Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lomtalanítási törvény...

A lomtalanítási törvény demokratikus-e?

Figyelt kérdés

A rengeteg szegény ember miért nem veheti fel a lomtalanításkor kidobott értékes porcelánt a földről, ha mondjuk az el se törik, és beviszi egy antikvitásba, ahol kap érte 51 ezer ft-ot, akkor akár börtönbe is zárhatják, holott ez a pénz elegendő lenne neki egy havi megélhetésre, ami a gazdag úrnak, (aki kidobta a tárgyat)a mérhetetlen túlköltekezési és vásárlási szenvedélyében még egy napi költség sem.


Az utcán hagyott értékes porcelánt, ha a törvény szigorától tartva otthagyja, (mert a szemetes kocsi kezelői biztos bedobják a kukásautóba)

akkor a porcelán immár összetörve a szeméttelepen végzi, ahol mint már csak sitt lesz, értéke: 0 Ft.

Ennek kezelését az adófizetők pénzén finanszírozzák, az utcán maradt elszállítandó lom ebből következően tovább növeli a több millió tonna szemét mennyiségét.

Nem lenne akkor már jobb, ha jobban engednék a gubizást, hiszen a kezelendő szemét mennyisége is ennek értelmében kevesebb lenne?


2015. júl. 15. 15:27
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Blacksword! Nekem nincs szükségem arra, hogy guberáljak, de megértem a gubisok szempontját, ha semmi más lehetőségük nincs a megélhetésre, akkor tegyék, de igyekezzenek kulturáltan tenni azt.

Én nem irigylem tőlük, ha találnak valamit, ami a sznobnak nem kell.

Nem acsarkodok rájuk, egyszerűen estefelé teszem ki a lomot, és ha reggel még ott van és látom, hogy szét van dúlva, akkor összébb pakolom picit, bár ilyenkor néha dühös vagyok, na de nem annyira, hogy nagy hacacárét csináljak.

Akkor szólok rájuk, ha esetleg nem hagynak pihenni, és azt sem engedem meg, hogy odaüljenek a házam elé.

Nem azt lesem egész nap, hogy mit csinálnak, ráadásul az FKF mostanában olyan hamar összeszedi a lomot, hogy időm sincs dühöngeni.

Annyi az egész, hogy szerintem ők is emberek, és az egyesek által annyira irigyelt cégvezetők, menő ügyvédek, orvosok, politikusok, százszor nagyobb bűnözők, de azok érdekes módon nemigen zavarnak senkit sem.

2015. júl. 21. 14:27
 22/26 anonim ***** válasza:
Mondom, nézz körbe egyszer akármelyik lomtalanítás utáni területen, olyan mintha háború dúlt volna, utána jártasd a szád.
2015. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Korábban elég sokáig ment több fórumon a vita, hogy mit kéne csinálni azért, hogy a lomisok ne hagyjanak maguk után kupit, ne verekedjenek össze a "kincseken".

Érdekes, mikor valaki "állítólag a másik oldalról" védi őket.

Nekem semmi bajom nem lett volna velük, ha nem lett volna velük semmi bajom.

2015. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, már maga a kérdésfeltevés is hibás!

Mi köze van a demokráciának a guberáláshoz?!

(de ha nagyon ragaszkodsz a demokratikus elvekhez, ami a többség akarata, azaz a lomizás nem helyes)


A lomtalanítás egy ugyanolyan szolgáltatás, köztem és a szolgáltató közt, mint a víz vagy a villany. Mi lenne ha valaki megbontja a vízvezetéket a vízóra és a lakásom közt? Nem örülnék neki, pedig vízre mindenkinek szüksége van.


Emlegeted a szerencsétlen embereket, akik segély híján ebböl próbálnak megélni. Nem a guberálás a megoldás, hanem a szociális védőháló!

(A guberálókkal semmi bajom, csak elszomorító látni őket reggelente vagy este.)

Más a magányos guberáló, és más a lomizó banda! Ne keverd őket!

Ma már a lomtalanításra komoly 'iparág' épült, nem magányos emberkék visznek el egy-egy nekik még kellő holmit, hanem szervezett, 10-20 fős bandák lomiznak teherautóval.

Te, irtad, kiraksz a ház elé egy dobozt, egy guberálót elzavarsz.

Az én házamban 100-an laknak (panel), lom hegyek vannak minden ház elött, és 20 fős lomizó csapatok minden halom mellett, ami szétszórnak szétvernek. Megszállják az utcát, a gyereket nem lehet levinni sétálni, parkolni nem lehet, zajonganak, koszt és mocskot hagynak maguk után, ezáltal az én lakáshoz, pihenéshez való jogaimat sértik!

2015. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy ha mindenki szenved a szeméttől amit a lomisok generálnak, akkor miért nem hívják kapásból a yardokat amikor látják őket?
2015. júl. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mert eddig nem volt joguk intézkedni. Most már van.
2015. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!