Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Jobboldaliak, ti a klasszikus...

Jobboldaliak, ti a klasszikus liberalizmust is elítélitek?

Figyelt kérdés
Én liberális vagyok, de rácáfolva a jobboldaliak által általában felhozott vádakra: nem akarom menekültekkel elárasztani az országot, nem tagadom meg a nemzetemet, nem imádom se a zsidókat se a cigányokat, nem támogatom a genderizmust, őrzöm a magyar hagyományokat és a kultúrát, nem támogatom a bűnözőket. Én csupán egy olyan országban szeretnék élni, ahol mindenki abban hisz, amiben akar, mindenki kimondhatja a véleményét, az állam nem szól bele a magánéletünkbe, tehát egy szabad országban. Ennek ellenére a jobboldaliak gyakran azonosítják a liberalizmust az erkölcstelenséggel, a nemzet megtagadásával, stb... Tehát csupán annyi lenne a kérdésem, hogy az úgymond "klasszikus" értelemben vett liberalizmust is elítélitek? Nem lehet, hogy csak a képviselői miatt gyűlölik ennyire az emberek ezt az ideológiát?

2015. aug. 22. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

"nem akarom menekültekkel elárasztani az országot"


Sajnos a mai liberálisok szemében rasszista kishitler vagy ilyen kijelentés miatt.

2015. aug. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
A klasszikusat nem, a mait igen.
2015. aug. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
a neoliberalizmussal van a gond, átestek a ló túloldalára
2015. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Attól még lehet valaki bizonyos társadalmi kérdésekben jobboldali, hogy hisz a klasszikus liberalizmusban, sőt gazdaságilag ez inkább jobboldali, mint amit pl. a Jobbik hirdet. (Az más kérdés, hogy ha hatalomra jutnának nekik is jobboldali gazdaságpolitikát kéne csinálniuk, tekintve, hogy az az egyetlen, ami működik.)
2015. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
A XX. századi neoliberalizmussal van a gond, ami a XIX. sz. nemzeti liberalizmusnak az ellenkezője.
2015. aug. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
82%
A klasszikus liberalizmust nem, a mait igen. Az a liberalizmus olyan szélsőséges, eltorzult, diktatorikus formája, mint a nacionalizmusnak a nácizmus vagy a szociáldemokráciának a kommunizmus.
2015. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%
Nincs külön klasszikus liberalizmus. Változik minden az idők során. Régen is volt ilyen eszmerendszer, és az formálódott maivá.
2015. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
34%

A liberalizmus az liberalizmus.

Nincs jó liberalizmus meg rossz liberalizmus csak liberalizmus!


"Én csupán egy olyan országban szeretnék élni, ahol mindenki abban hisz, amiben akar, mindenki kimondhatja a véleményét, az állam nem szól bele a magánéletünkbe, tehát egy szabad országban."


Utána pedig ezt írtad:


"Ennek ellenére a jobboldaliak gyakran azonosítják a liberalizmust az erkölcstelenséggel, a nemzet megtagadásával, stb... "


Hát még szép, hogy erkölcstelenséggel azonosítanaK titeket mivel azelőtt írtad, hogy mindenki olyan magánéletet él amilyet akar!


Ez abszolút a mai undorító hedonista fertőre jellemző!

Tehát akár lehet prostituált, drogozhat is, meg akár élhet bűnöző életmódot is stb. ????


Nincs olyan, hogy "mindenki azt csinál amit akar" mert abból csak anarchia lesz!

Még jó, hogy az állam beleszól(na), hogy ha erkölcstelen életet élnél!


Pontosabban válaszolva a kérdésre:

A korábbi(1700-1800-as évekbeli) liberalizmus kezdte a pusztítás a tradícionális rend felforgatásával pl. francia forrdalalom.

A hagyományos világrendre kell visszatérni ami a középkorban volt!

Teljesen kiölték az emberekből vallást!

A keresztényéséget vissza kell hozni, hogy nagy szerepet kapjon! Kötelezővé kell tenni mindenki számára a vallást!

És mielőtt valami pihentagyú azt mondaná ,hogy most is van sok keresztény akkor én azt mondom, hogy manapság csak kereszténység álarca mögé bújt liberálisok vannak!

Pl. Dk, Mszp, Fidesz stb.

Az egész mai "egyház" szinte ilyen.


Ebben a világban a pénz, egymás eltaposása és az erkölcstelenség a dívik!


Tisztító tüzet kell gyújtani!


Tehát kérdező igen én mint radikálisan konzervatív-katolikus jobboldali a "klasszikus liberalizmust" is elítélem mivel közös a céljuk a "neoliberalizmussal"

2015. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves Stephen Gardiner, én magam is hívő vagyok (református), de a vallásomat már csak magamban gyakorlom, mivel az egyházba olyan szinten beszivárgott már a politika, és az "urizálás", hogy egyszerűen megundorodtam tőle. Tehát imádkozom, hiszek Istenben, olvasom a Bibliát, néha a templomba is elmegyek, de az egyházzal a lehető legkevesebbet érintkezem, és nem gondolom, hogy az lenne a legjobb, ha az egyház irányítaná a világot, mivel a legtöbb pap (most elsősorban a katolikusokról beszélek) az emberek háta mögött erkölcstelenebbül él, mint te vagy én. A vallást pedig hiába tennéd kötelezővé, az emberek simán azt hazudnák, hogy hisznek Istenben, de magukban ugyanolyan ateisták lennének, mint addig is voltak.


"Ez abszolút a mai undorító hedonista fertőre jellemző!

Tehát akár lehet prostituált, drogozhat is, meg akár élhet bűnöző életmódot is stb. ???? "


A kérdésem leírásában leírtam, hogy ez is egy jobboldaliak körében elterjedt téveszme, hogy minden liberális támogatja a bűnözést, én nem anarchista vagyok, ugyanúgy támogatom az állam, a törvények, és rendvédelmi szervek létezését, csupán az állam beszivárgását az emberek mindennapi életébe nem. Ez nem azt jelenti, hogy mindenki drogozhat, prostitúciót folytathat, hiszen ezek törvényellenes cselekedetek. Ez azt jelenti, hogy mindenki szabadon megválaszthatja a vallását, a politikai nézeteit, és nem ítéljük el a másik embert a bőrszíne, a szexuális beállítottsága, a származása, a vallása, vagy egyéb dolgok miatt.


Remélem minden kérdésedre kielégítő választ kaptál, és véleménytől függetlenül felpontoztam mindenkit, hiszen mindenki a kérdésre adott választ.

2015. aug. 22. 19:00
 10/16 anonim ***** válasza:
Ilyen értelemben, amit a 9-es hozzászólásban leírtál, a Jobbik a legliberálisabb párt :)
2015. aug. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!