Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy rengeteg...

Hogy lehet, hogy rengeteg olyan ember, aki felhördül a "cigánybűnözés" szóra, egyetért avval, hogy tenni kellene a "férfierőszak" ellen?

Figyelt kérdés

A "férfierőszak" ugyanúgy diszkriminatív, mint a "cigánybűnözés".

Ahogy a jobboldaliak azt mondják, hogy meg kellene állítani a "cigánybűnözést", ugyanúgy jönnek a baloldaliak avval, hogy meg kellene állítani a "férfierőszakot".

Pedig nem a "cigánybűnözést" és a "férfierőszakot" kellene megállítani, hanem az összes fajta bűnözést és erőszakot.

Miért kell úgy tenni, mintha a családon belüli erőszakot minden esetben férfiak követnék el?



2015. aug. 21. 17:12
1 2 3 4 5 6
 41/54 A kérdező kommentje:

40: Én találtam többet is, amelyik csak nőkkel foglalkozik.


Eszter Ambulancia - Az oldalukon kint van, hogy csak az jelentkezzen, aki nővel nem erőszakoskodik. Miért nem azt írták, hogy az, aki senkivel nem erőszakoskodik. Olyan embert bevesznek, aki férfival erőszakoskodik?


NANE


Nőkjoga


Patent - Ezt olvastam az oldalukon: "Az Isztambuli Egyezmény hatóköre a javaslathoz képest sokkal tágabb: az Egyezmény fő célja és kerete a nők elleni erőszak minden formájával szembeni fellépés. Ebből kiindulva aggályos, hogy – ellentétben az Egyezmény üzenetével és a javaslatban hivatkozott nemzetközi dokumentumok tartalmával – a nemzeti stratégiai célok között egyáltalán nem jelenik meg a nők és férfiak társadalmi egyenlőségének biztosítása, a nők elleni erőszakkal szembeni fellépés, s ezek összefüggése. A javaslat lényegében figyelmen kívül hagyja a nők elleni és a párkapcsolati erőszak természetrajzát, hatalmi egyenlőtlenségekből fakadó voltát, ezért indul ki abból, hogy az erőszakhoz a kapcsolati problémák vezetnek, s ezért szorgalmazza szakszerű megoldási módok bevezetése helyett a lelki ellenálló képesség, a megküzdési módok erősítését, az életvezetési készségek elsajátítását célzó szolgáltatások bevezetését."


Stop-férfierőszak



Ez már több mint kettő, de kereshettem volna még. Szóval jóval több mint 2 van, amelyik fontosabbnak tartja, hogy a nők elleni erőszakkal foglalkozzon, és ezek közül 3 (nőkjoga, NANE, stop férfierőszak) biztosan nem foglalkozik férfiakkal.



"Azt pedig konkrétan nem is hiszem el, hogy ha bántalmazott férfi megkereste őket nem irányították legalább tovább oda ahol foglalkoznak vele hanem szimplán elhajtották."


Így nehéz vitázni, ha nem hiszed el az igazságot. Youtube-on volt is róla egy videó, majd megpróbálom megkeresni. Azt mondták a rádiósnak, hogy ők nem tudnak segíteni. Mikor kérdezte, hogy hova forduljon, ahol férfiakon is segítenek, azt mondták, nem tudnak ilyen szervezetről.



Amúgy az sem gond, hogy a NANE férfigyűlölő hazugságokat terjeszt?

Idézetek onnan:


"Tévhit: A nők is verik a férjüket.

Tény: A partnerkapcsolati testi erőszakkal kapcsolatos esetek 95%-ában a férfi az agresszív fél, és nőt bántalmaz. A fennmaradó 5%-ot a férfit bántalmazó nők, illetve leszbikus és homoszexuális partnerüket bántalmazó melegek alkotják."


"Tévhit: A bántalmazás a lakosságnak csak egészen elenyésző hányadát érinti.

Tény: Minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy félmillió bántalmazott nőt, és ennél valamivel kevesebb bántalmazó férfit érint."


Minden ötödik nőt bántalmaz a partnere, tehát kb. minden ötödik férfi bántalmazó. Ezt csak az állíthatja, aki nagyon gyűlöli a férfiakat.



"megkérdezném, hogy azzal is problémád van ha valaki csak gyerekeknek segít"


Én amúgy úgy gondolom, hogy aki erőszakon akar segíteni, az ne az áldozat, hanem az erőszak típusa szerint válogasson. Lehetne pl. egy családon belüli erőszak elleni szervezet, és akkor oda mehetnének gyermekek, nők, férfiak, de segíthetnének olyanokon is, akik nem család, csak párkapcsolatban élnek.

Bár a csak gyermekeknek segítés, azért elfogadhatóbb számomra, mert ott kor alapján válogatnak, és nem az alapján, hogy van-e pénisze az illetőnek. De ez is csak akkor, ha mellette léteznek olyan szervezetek, amik felnőtteket is segítenek.

Mondom, nem hiszem, hogy az alapján kellene az erőszakot kategorizálni, hogy az áldozatnak mi a neme.

Amúgy ha léteznek olyan szervezetek, amik külön CSAK nőknek segítenek, akkor nem lenne szükség olyanokra, akik CSAK férfiaknak?

2015. aug. 22. 10:34
 42/54 anonim ***** válasza:
Egyik szervezet se írja, hogy férfiaknak nem hajlandó segíteni emellett szabadon megalapíthatod a csak férfiaknak segítő szervezeted, ahelyett hogy azokat sértegeted akik segíteni próbálnak, mert gondolom nem nagyon vettél még részt semmilyen jótékonysági vagy segélyszervezet munkájában hogy segíts másoknak. Az meg nem tudom miért hazugság amiket állít a NANE én nem néztem statisztikát ilyesmiről, de ha szerinted hazugság gondolom van valami statisztika erről a kezedben, nem csak saját döntés. Ha pedig igaz akkor nem meglepő, hogy vannak külön a nőknek segítséget nyújtó szervezetek ha 95-5% az arány FIZIKAI bántalmazásnál. AKkor nyilván több nő szorul segítségre mint férfi ebben az esetben.
2015. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 A kérdező kommentje:

"Egyik szervezet se írja, hogy férfiaknak nem hajlandó segíteni"


Még mindig nem fogtad fel, hogy az egyikhez betelefonáltak, és nem volt hajlandó segíteni? Akkor leírom még egyszer: Betelefonált egy férfi a NANE-hez, és nem voltak hajlandóak segíteni. Úgyhogy ne utalgass arra, hogy lehet, hogy segítenek, mert nem.



"emellett szabadon megalapíthatod a csak férfiaknak segítő szervezeted, ahelyett hogy azokat sértegeted akik segíteni próbálnak, mert gondolom nem nagyon vettél még részt semmilyen jótékonysági vagy segélyszervezet munkájában hogy segíts másoknak"


Nem érted. Nem az a gond, hogy segítenek. Hanem hogy számomra nevetséges módon válogatják ki, hogy kinek segítenek, és kinek nem.



"z meg nem tudom miért hazugság amiket állít a NANE én nem néztem statisztikát ilyesmiről, de ha szerinted hazugság gondolom van valami statisztika erről a kezedben, nem csak saját döntés."


Mondtam már, hogy a statisztikákkal mi a baj, de ezt is leírom még egyszer: A társadalmi nyomás miatt a férfiak sokkal ritkábban jelentik be, ha kapnak néha 1-2 pofont a nőjüktől, mint a nők, ha a férfiaktól kapnak. Úgyhogy a statisztika nem teljesen mérvadó.



"Ha pedig igaz akkor nem meglepő, hogy vannak külön a nőknek segítséget nyújtó szervezetek ha 95-5% az arány FIZIKAI bántalmazásnál. AKkor nyilván több nő szorul segítségre mint férfi ebben az esetben."


Nem, nem 95-5%. Valószínűleg valamivel több férfi követ el fizikai erőszakot, mint nő, de ez az arány nem helyes. Fent leírtam, hogy miért.

2015. aug. 22. 11:03
 44/54 A kérdező kommentje:
Most lehet, hogy úgy tűnik, hogy sajnálom a nőktől a segítséget, pedig nem igaz. Csak azokat a férfiakat sajnálom, akik nincs hova forduljanak, mert a nőjük bántalmazza őket, és esetleg ki is röhögi őket néhány ismerősük.
2015. aug. 22. 11:05
 45/54 A kérdező kommentje:
Amúgy szerinted igaz, hogy kb. minden ötödik férfi veri a partnerét?
2015. aug. 22. 11:09
 46/54 anonim ***** válasza:

Kérdező, el se hinnéd. Benned valami nagyon torz kép él. Nem ám csak olyanokra kell gondolni, ahol egyfogú józsi esténként eltángálja a 'zasszonyt, mert nem elég meleg a vacsora. Döbbenetes, hogy mik vannak. Ha egyszer nem láttam volna a saját szememmel, hogy az egyik barátnőmet évekig hogy bántalmazza a "párja", sose hiszem el. Szóval otthonról könnyű okoskodni, kívülről könnyű ítélkezni, meg a hasunkra csapni és számunkra kényelmes következtetéseket levonni. Menj el egy ilyen szervezethez önkénteskedni, nézd meg, aztán majd beszélünk. Bár nyilván nem fogsz, hiszen ha statisztikák hazudnak, akkor nyilván ezek a szervezetek is csak színészekkel dolgoznak, igaz?

Én őszintén remélem, hogy csak egy troll vagy, mert ez szörnyű, hogy valaki ennyire rosszindulatú legyen. Ha odáig süllyedtünk, hogy már azokat támadják, akik segíteni próbálnak másokon, akkor lehet tényleg megérettünk a pusztulásra...

2015. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
46: Olvasd már el a 44-es hozzászólásomat! Nem az a bajom, hogy a nőknek segítenek, hogy a férfiaknak nem! Persze, abban egyetértünk, segítsenek a nőknek. Soha nem mondtam olyat, hogy a nőknek ne segítsenek, mégis úgy teszel, mintha ezt mondtam volna. Csak annyit mondtam, hogy a férfiaknak is segítsenek! Vagy nekik nem kell? Én meg olyan történetet is hallottam, hogy egy férfit vert a barátnője. Neki nem jár a segítség?
2015. aug. 22. 13:20
 48/54 anonim ***** válasza:
Te miért nem állsz egy olyan kezdeményezés élére, mely a családon belüli erőszakban érintett férfiaknak segít? Nyilván lennének olyanok, akik szívesen részt vennének egy ilyen szervezetben. Hosszabb távon nyilván találnál támogatókat, akár pártok, akár egyházak részéről, melyek felkarolnák a kezdeményezésed.
2015. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

48: Mégis mely pártok részérôl?

Amúgy ha egy ilyen szervezet vezetôje lennék, minden áldozaton próbálnék segíteni, mert nem hiszem, hogy meg kell különböztetni ôket a nemük szerint.

2015. aug. 22. 13:28
 50/54 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a jobboldali pártok részéről, mert ugye a baloldali pártok harcos feministák.


Egy egész hosszú topicot sikerült összehoznod itt, de még mindig nem látom a megoldás felé vezető utat. Kicsit olyan ez, mint amikor írják, hogy "minden nap van egy holokauszt megemlékezés bezzeg Trianonról senki nem emlékezik meg". Amikor írom, hogy szervezzék meg, jön a kifogás. Olvasom, hogy az RTL Klub Híradója egyfolytában a menekültekről szól, a holokausztról és nemzetellenesek. Írom, hogy mmiért nem nézi inkább a "nemzeti" tévécsatornákat, kérdezem miért nem indítanak befolyásos magyar vállalkozók vajon egy igazi magyar tévécsatornát. Erre jön a válasz, hogy ez nem megoldás, majd jön a következő kérdés, hogy az RTL Klub már megint a holokauszttal foglalkozik...


Itt vagy te. Írod, hogy a családon belüli erőszakban érintett férfiaknak nincs segítő szervezetük. Írom, hogy szervezd meg, erre annyi a válaszod, hogy melyik párt állna melléd. De vajon szükséges-e, hogy bármelyik párt a kezdeményezés mellé álljon, nem elég, ha találsz olyan civil szervezeteket, melyek segítenek? Persze ehhez időt és energiát kell feláldozni. Jó dolog itt írogatni, hogy milyen gáz a NANE, milyen gáz a korábban linkelt oldal. Ezügyben már írták az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak? Írtál már bármilyen hivatalos szervnek? Írtál már magának az érintett oldalnak és kérted az állásfoglalásuk, alá tudják-e támasztani az irományaik?

2015. aug. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!