Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A lomtalanítási törvény...

A lomtalanítási törvény demokratikus-e?

Figyelt kérdés

A rengeteg szegény ember miért nem veheti fel a lomtalanításkor kidobott értékes porcelánt a földről, ha mondjuk az el se törik, és beviszi egy antikvitásba, ahol kap érte 51 ezer ft-ot, akkor akár börtönbe is zárhatják, holott ez a pénz elegendő lenne neki egy havi megélhetésre, ami a gazdag úrnak, (aki kidobta a tárgyat)a mérhetetlen túlköltekezési és vásárlási szenvedélyében még egy napi költség sem.


Az utcán hagyott értékes porcelánt, ha a törvény szigorától tartva otthagyja, (mert a szemetes kocsi kezelői biztos bedobják a kukásautóba)

akkor a porcelán immár összetörve a szeméttelepen végzi, ahol mint már csak sitt lesz, értéke: 0 Ft.

Ennek kezelését az adófizetők pénzén finanszírozzák, az utcán maradt elszállítandó lom ebből következően tovább növeli a több millió tonna szemét mennyiségét.

Nem lenne akkor már jobb, ha jobban engednék a gubizást, hiszen a kezelendő szemét mennyisége is ennek értelmében kevesebb lenne?


2015. júl. 15. 15:27
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Az, hogy marad szemét biztos, hogy így van, minden fecnit nem tudnak összeszedni.

Közvetlenül a felszedés után elég áldatlan állapotok vannak, de érdemes megnézni néhány nap múlva nyoma sincs

a lominak, aki az adott ingatlan tisztaságát intézi általában nem túl nagy munkával száz százalékosan visszaállítja az eredeti állapotot.


Na, és kell azért egy kis tolerancia is, érdemes nem dühöngeni, hanem velejáró rosszként tudomásul venni.


Néhány nap múlva már úgyis talál mást, amin lehet bosszankodni.

2015. júl. 15. 16:32
 12/26 anonim ***** válasza:

Bizonyára az "51 ezer forintos porcelánt" keresik a "lomizók", azért dobálják szanaszét a kidobott lomot...

Nem lehet minden kupac mellé egy rendőrt állítani, netán 2-3 közmunkást, akik majd újra összerakják.

Csak egy példa a sok közül: kiraktak egy fotelt az erkély alá. Jöttek a lomizók, szétdúltak mindent beterítve a fél utcát. A zasszonynak kirakták a fotelt az út szélére, hogy ott pihenjen, amíg ők "dolgoztak". Éjszaka esett az eső. A több mázsásra "hízott" fotelt nem vitték el. Végül a szemközti üzlet tulajdonosa vitete el nem kis pénzért.

Erre varjál kalapot...

Vagy: Eladtam a garázsomat. Szerencsésen pont előtte volt lomtalanítás. Csak a legfontosabb szerszámokat, stb. tartottam meg. A többit az általad javasolt módon kartonokban kiraktam a begyüjtőhelyre. Este jöttek a lomisok az összes kartont átcügölték a parkba a lámpa alá, ahol szétválogatták, a felesleget szétdobálták. Hetekkel később tisztította meg a városgazdálkodás a parkot. Még örülhettem, hogy nem azonosítottak be, hogy az én szemetem.

2015. júl. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Szerintem máshogy kellene az egészet megoldani. Ruhát szeretetszolgálatnak, vagy családosnak, egyéb értéket meg neten/piacon kell árulni (sőt azt hiszem van valamilyen törvény, miszerint évi 1-2-szer a saját házadnál is nyithatsz bolhapiacot).

Ha kiraksz egy 50-80 éves szekrényt az utcára, az valószínűleg már nem sok jóra számíthat. Ha felrakod a netre akár úgy, hogy "ingyen elvihető". akkor viszont szinte biztos lehetsz benne, hogy még legalább pár évig jó kezekben lesz.

2015. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Persze, igaz ez is, amit leírtál, elhiszem.

Bár, aki szanaszét szórja a dolgokat, azt primitívségből teszi, sajnos nem sokat ér ott a rendreutasítás.


De, ha nem engednék őket ott tanyázni, szerintem kevesebben mernék ennyire szétdobálni a cuccokat.

2015. júl. 15. 20:22
 15/26 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem, hogy a ruhát miért nem konténerekbe teszik. Bár hallottam olyat, hogy már nem bíznak benne, mert állítólag a ruha begyűjtők mutyiznak a befolyt pénzzel, és nem kerül a rászorulókhoz, ezért inkább be sem dobják.

Lomi alatt pedig rengeteget kidobnak az utcára, ahol aztán legtöbbjüket Beletapossák a sárba.


Sok ember kényelmes, egyszerűbb kidobni a ház elé, nem fog hirdetni, találkozgatni.

2015. júl. 15. 20:27
 16/26 anonim ***** válasza:

A legtöbb "szeretet szolgálat" csak újszerű, kimosott állapotban vesz át ruhákat. Arra már nem "képesek", hogy ők maguk szortírozzanak, esetleg ki is mossák. Ezért sokan nem veszik a fáradságot, hogy -esetleg feleslegesen- elvigyék a város másik végébe.

Vannak konténerek, ahová be lehet dobni ruhákat, csak nehézkes ezeket felderíteni.

2015. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Hát, konténer az rengeteg van, bevásárlóközpontok,nagyobb üzletek, mellett, iskolák, intézmények, forgalmas utcákban tereken megtalálhatóak.

Leginkább Vöröskereszt, de több cég is működteti.

2015. júl. 16. 04:50
 18/26 anonim ***** válasza:

"A lomis nem tud mindent úgy visszarendezni, amit a lakó előtte gondosan pakolgatott, hajtogatott évekig. "

Itt nem évekig hajtogatásról van szó, hanem egy óra alatti kipakolásról.


"Ráadásul szerintem nem egy kupacot néz meg egy nap egy gubis, hanem akár százat is."

És? Ez feljogosítja arra hogy szétb..ssza őket más háza előtt?


"A másik fele, hogy szerintem felesleges egész nap idegeskedni és az ablak mögül lesni"

Ezt mondd a családomnak, meg ismerősöknek, ahol a kapun simán bejöttek az udvarba és vittek mindent amit láttak, pedig a "lom" jól láthatóan kint volt az út mellett.


"Na, és kell azért egy kis tolerancia is, érdemes nem dühöngeni, hanem velejáró rosszként tudomásul venni. "

Te most komolyan ennyire hülye vagy, vagy csak provokálsz? :D

2015. júl. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 BlackSword ***** válasza:

A másik meg az, hogy a guberálók nem csak lomtalanításkor vannak, hanem minden nap tevékenykednek... Csak mire kidugod a lábad az ágyból addigra a közmunkások már rendbe rakták a kukák környékét...


Szóval ne sajnáld őket... Vagy ha már sajnálod, akkor fogadd örökbe, fektesd az ágyadba, etesd és ruházd!!!

2015. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Kommenthuszár, én nem provokáltalak, és azt sem hiszem, hogy a lomis azért szedi szét a szekrényben eddig 20 éve pihenő gondosan hajtott ruhát, mert ennél nincs jobb dolga.

Valószínűbb, hogy a megélhetés miatt teszi, lehet, hogy diplomás, és nem tud más megélhetést, mert neki nincs az Apuka, aki alátol egy zsíros állást, ahol még dolgozni sem kell.

Nem kap segélyt, de ellátja önmagát, és baromi rosszul esik neki, ha valaki acsarogva, lesből támadva legorombítja, mint a legutolsó senkit.

Pedig csak annyit tett, hogy kivett valamit a kupacból,

sőt még összébb pakolta a széthullott tornyot, hogy az autók eljárhassanak, és ne essen rá valakire, a cucc,

Uram-Bocsá' sajnos nem sikerült derékszögre visszahajtani, ami nem kell, bár a kukásautó gyomrában nem mindegy, ha 20 perc múlva úgyis felszedik?

Hazai mentalitás, hogy ha kell, ha nem, acsarkodjunk a másikra!

Szerintem kellene lenni annyi emberismeretnek, hogy ki az, aki valóban szemetel, és primitív.

Pont ezek az ellentétek ihlettek meg, hogy írjak erről a témáról.

Büszke lehetsz, hogy lehülyéztél itt az éterben meg mered tenni, bár nemcsak nagy író vagyok, hanem a valóságban nagy erejű is, és akkor nem mernél provokálni.

2015. júl. 21. 14:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!