Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Követelhetek javítást vagy...

Követelhetek javítást vagy pénzvisszafizetést az autókereskedéstől ha meghibásodott a vásárolt autó?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem egy használtautó kereskedésből egy több millió forintos használtautót.Most üzemképtelenné vált, kiderült, hogy el van kopva a vezérműtengelye, a csere minden alkatrésszel 200 ezer forint lenne.Én nem vagyok autószerelő, amikor megnéztem jónak találtam mindent, de a motoba nyilván nem láttam bele, ők ígérgettek mindent, hogy nagyon jó műszaki állapotban van, keveset futott azért ilyen drága.

Visszakérhetem tőlük a pénzt amiért átvágtak?Vagy mit lehet tenni?Javíttatást ki lehet fizettetni velük?


2015. aug. 9. 14:18
 1/5 anonim válasza:
Már nem tudsz mit csinálni. Túl sok idő telt el a vásárlás óta
2015. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:

itt azt írják hogy jó esélyeid vannak bár lehet hogy pereskedésig fajul az ügy.(nem biztos hogy átvágtak de ennek nincs is jelentősége.)

[link]

2015. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Maguktól nem fogják visszaadni a pénzt, csak perrel szerezheted vissza, de az szerintem simán lesz több év is.


Közben benne áll a pénzed, esetleg autód sem lesz.


Nem akarok személyeskedni, de mégis hogy gondoltad ezt? Több milliós kocsit veszel, de 200 ezred nincs javításra?

Több milliós autónál ki az a hülye, aki nem nézeti át szakemberrel, amit vesz??? Az a minimum, hogy a kereskedőnek nem hiszünk, mert HAZUDIK, ez az érdeke, saját szerelővel megyünk, vagy elvisszük hozzá az autót!


Mi is kereskedésből vettük a 300 ezres (!) kocsinkat, mégis szerelővel mentünk, mert nekünk ennyink volt rá, ezáltal nekünk ez is nagyon sok pénz.

Utána adtunk a szerelőnek 10 ezret, 1-2 órás elfoglaltságért elég jó kis órabér.

És nem sajnáltam, mert megérte.

Fél éve van nálunk az autó, eddig egy 3000 ft-os javítás volt csak rajta, most külföldi út előtt egy másik alkatrész cseréjét JAVASOLTA a szerelő, mehetünk még vele, azt mondta, de idővel cseréljük ki. Mivel hosszú útra megyünk, megcsináltatjuk most, kb. 15 ezerből meglesz.

A mi 300 ezres kocsink nem üzemképtelen, mert GONDOLKOZTUNK, mielőtt autót vásároltunk, és felelősen jártunk el.

2015. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Okostojás, nekem nincs szerelő haverom tudod, ha meg megkértem volna egy nem haver szerelőt az 100 ezer Ft-ért jött volna el, és erre az autóra nyilván azt mondta volna, hogy sz*r így nézessek meg 10 autót mire veszek egyet?Az már egymillió forint.

Egyébként meg nem a pénzt akarom visszaszerezni hanem javítsák meg saját költségükön.Semmi értelme nem volt amit írtál, mit kellett volna tenni... ezt már én is tudom, utólag okos az ember, segíteni nem segítettél

2. nak kösz a választ, tehát akkor törvényileg kötelezve vannak, hogy javítsák

2015. aug. 9. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig igaz, hasznalt autot, csak szerelovel/szakertovel. Ha nincs haver, akkor is meg lehet oldani es nem, nem kerul 100.000 Ft-ba...


Amugy meg annyit kerhetsz amennyi a szerzodesben volt.

Ha ott az all, hogy elfogadtad ugy ahogy van, nincs semmi garancia stb, akkor igy jartal.

Perelhetsz, de ugysem neked lesz igazad valoszinuleg a vegen.

2015. aug. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!