15:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Én nem a "demokratikus" szót használnám, e törvényre, mert az nem illik ide. Inkább "ostoba", "beképzelt", "dilettáns" és hasonló jelzők jutnak eszembe. De a törvény célja nem is a lomtalanítás szabályozása, hanem a dilettáns hatalmi arrogancia bemutatása. Sikerült.
2015. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Szerintem is baromság, bár a korábbi formában sem engedélyezném, hogy a lomis cigányok reggel ráülnek minden kupacra, estére meg szét van verve a fél város mert nekik csak a réz kell, aztán 1 hétig lehet utánuk takarítani.


Meg alapvetően most sem azt büntetik aki "egy vázát felvesz a földről" hanem inkább azokat akik a zsiguli után kötött 2 utánfutót púposra rakva járják a várost. Bár ilyen szempontból még tőlük sem sajnálnám, csak arra kötelezném őket hogy ne a város közepén verje szét a dolgokat, hanem vigye előbb haza.

2015. júl. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

az a probléma a lomtalanítással, hogy mennek végig az utcán a cigányok, viszont zömében csak az értékes fém dolgokat viszik el. Ez még nem is lenne akkora baj, de egyrészt szétszemetelnek a lomizás közbe mindent, másrészt meg kirakodják az emberek a cuccot, és van akinél hónapokig ott rohad, amit nem visznek el.


A másik az, hogy nem 51 ezer Ft-os porcelánokat dobnak ki, hanem értéktelen vackokat, amit még a szegények se visznek el (vagy nem kell nekik, vagy kínos lenne végig hurcolni nekik az utcán).

2015. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Egyetértek mindkét válasszal!

A lomtalanítási törvényt hangoztatva nem kellene mindenkit bűnözőnek kikiáltani, aki hazavinne olyan kidobott tárgyat, ami másnak már nem kell.


Pontosan nekem is az a véleményem, hogy azt nem kellene engedni, hogy bizonyos egyedek letáborozzanak már akár napokkal előbb a lomkupac mellett, azt saját magukénak tekintve, és jogot gyakorolva a további kitett tárgyak felett. Ott táboroznak, hangoskodnak, veszekednek, kalapálnak még éjjel is.

A fém, amit helyben szétvernek ott szaporodik, szennyezve a környezetet, szemetelve a környéket.


Na, az FKF-nek ebből a fémből lenne a haszon, és nem a használati tárgyak összetöréséből, tárolásából, elégetéséből.

Az összegyűjtött fémeket a "lomfoglalók" helyben eladják, illetve hazaviszik, ahol legtöbben illegális fémgyűjtő telepeket működtetnek, teljesen szabálytalanul, ezzel párhuzamosan elterjednek a környéken a rágcsálók, és helyben tovább szennyezik a környezetet is.

Vagyis őket kellene visszaszorítani, hiszen itt a fémkereskedelmi törvényt is megsértik.


A kis megélhetési guberáló, aki hazavisz egy színe miatt nem kellett vadonatúj cipőt, dobozában, az pedig tulajdonképpen egyáltalán nem tekinthető bűnözőnek, hiszen a környezetét védi azzal, hogy visszaforgatja az enyészetből a tárgyat, és használja.


A jelenlegi törvény viszont pont őt állítja pellengérre, hiszen ő tudja magát legkevésbé megvédeni!

2015. júl. 15. 15:56
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem az 51ezer Ft-os porcelán a jellemző, hanem a rossz tv, hűtőszekrény, ócska bútor, amit a lomisok szétvernek, éjszaka zajonganak, széttúrják a legrendezettebb halmot is, mocskot szemetet hagynak maguk után. Lomtalanításkor miattuk néz ki a kerület egy szeméttelepetnek.

Ugye, te is belátod, hogy egy rendezett szemétkupacot egyszerübb elszállítani, mint a széttúrt, szétdobált, szétvert szemetet összeszedni, az egész kerületet takarítani.


Egy rossz tv-t egy mozdulat a kukásautónak, az összetört esetén lehet szedegetni az üvegszilánkokat, darabokat. Ez ugyanúgy igaz minden lomra. Több munka az összeszedés, ezért többe is kerül, amit végső soron én fizetek meg. Ráadásul ez idő alatt élhetek mocsokban, az utcában parkolni sem lehet, lomis csürhe garázdálkodik (szarnak, húgyoznak, zajonganak).

2015. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem nyugodtan akadhat értékes tárgyakra egy lomtalanító. Amennyi sznob ember van kis hazánkban, ez a lehetőség simán játszik.
2015. júl. 15. 16:07
 7/26 BlackSword ***** válasza:
Ja, csak a kis megélhetési guberáló is ugyanúgy széttúrja a konténert, és ugyanakkora mocskot hagy maga után... Most had ne linkeljek nektek képet arról, hogy egyik másik kis védencetek után mennyit kell gürizni, hogy a terület csak nyomokban emlékeztessen a civilizáció nyomára...
2015. júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Itt valóban a szanaszét tört gépekről van szó, és a darabokat nem takarítják fel alaposan a munkások, tehát ott marad a törmelék az előkertben. Pont emiatt nem raktunk már ki semmi lomtalanításkor, egyrészt a régi háztartási gépeket kötelezően elviszik az új vásárlásakor, az apróság meg belefér a kukába vagy el lehet vinni a hulladékudvarra.

Gyerekként én is elvittem ezt-azt a kupacokból, pl kirakott 386-ost ami ma már vagyonokat ér, vagy régi írógépet a tokjában, 30 méteres antennakábelt és sorolhatnám. Ha mindenki csak hazavinné egyben a dolgokat, nem lenne gond. Sajnos nem így van. De van jobb módja is a lomizásnak, elég adni pár ezrest a hulladékudvar üzemeltetőjének és azzal pakolod tele a kocsit amivel akarod. Elképesztő értékek vannak odahordva.

2015. júl. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Nekem saját sztorim:


Megyek egy ilyen lomkupac mellett, megláttam egy csomó összekötött Aranysas repülős magazint, vettem volna fel, azonnal odaugrott egy nagy kan cigány, de látta hogy csak újság, legyintett hogy vigyem. Erre a vén cigány nőstények elkezdtek az út túloldaláról ordítani hogy "ne hagyd hogy elvigye, verd meg, üsd meg"....Most komolyan, pár újság miatt?


De mondom, itt úgysem azt büntetik meg aki 1-2 apróságot elvisz, senkit nem állít meg a rendőr azért mert egy széket tol az utcán, arra bárki mondhatja hogy ismerőstől van, pont.

2015. júl. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

A rendezett kupacok széttúrása sajnos velejárója a "kincs" utáni keresésnek. A lomis nem tud mindent úgy visszarendezni, amit a lakó előtte gondosan pakolgatott, hajtogatott évekig. Ráadásul szerintem nem egy kupacot néz meg egy nap egy gubis, hanem akár százat is.

Az elvárható lenne tőle, hogy maga után rendet rakjon,

sőt, akár össze is pakoljon, segítsen a lakónak kivinni a cuccokat valamit valamiért alapon.

Az viszont nem várható el tőle, hogy a rövidesen darálóba kerülő ruhaneműt ismét élére hajtogassa.


A szép, glédába rakott cucc, "felhívás keringőre", ilyenkor a lomis szíve hevesebben kezd verni, és szalad a "szűz kupachoz", ahol a mesés érték lehetősége várhat rá.


Ehelyett, mikor odaér, a lakó zordon üvöltése várja, hogy maga szemét csirkefogó, bűnöző, már 50-edszer rakom össze gyönyörűen a zsákot, visszakötöttem, úgy áll, mint Katiban a gyerek!


Javaslom, hogy akit zavar a lomtalanítás alatti ramazuri, igyekezzen betartani, hogy minél később tegye ki a lomot. A másik fele, hogy szerintem felesleges egész nap idegeskedni és az ablak mögül lesni, ki hogy miért, hányszor áll meg a kupac mellett, hjiszen ez csak lom, semmi más, amit lehet, hogy néhány órán belül elszállítanak.


Egyébként az FKF emberei nagyon gyorsan összeszedik a szétszórt szemetet, ponyvát terítenek le a maradék összeszedéséhez, és lapáttal, kosárral, pillanat alatt végig tudnak menni az utcán.


Szándékozom könyvet írni a lomiról, úgyhogy van rengeteg megfigyelésem!


Egy javaslat a végére: Érdemes nyitott, nagy dobozokat szerezni, és nem lezártan kitenni a lomot!


Az arra járó turkáló, látván, mi van a dobozban, nem fogja azt széttépni, nem szórja ki a földre.

Így az FKF-nek is könnyebb lenne a "betakarítás"

2015. júl. 15. 16:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!